Close

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 173
  1. #31

    Domyślnie

    Jak kto lubi... 80% moich obiektywow to stalki, z dwoch powodow: po pierwsze sa jasniejsze, po drugie lubie fotografowac stalkami. Wszystkie zoomy 2.8 sprzedalem, i choc za Nikkorami czasem tesknie, to i tak nie zaluje. Dla mnie stalki to nie tylko narzedzia, to tez pewna filozofia.
    forum.niekojarze.pl

  2. #32
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jak dla mnie, w makro nie ma nic innego lepszego niż odpowiednia stałka. I kropka.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Jak dla mnie, w makro nie ma nic innego lepszego niż odpowiednia stałka. I kropka.
    ...i 70-180

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shihan Zobacz posta
    Stałki u mnie służą głównie do portretu, zdjęć reklamowych, zdjęć specjalnych.. .
    Czyli tam gdzie Ci najbardziej zależy na jakości rejestracji.

    Maja tez jeszcze jedną zaletę. Nie ogłupiają fotoamatora i wymuszają kreatywność .Używanie stałki daje większe szanse na ciekawy kadr, mniej dupnych zdjęć które i tak potem zostaną skasowane. Nie wspominając już o ruch. Wszak chodzenie i bieganie to samo zdrowie.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 25-09-2007 o 19:01
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #35

    Domyślnie

    Stałki to stałki Tak, mają swoją filozofię i jakoś tam inaczej obrazują niż zoomy, inne światło, rozmycia itd.
    Też jestem zwolennikiem stałek - do tego, co robię (fotograf amator).
    Ale dopiero stałki MF to jest jazda Nie dość, że przeważnie jeszcze lepiej obrazują, to uwolnienie się od punktów AF daje prawdziwą wolność
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Czyli tam gdzie Ci najbardziej zależy na jakości rejestracji.

    Maja tez jeszcze jedną zaletę. Nie ogłupiają fotoamatora i wymuszają kreatywność .Używanie stałki daje większe szanse na ciekawy kadr, mniej dupnych zdjęć które i tak potem zostaną skasowane. Nie wspominając już o ruch. Wszak chodzenie i bieganie to samo zdrowie.

    Czyli tam gdzie Ci najbardziej zależy na jakości rejestracji.
    Oczywiście, że tam gdzie jakość, najlepiej jest, jak zdjęcie zrobimy stałką, jednak stanowi to 10 - 20 % np. mojej fotografii. A najczęściej fotografuję sport przede wszystkim gry zespołowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka - stałką hmm, lub LA skok o tyczce, no to może by jeszcze wyszło - jakieś jedno zdjęcie, bo już plansze szkoleniowe, krok po kroku, to już gorzej to widzę. Zdjęcia ze stałką trzeba jak dla mnie, bardziej zaplanować i czekać na to właściwe ale jak potrzebna jest seria i to z uciekającym celem, to niech mi ktoś podpowie jak to zrobić? Mówisz, że ruch to samo zdrowie to zrób mi reportaż z Wyścigu Pokoju stałką. I znów dochodzimy do wniosku zależy co i zależy gdzie robimy te zdjęcia i co z nich chcemy uzyskać. Każdy doradza właściwie dobrze, bo patrzy przez pryzmat tego co sam robi.
    I to jest trochę zabawne a dla początkującego? He He.
    Ostatnio edytowane przez Shihan ; 25-09-2007 o 21:08
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shihan Zobacz posta
    ...to zrób mi reportaż z wyścigu pokoju stałką....
    Wyścig Pokoju to jeździ od kilkudziesięciu lat. Jak myślisz jak tylko ruszała ta historyczna impreza to czym ją focono Najpewniej długimi stałkami bez AF. No ale postęp idzie do przodu i ludzie muszą w jakiś sposób zaspokajać swoją potrzebę kręcenia. Już nawet głośność w TV reguluje się + & - to dobrze że zoomem można sobie powachlować
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #38

    Domyślnie

    No właśnie, postęp idzie do przodu i zoomem możesz zrobić to co chcesz zrobić, a nie to co możesz zrobić.
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shihan Zobacz posta
    No właśnie, postęp idzie do przodu .........
    A widziałeś kiedyś, żeby postęp szedł do tyłu?
    Jacek

  10. #40

    Domyślnie

    Hmm, cytowałem Robin102, wczytaj się uważnie.
    Ostatnio edytowane przez Shihan ; 25-09-2007 o 21:40
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •