Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat z napędem ręcznym do slajdów?

    Witam!
    Mam prośbę, czy może mi ktoś doradzić, jaki kupić aparat, raczej z ręcznym napędem, do robienia slajdów? Jestem posiadaczem Canona Eos5, jak wiadomo baaardzo energożernego. Kręci mnie w zasadzie Nikon F100, nie wiem tylko jak się ma sprawa z zasilaniem tego aparatu. Może ktoś mi poradzi, czy zamienić eosa na F100, czy jednak dokupić jakiś starszy model Nikona z napędem ręcznym. Zależy mi jednak na dobrym naświetleniu, więc odrobina elektroniki i bateryjka - nie unikniona. Czy są jakieś modela dobrze sprawujące się w slajdach? Oczywiście nie posiadam żadnych obiektywów (nikonowskich), więc proszę również o uwagi z jakim lub jaki obiektyw ewentualnie zakupić do polecanego modelu. Oczywiście chodzi bardziej o uniwersalny zoom. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli stać Cię na F100 to jak najbardziej będzie to dobry wybór. Jeśli okaże się za drogi to porozglądaj się za F80, skoro szklarnię zakładasz od nowa. Ma on tę przypadłość (F80), że kiepsko gada z manualnymi szkłami Nikkora, poza tym - sam miód. Są jeszcze stare, dobre i tanie F801s czy F90x, ale nowsze puszki mają lepszą matrycę odpowiedzialną za pomiar światła (choć moim zdaniem najważniejsze jest myślenie przed zrobieniem zdjęcia - tego nie zastąpi najlepsza matryca).
    Co do zooma to sprecyzuj co chcesz focić, czy potrzebujesz jasnego / bardzo jasnego szkła. No i ile możesz na nie wydać.

    Pozdrawiam.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  3. #3
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Mam F100 i nie zamieniłbym tej puszki na nic innego. Jest genialna i rewelacyjnie mierzy światło. Slajdy wychodzą cudownie..nie da się sp*&^%ć jak się wie co robi i jakiego trybu pomiaru użyć. Co do jego zasilania...to te 4 bateryjki co tam wchodzą <bądź 6 z MB-15> starczą Ci na kupe trzaśnięć. Mam w plecaku 4 komplety zapasowe baterii i coś czuje że za szybko ich nie użyje. Jak chcesz kupować aparat analogowy to kup najlepszy na jaki Cie stać...a cena F100 to bajka->nawet nówki.
    instagram.com/darkroomnightlife

  4. #4

    Domyślnie

    Ja posiadam F801s i powiem że ta puszka ma idealny wręcz perfekcyjny pomiar światła. A do tego zasilany jest czterema paluszkami

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko że F801s to już stara konstrukcja (mimo że bardzo solidna). Najbardziej irytujący dla mnie jest fakt, że nie współpracuje z obiektywami AF-S. Dlatego kupiłem F90x jako drugie body i z tego tandemu jestem bardziej niż zadowolony.
    Co nie zmienia faktu że chętnie zamieniłbym te dwie puszki na jednego F100. Jacyś chętni?

    Pozdrawiam.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  6. #6

    Domyślnie

    Możecie mi sprecyzować, jaki dokładnie baterie wchodzą do F100, ile sztuk (ile kosztuje jedna) i na jak dużo filmów 35kl wystarcza jeden zapas? Ja ciągle szukam jakiegoś... chyba F100, może nie jest i najtańszy, ale w przeliczeniu na najbliższe 15-20 lat, jakie zamierzam mu poświęcić, to cena jest do przyjęcia. A pochwał słyszałem na jego temat wiele. Denerwuję mnie w mojej Canonce Eos5, że bateria 2CR5, dość szybko pada, a jest droga jak cholera. Nie można niczym ją zastąpić. Aparat też pięknie naświetla, a i czasem lampa wbudowana w nią też się przydaje. Co do obiektywów, chciałbym kupić 2 sztuki, coś z przedziału 17-35mm oraz jakiś zoom, ale jasny i o dobrej, wyrazistej plastyce, do 135mm myślę, że wystarczy. Mam do Canona wieksze ogniskowe, ale rzadko i tak z nich korzystam. Co sądzicie o modelach FM (2,3)? Może taki manualek? Pozdr

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli to tylko problem baterii to są akumulatory 2CR5 + ładowarka i po problemach , chyba Batimex ma je w sprzedaży poszukaj w Google
    D3, G11 kilka szkiełek

  8. #8
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BODZIEWICZ Zobacz posta
    Możecie mi sprecyzować, jaki dokładnie baterie wchodzą do F100, ile sztuk (ile kosztuje jedna) i na jak dużo filmów 35kl wystarcza jeden zapas?
    do F100 pakujesz 4xAA <zwykłe paluchy>..no a ile one kosztują itp to już nie wiem..kupuje w dużych "pakach" jak potrzebuje..ale sądzę że za kilkanaście zetek kupione 4 <dobre long life> bateryjki spokojnie starczą na długo. Wg. instrukcji na jednym zestawie w sprzyjających warunkach można zrobić do 70 rolek filmu..a to dużo!!! Jeśli wymienisz baterie 2-3 razy w roku to i tak będzie mały koszt.

    Sam szukałem aparatu na lata i padło na F100..myślałem również o F90 i F5 <używkach bo ciężko o nówki> ew. o F80 <ale to już nie ta klasa>..no i F100 to strzał w dziesiątkę!!..a nawet w STÓWE!!!
    BRAĆ I NIE GADAĆ!!
    instagram.com/darkroomnightlife

  9. #9

    Domyślnie

    Czy Nikon F100 będzie współpracował z moją lampą Metz 54 Mz? Jeżeli tak za pośrednictwem jakiej kostki? Używam jej z moim eosem, a także z cyfrą- Olympusem 5060. Mam kostki adaptery i jakoś wszystko działa. Czy w przypadku F100 nie będę musiał zakupić innej lampy? A jak się ma sprawa z F801s? Pozdr.

  10. #10

    Domyślnie

    Moje uwagi na temat F100 i FM2 - używam oba, zazwyczaj działam na slajdach:

    F100 - wtedy gdy potrzebny mi AF (uroczystości rodzinne, zdjęcia typu reportażowego, sport), w plenerze w sytuacjach gdy nie przeszkadza mi jego spora waga i spora "prądożerność" (zawsze mam zapas baterii).

    FM2 - na wycieczkach narciarskich i rowerowych. Jest nieduży i lekki i nawet przy braku zasilania można korzystać ze wszystkich czasów. Nie ma pomiaru punktowego, ale naświetla OK - trzeba może tylko troszkę więcej pomyśleć

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •