Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie f-801 - problem z napędem :(

    Witam

    Ponownie mam problem z f-801 , po założeniu filmu aparat normalnie próbuje przewinąć go do 1 klatki , ale idzie to dość powoli - z dużym oporem , tak samo po wykonaniu zdjęcia słychać napęd pracujący z dużym oporem .
    Z każdą klatką przesuwanie trwa coraz dłużej i przy około 21 klatce zacina się całkiem (mruga ikonka filmu), przewijanie powrotne działa normalnie. Sprawdziłem to na 3 filmach i 3 zestawach baterii (Alkaliczne Philips/Samsung i akumulatorki GP) zawsze ten sam efekt.
    Dodam tylko że bez filmu napęd pracuje całkowicie normalnie.

    Może się ktoś spotkał z podobnym problemem

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc!
    Ja w swoim (801s) mialem podobny problem, juz nie pamietam dokladnie, ale bylo tak ze po zrobieniu zdjecia czasem przewijal do nastepnej klatki a czasem nie. Jak nie przewinal to mrygala ikonka od filmu, po wyjeciu bateri i ponownym wlozeniu przestawal migac ale znowu albo mu sie udalo albo nie. Po jakims tygodniu wogole przestal przewijac. Wymienili mi naped za 400 zł
    To bylo oczywiscie dawno temu, teraz bym tyle nie zaplacil...

    Mysle ze to naped wlasnie u Ciebie nawalil.
    F801s/D200 N12-24 f4 / N80-200 f2.8 / N50 f1.8 / zenitar 16 f2.8 / sb800 / sb24 / Metz 45CT-4 / Goldphoto YH324C + YH410

  3. #3

    Domyślnie

    to chyba niestety musi być to ...
    też zauważyłem ,że coraz słabiej mechanizm pracuje - na nowych bateriach (ale zwykłych - nie alkalicznych) nawet nie da rady nawinąć filmu do pierwszej klatki.
    Niestety 4 setki to kwota która przewyższa wartość aparatu .

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz mysle ze teraz tyle nie kosztuja ta naprawa, ja mialem ta awarie tak jak pisalem wiiele lat temu 7 czy 8. Wtedy ten aparat kosztowal 1300 - 1500 czy jakos tak, zanies do serwisu(albo zadzwon(o ile ktos tam odbiera telefon)) to Ci powiedza ile kosztuje naprawa.
    Heh, albo wez sobie kup na allegro tą puszke za 200 zł
    F801s/D200 N12-24 f4 / N80-200 f2.8 / N50 f1.8 / zenitar 16 f2.8 / sb800 / sb24 / Metz 45CT-4 / Goldphoto YH324C + YH410

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •