Close

Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 173
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shihan Zobacz posta
    No właśnie, postęp idzie do przodu i zoomem możesz zrobić to co chcesz zrobić, a nie to co możesz zrobić.
    Zrobić prawie to samo może i można, ale ta subtelna różnica powoduje, że jednak wolę użyć stałki. Poza tym stalkami da się wszystko tak samo focić jak zoomem tylko sporo drożej wychodzi. No i fakt niezaprzeczalny nie każdy lubi a nawet polubi stałki.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A widziałeś kiedyś, żeby postęp szedł do tyłu?
    Hehe , JK , nie smiej sie , 90% ludzi mowi : "moglbys cofnac do tylu samochodem"

    W kwestii stalek to sam mialem opory , z zoomem nie trzeba lazic do przodu i do tylu , tylko kreci sie pierscieniem ale mam to co mam w stopce i 98% uzywam 105-ki , nie tylko do makro , takze do innych fotek , kwestia wyczucia odleglosci.
    Gdybym mial kase , to kupilbym potrzebne stalki 50 , 85 , 105 i 18-200 na spacerki itp.
    Ostatnio edytowane przez pdzran ; 25-09-2007 o 21:42

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Zrobić prawie to samo może i można, ale ta subtelna różnica powoduje, że jednak wolę użyć stałki. Poza tym stalkami da się wszystko tak samo focić jak zoomem tylko sporo drożej wychodzi. No i fakt niezaprzeczalny nie każdy lubi a nawet polubi stałki.
    Ja uwielbiam stałki ale nie do tego co robię.
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

  4. #44

    Domyślnie

    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. I za zaangażowanie.
    Widzę, że decyzja stałki/zoomy będzie pełna dylematów, dokładnie tak jak było przy wyborze puszki. Ale zdaję sobie jednocześnie sprawę, że czegokolwiek nie wybiorę i tak będę się cieszył jak dziecko.
    Focenie stałkami, jeszcze z czasów Zenitha, dostarczało mi mnóstwa przyjemności i rację mają Ci, którzy mówią, że zoomy rozleniwiają. Z drugiej strony ta uniwersalność... Jak nie spróbuję, nie będę wiedzał.

    Jeszcze raz dzięki. Naprawdę bardzo mi pomogliście.
    Klejony D80.

  5. #45

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zapytac. Podajcie mi stronę na której jest wielgachna tabela z porównaniem różnych obiektywów, różnych producentów do jedynej słusznej marki aparatów. Kiedyś ją miałem ale zaginęła podczas przeprowadzki na nowego laptopka.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  6. #46
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie jestem pewien o którą stronę ci chodzi, ale popatrz w linkowisko (link u mnie w podpisie) tam ona raczej jest.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #47

    Domyślnie

    Właśnie byłem na linkowisku i wyglądem najbardziej podchodzi photozone.de ale tam jest lista różnych obiektywów ale do "klikania" na poszczególne. A pamiętam że miało to postać tabeli na początku były stałki nikkora potem zoomy potem inni producenci sigma tamron i tokina. W kolumnach były takie kryteria jak szybkość autofocusa, ostrość na szerokim, na wąskim, winietowanie na szerokim, na wąskim i coś tam jeszcze. Ostatnia kolumna dawała punktację obiektywu

    Znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez marbed ; 03-10-2007 o 21:35
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  8. #48
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nie kojarze takiej. Jak znalazłes podaj link, dopisze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #49

    Domyślnie

    Własnie dokładniej przeszukałem linkowisko hehe http://www.photozone.de/active/surve...tar%20AF%27%22
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    Własnie dokładniej przeszukałem linkowisko hehe http://www.photozone.de/active/surve...tar%20AF%27%22
    Tylko weź pod uwagę, że to nie testy a subiektywne oceny użytkowników, a z tym może być różnie.

Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •