Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Sample z D200

  1. #21

    Domyślnie

    Ja bym chciał zobaczyc zdjecie wykonane D70, D200 i D2X - to samo ujęcie z tym samym obiektywem. To że D2X wypada nieco lepiej niz D200 mnie nie dziwi, w końcu D2X kosztuje "nieco" wiecej. No dobra jeśli chcę zbyt wiele to moze ktoś pokaże dwa NEFy D70 i D200.
    pozdrawiam Sebastian

  2. #22

    Domyślnie

    Mnie się ogólnie podoba. Wcale nie jest gorzej niż w D2x. Zdjęcie jest trochę mało kontrastowe, ale wg mnie za sprawą większej dynamiki - w światłach i cieniach jest więcej detali, których nie zarejestrował już D2x. Przez to zdjęcie wydaje się trochę bardziej mydlane, ale lekka korekcja na qrvach i po zawodach, a dodatkową informację mamy i możemy z niej zrobić użytek. D2x ma zdecydowanie bardziej kolorowy, intensywny szum, za to w d200 pojawiają się te cholerne paski - zauważyłem je już wcześniej na wysokich ISO, teraz jednak wychaczyłem je na 100tce.

  3. #23

    Domyślnie

    Paski są rzeczywiscie. Przy wyostrzanu wyłażą dość łatwo i czytelnie. Nia martwię się nimi zanim nie zobacze co bedzie na papierze, a podejrzewam ze na papierze trudno bedzie je zobaczyć. Co do tonalności i kontrastu to Czornyj dobrze prawi... Jest z czego wyciagać i co obrabiac. I powiem szczerze, ze bardziej cieszą mnie te szczegóły w cieniach i światłach niż martwi "za mała" ostrośc... Małe kontrasty mnie cieszą....
    Co do testu D70/D200 mam zamiar taki zrobić (jak tylko znajde chwilę czas). Ale ludziska, nie oszukujmy się... D200 ma lepszą jakość obrazu....
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    "Ale ludziska, nie oszukujmy się... D200 ma lepszą jakość obrazu...."
    Ale on nie ma wcale mieć lepszej jakości obrazu, ma zdeptać z ziemią d70... o to właśnie mi chodzi cały czas. Aparat z kompletnie innego świata więc spodziewać się po nim trzeba dużo...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #25

    Domyślnie

    Ale ludziska, nie oszukujmy się... D200 ma lepszą jakość obrazu...."

    chcialbym zeby choc jeden sampel to udowodnil

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    "Ale ludziska, nie oszukujmy się... D200 ma lepszą jakość obrazu...."
    Ale on nie ma wcale mieć lepszej jakości obrazu, ma zdeptać z ziemią d70... o to właśnie mi chodzi cały czas. Aparat z kompletnie innego świata więc spodziewać się po nim trzeba dużo...
    Ależ to wszystko jest wzgledne... Moim zdaniem ani d2x alni 5D alni jakakolwiek lustrzanka nie wdeptuje w ziemię D70 jesli chodzi o jakość obrazu. I nigdy nie brakowało mi jakości w mojej D70, natomaist czułem inne niedostatki. D200 wydaje się zaspokajać te pozostałe niedostatki. A i jakości obrazu jest lepsza
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    I nigdy nie brakowało mi jakości w mojej D70, natomaist czułem inne niedostatki. D200 wydaje się zaspokajać te pozostałe niedostatki.
    qrcze za taka kase cieszyc sie zaspokojeniem niedostatków odczuwalnych w D70 to mi zakrawa na ..... a nie powiem. ciekawi mnie co bedzie jak posiadacze D70 zaczną udowadniac ,że D200 nie wart takiej kasy nie znam sie wiec nie bijcie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    I nigdy nie brakowało mi jakości w mojej D70, natomaist czułem inne niedostatki. D200 wydaje się zaspokajać te pozostałe niedostatki.
    qrcze za taka kase cieszyc sie zaspokojeniem niedostatków odczuwalnych w D70 to mi zakrawa na ..... a nie powiem. ciekawi mnie co bedzie jak posiadacze D70 zaczną udowadniac ,że D200 nie wart takiej kasy nie znam sie wiec nie bijcie

    Mnie wydaje się, że za sam wizjer warto dużo dopłacić o reszcie nie wspomnę jak np. pomiar światła i kompatybilność z obiektywami

    Na pewno jest wart ....


    pozdrawiam
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    I nigdy nie brakowało mi jakości w mojej D70, natomaist czułem inne niedostatki. D200 wydaje się zaspokajać te pozostałe niedostatki.
    qrcze za taka kase cieszyc sie zaspokojeniem niedostatków odczuwalnych w D70 to mi zakrawa na ..... a nie powiem. ciekawi mnie co bedzie jak posiadacze D70 zaczną udowadniac ,że D200 nie wart takiej kasy nie znam sie wiec nie bijcie
    No tak. głównie przeszkadzał mi mały i ciemny wizjer, mały bufor raw, 3fps, brak obsługi szkieł manualnych, brak wstępnego podnoszenia lustra, brak synchronizacj flesza z krótkimi czasami, za długi czas reakcji, za wolny AF.
    Co do ceny... D200 kosztuje mniej więcej tyle ile używany D2h (a uwzgledniając korzysci podatkowe zdecydowanie tańszy). Jakość obrazu ma znaczaco wyższą, jest nowy i ma gwarancję, zaspokaja wymienione niedostatki D70. czego mam chcieć więcej ?
    Dla mnie wystarczy
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #30
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    I nigdy nie brakowało mi jakości w mojej D70, natomaist czułem inne niedostatki. D200 wydaje się zaspokajać te pozostałe niedostatki.
    qrcze za taka kase cieszyc sie zaspokojeniem niedostatków odczuwalnych w D70 to mi zakrawa na ..... a nie powiem. ciekawi mnie co bedzie jak posiadacze D70 zaczną udowadniac ,że D200 nie wart takiej kasy nie znam sie wiec nie bijcie
    Przypominam ile kosztowal D70 z kitem po wejsciu na rynek!! Mniej wiecej tyle co teraz korpus D200 po wejsciu na rynek.. Mam podobne podjecie co leszeq - "przepasci" w jakosci zdjec na tym samym obiektywie (PRIME'ie) raczej sie nie spodziewam, ale D200 mial sporo wad i ograniczen, ktore D200 rozwiazuje.

    Czekam na jakies testy porownawcze, na dpreview itp stronach, oraz na to az sam zmienie korpus na D200

    Pozdrawiam,

    Tomek

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •