Close

Zobacz wyniki ankiety: które jest lepsze

Głosujących
77. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Pierwsze

    70 90,91%
  • 2. Drugie

    7 9,09%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: D70 vs D200

  1. #21
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Przypatrz sie na kolorowe artefakty....logo Bols, monety po lewej stronie, obrazek nr 2. Jak dla mnie: po WB i morze stawiam ze zdjecie nr 2 to D70

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Tam gdzie D70 pokazał morę i zgubil detale, w D200 widzimy detale i brak owej zMory
    Gdzie ty ta more widzisz??
    NA jednym ze zdjęć jest mniejsza ostrość i przekolorowania "morowe". Na drugim są wyraxne detale.

    [ Dodano: Nie Gru 18, 2005 7:05 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez mmfoto
    Duża różnica w cenie aparatów a mała w jakości zdjęć, przynajmniej na przedstawionych.
    A co chciałbyś zobaczyć na zdjęciu żeby uznać różnicę w cenie jako adekwatną do przyrostu jakości ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Przypatrz sie na kolorowe artefakty....
    No tak teraz widze, nie zwróciłem uwagi na przebarwienia tylko na szczegóły

    [ Dodano: Nie Gru 18, 2005 7:11 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez mmfoto
    Duża różnica w cenie aparatów a mała w jakości zdjęć, przynajmniej na przedstawionych.
    Moim zdaniem jest duża różnica w tych zdjęciach

    To jest jak z samochodami i np. Fiatem Sieną pojedziesz 180 i Saabem 95 pojedziesz 180 ale jaość prowadzenia, szumy (nie ziarnistość , będa zupełnie inne.
    pozdrawiam Sebastian

  4. #24

    Domyślnie

    Moim zdaniem jedynka zdecydowanie lepsza od dwójki. Bardziej kontrastowa, żywsze kolorki.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dobrze byłoby już poznać, które zdjęcie z którego aparatu
    Nikon D7100 || SanDisk Extreme Pro 32GB 95 mb/s || Nikkor DX 18-55 VR || Tamron SP 150-600 f/5-6,3 Di VC USD

  6. #26

    Domyślnie

    Gmoszkow, trzeba było powiedzieć, że robisz taki fajny test, przyniósłbym Jacka Danielsa i jakiegoś scotch'a do kompletu i można by było przeprowadzić bardziej wnikliwe badania

  7. #27

    Domyślnie

    Gmoszkow, dziękuję
    D70, D200 | ........... | inne pierdołki |

  8. #28

    Domyślnie

    Móglbys poslac mi na maila pix@o2.pl obie fotki/cropy bez skalowania d70 w gore/d200 w dol?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rocznik70

    Jak to po co ? A co, mając większą matrycę mamy nadal robić zdjęcia z 6mpix wycinka z tej matrycy ? Chyba nie. Będziemy korzystali z całej matrycy przy tych samych powiększeniach jak dotychczas mając mniejsza matryce.
    Paweł ale chyba oczywiste jest że większa matryca daje większe możliwości. Załóżmy że cropy 1:1 są identyczne z matrycy 2 i 20 megachiperpikselowej. To pocztówki wyczesane da się zrobić z obu, jednak 30x40 już raczej nie. Takie wyrównywanie szans, to tak jabky porównywać proc 386/10 z 486/100 podkręcając zegar pierwszego do 50 a drugiego obniżając do tej wartości.

    [ Dodano: 18-12-2005, 20:00 ]
    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    PS> A kiedy nam powiesz które zdjęcie nalezy do którego aparatu?
    Pierwsze jest z D70, bo przez jakiś czas były podpisane, albo ja już mam dziś zwidy
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #30

    Domyślnie

    Gmoszkow - a teraz powiedz ktore jest ktore .....nie moge odczytac exifow...a mam niejasne przeczucie, ze jedynka jest z D200

    I dajcie jakies rzetelne informacje...bo kurna zamowilem puszke i wpadam powoli w panike
    Pozdrawiam
    Jacek

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •