Close

Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 173
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid503 Zobacz posta
    To że przymyka się obiektyw i jest ostrzej wiem, tylko dlaczego wydając 1500 zł jedni mają ostre już od 1,8f a u mnie dopiero od 2,4 jest zadowalająco.
    Jeśli cię to pocieszy to ja mam dokładnie tak samo jak ty. Od 2.0-2.2 uważam że jest wystarczająco ostro. 1.8 jest bardziej miękko. Myślę że sporo osób mogło by to potwierdzić w przypadku tego szkła.

  2. #122

    Domyślnie

    byłem dzisiaj w sklepie w którym kupiłem i niestety Pan potwierdził... ostro może być od 2,8 dopuszczalna granica, i lipa tak czekałem na to szkło i niestety się rozczarowałem bo myślałem że będzie zyskanie czasu po ustawienie nawet na to 2,0 ale jednak na 2,8 jest dobrze.

  3. #123
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zrób sobie odbitkę na papierze z 1.8 - zobaczysz, że cropy 100%, a odbitka to zupełnie inna rzecz. Będzie ostro. Myslisz, że 85/1.4 na 1.4 jest ostrzejsza? No to byś się zdziwił, że szkło za 4-5 tys jest takie same.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #124

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby dorzucić coś od siebie na temat szkiełka VOIGTLANDER 58 1.4? To ciekawa kontrpropozycja dla zeissa i nikonowskiej 50/1.4.
    Mieliście w łapkach? Właśnie szukam jakiejś stałki o podobnej ognikowej i mnie korci, niestety ktoś na forum zbił mnie kompletnie z tropu i zaprezentował fotki które w większości były nieostre.
    Jak to w końcu jest?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  5. #125

    Domyślnie

    Nie chcąc robić syfu zadam tu swoje pytanie bo i pasuje

    Znajomy napalił się na lustro.... Wybrał nikona i zastanawia się jeszcze czy D90 czy D5000 ale to już jego wybór. Natomiast zapytał mnie jaki obiektyw byłby lepszy 18-105 czy jakaś stałka bo światło lepsze itd. I powiem szczerze że nie potrafię mu konkretnie pomóc. Zdjęcia robi głównie rodzinie(dzieci) i czasem na dworze(rośliny itd ale nie makro). Może ktoś się wypowiedzieć ktoś kto używa lustra już jakiś czas?(Sam lustrzanki używam okazyjnie(narazie )
    Aparat, szkło i nauka : )

  6. #126
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Taka refleksja mnie naszla - czy ktos jeszcze pamieta ze obiektywy sluza do robienia zdjec ? I czy nikogo nie dziwi ze w tych wszystkich testach, porownaniach i jak to tak jeszcze zwal, nie ma obecnego ani jednego czegos co nawet w ogromnym optymizmie mozna by dumnie nazwac bylo zdjeciem ?

    przypadek moze, zastanawiajace

  7. #127

    Domyślnie

    Na zdjeciach w "normalnym" rozmiarze slabo widac czy szklo mydli...
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  8. #128
    Oszczędny w słowach Awatar bamicz
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    101

    Domyślnie

    @misiek1214 - Zależy jaki zaawansowany ten znajomy, jeżeli zaczyna to na początek najlepiej 18-105 dość uniwersalne i dobre szkiełko, jest trochę zumowania co dla początkujących jest zaletą i sytuacyjnie odnajdzie się lepiej, jeżeli lubi zoom nożny (trochę biegania) to na początek N 35/1.8 i wtedy światełko jest ok a cena nie za duża - a sądząc po zakresie planowanym zdjęć to brak zoomu nie powinien przeszkadzać.
    D90, S 17-50/2.8 EX DC HSM OS, N18-105VR, Nissin Di622N, Benro A-350EX+HD-18, szpej

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Taka refleksja mnie naszla - czy ktos jeszcze pamieta ze obiektywy sluza do robienia zdjec ? I czy nikogo nie dziwi ze w tych wszystkich testach, porownaniach i jak to tak jeszcze zwal, nie ma obecnego ani jednego czegos co nawet w ogromnym optymizmie mozna by dumnie nazwac bylo zdjeciem ?

    przypadek moze, zastanawiajace
    Właśnie dlatego rozpatrujemy ich jakość. A skoro od jakości obiektywu zależy jakość obrazu....
    Nie wszyscy fotografują zwiewne kobiece ciała - wielu z nas para się także fotografią techniczną np. fotogrametrią, gdzie nieostre obiektywy "pełne" aberracji nie mają zastosowania.

  10. #130

    Domyślnie Problem z przysłoną

    Witam!

    Podczas odwiedzin FJ z moim D5100 poprosiłem pana sprzedawcę o stałki: 85 f3.5 i 105 f2.8 prawdopodobnie była już na ten temat dyskusja, ale doświadczyłem bardzo wielkiego zawodu. Dlaczego obiektyw f3.5 nie chciał się przymknąć do f3.5? Tylko zachowywał się tak jakby to od obiektywu zależało jaką w danej chwili ustawi przysłone minimalną, kosztuje nie mało i jeszcze chce mi dyktować swoja wole? Bo ja myślałem że jak płacę to żądam? Czyli na f3.5 udało się mu zejść tylko w trybie S i chyba przy otwartej lampie...W trybie A brak posłuszeństwa, minimum było f4.0 to samo ze 105mm. Na co sprzedawca mówi: " Panie, to normalne a serwis umywa ręce"
    To ja pytam po co wywalać grubą kasę na jasną stałkę gdy ta nie da mi tego co widzę na opakowaniu? To tak jakbym kupował Porche i na autostradzie okazało sie że max V to 100km/h a folder w salonie mówił o 300km/h
    Tylko 35 f1.8 słuchał pana w trybie A w całym zakresie do jego minimum.

    Pozdrawiam!
    Nikon....No more ever

    moje gnioty

Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •