Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar rafid78
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Wloclawek/Dublin
    Posty
    29

    Domyślnie problem z zakupem nikona

    WITAM WSZYSKICH
    Borykam sie z nastepujacym problemem.planuje zakup analoga ze stajni nikona,tylko nie moge sie zdecydowac na konkretny model.wybor padl na f80,f100lub f90x.jesli chodzi o budzet to moge przeznaczyc na to ok.1kpln.wiem,ze podane aparaty nie sa zjednej polki.prosze o pomoc w wyborze,mam juz d80 i chcialbym zaczac przygode z analogiem.Dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    nie ma co oszczędzać...nikon f100 i nic innego
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3

    Domyślnie

    Zakup modelu to nie problem. Wszystkie sa dobre bo to Nikon.
    Na poważnie,posiadam F80 i jakoś z nim sobie żyję.Podobno ma ciemny wizjer nie wiem jak z F90x. Teraz jak bym miał kupić to bym sie zastanawiał nad F90x a jak masz kase to bierz F100.
    Zapytaj Alfa on jest w tym dobry.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  4. #4

    Domyślnie

    Jak tylko 1000 zl to F80 w idealnym stanie a na dobre szklo zostanie. F90x jest problem kupic niezajechane. Za 1000 zl kupisz F100 ale zwloki.

  5. #5
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    "lustrznkę cyfrową kupuj najtańszą jakią możesz robić zdjęcia, a analogową najdroższą na jaką Cie stać!!"
    ciekawa rzecz wyczytana w angielskojęzycznej prasie..troche sensu w tym jest chyba
    instagram.com/darkroomnightlife

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar rafid78
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Wloclawek/Dublin
    Posty
    29

    Domyślnie

    Potwierdzaja sie moje przypuszczenia.Trzeba zwiekszyc budzet i kupic F100.Dziekuje za opinie i pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    "lustrznkę cyfrową kupuj najtańszą jakią możesz robić zdjęcia, a analogową najdroższą na jaką Cie stać!!"
    ciekawa rzecz wyczytana w angielskojęzycznej prasie..troche sensu w tym jest chyba
    A jak tak nie sądzę. Po pierwsze (w przypadku fotografii analogowej): jakość zdjęcia zależy tylko od użytego materiału światłoczułego i od obiektywu, czyli każda puszka robi dokładnie to samo z tym samym obiektywem i na tym samym materiale, po drugie (w przypadku cyfry): jakość zdjęcia zależy od obiektywu i OD MATRYCY APARATU CYFROWEGO, a to zależy OD JEGO CENY. Smutne... jakżesz smutne, ale prawdziwe...
    Ostatnio edytowane przez zakwas ; 22-09-2007 o 16:06
    The name of the game is to fill the frame.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam i F80 i F100 . F100 z Allegro , F80 nówka . Z tym że F80 powędrował do pudełka , grip sprzedany . Pewność , szybkość i kultura pracy AF z F100 , bez porównania . To samo tyczy rozmiaru i jasności wizjera . Na tym wizjerze w trudnych warunkach widać , w porównaniu do coś widać . No i chyba najważniejszy problem związany z finansami , zasilanie . Praca F80 bez gripa i jeszcze z wbudowaną lampą błyskawicznie opróżnia kieszeń .

  9. #9

    Domyślnie

    Nie od rzeczy będzie przypomnieć o obiektywach: czy nastawiasz się na manuale (np.F80 i kilka innych wtedy nie mierzy światła), czy jakieś obiektywy posiadasz, zamierzasz kupić itd.
    F301; Sigma 28-70; Nikkor AIS 50/1.4; Jupiter 135/3.5; Tokina 60-300; Lampa TTL Topca

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar rafid78
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Wloclawek/Dublin
    Posty
    29

    Domyślnie

    mam 70-300vr,50/1.8 oraz kitowego 18-135dx,ktorego do analoga nie zapne.bedzie brakowac standardowego zooma
    Ostatnio edytowane przez rafid78 ; 22-09-2007 o 19:46

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •