Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pilot do d80

  1. #1

    Domyślnie Pilot do d80

    Witam!

    Panowie co myślicie o takim wynalazku?

    Cena bardzo zachęcająca...39,90£

    http://cgi.ebay.co.uk/Aputure-Timer-...QQcmdZViewItem

    Bardzo ciekawie to wygląda, ale co z ograniczeniami D80?? Tylko 30min a tutaj maksymalny czas otwarcia migawki 99h59m59s !! już widze rozgrzana do czerwoności matryce
    D80 + kit | T90/2.8 | S 10-20 | S18-50/2.8 | S 50-500 | S 70-300 APO II | N 50 1.8 | kilogramy słoików od M42 || |Goldphoto YH331C + M 808RC4 | i kilka innych gratów |

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie mialby miec zastosowanie ?
    Wolalbym chyba kupic Nikonowskiego ponizej 100 pln.

  3. #3

    Domyślnie

    pdzran zastosowan to on ma chyba dużo :
    1.astrofotografia
    2.zdjecia w studio
    3."5. N: Set total shooting times (1-399)" to chyba fajna funkcja, weźmy pod uwage taka sytuacje: Robisz zdjecia ze swojej 105(wiem ze ma VR) i nagle przylatuje na kwiatek niezwykle rzadki owad, slabe swiatlo i musisz miec 1/20 i co wtedy?? seryjne nie patrzac na nic
    4. i napewno by cos sie jeszcze znalazlo

    a 100zł wiecej i masz takie cudo
    Ostatnio edytowane przez matrus ; 19-09-2007 o 13:14
    D80 + kit | T90/2.8 | S 10-20 | S18-50/2.8 | S 50-500 | S 70-300 APO II | N 50 1.8 | kilogramy słoików od M42 || |Goldphoto YH331C + M 808RC4 | i kilka innych gratów |

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matrus Zobacz posta
    pdzran zastosowan to on ma chyba dużo :
    1.astrofotografia
    2.zdjecia w studio
    3."5. N: Set total shooting times (1-399)" to chyba fajna funkcja, weźmy pod uwage taka sytuacje: Robisz zdjecia ze swojej 105(wiem ze ma VR) i nagle przylatuje na kwiatek niezwykle rzadki owad, slabe swiatlo i musisz miec 1/20 i co wtedy?? seryjne nie patrzac na nic
    4. i napewno by cos sie jeszcze znalazlo

    a 100zł wiecej i masz takie cudo
    1. tego tematu nie znam, wiec nie bede sie wypowiadal
    2. mozna i bezprzewodowym , nawet wygodniej , sprawdzalem i lekko z boku aparatu tez dziala
    3. ze statywu jak sadze , wiec bezprzewodowy takze da rade
    4. pewnie tak

    Dla mnie bezprzewodowy ma jedna zalete - jest bezprzewodowy co eliminuje mozliwosc uszkodzenia , na przewodzie jednak bardziej ryzykowne.
    40 funciakow + transport to sporo wiecej niz 100 pln roznicy , pilota Nikonowskiego mozna kupic za bodajze 80 pln.
    Nie neguje jednak tego rozwiazania , pewnie sa zastosowania , chcialem sie tylko cos wiecej dowiedziec niz dyskutowac

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli to ma być pilot do wyzwalania migawki w d80, to przecież chodzi o 1 guzik - pstryk i już, a do tego wystarczy pilot za 47zł. Ale może chcesz go wykorzystać w inny sposób, więc wolę się nie wypowiadać, bo nie mam doświadczenia w pracy studyjnej. A może po prostu chcesz mieć bajer - to już twoja sprawa.
    D300s D80 N18-200VRII N18-70 N50f1,8 MB-D80 MB-D10 SB-900 SB-600 YH324+YH410

  6. #6

    Domyślnie

    Do astrofotografi wg mnie ten pilot to jak zbawienie, ponieważ czasy rzedu 30min czasami sa niewystarczajace.
    Przykład: czas naswietlania okolo 1h.

    Oczywiscie fota zrobiona byla na 35mm, watpie aby d80 na iso400 daloby sobie rade z takim czasem, obawa o matryce no i wiadomo ze ziarenek byloby mnostwo.

    Ciekawi mnie ile matryca wytrzyma, kiedy zacznie sie gotowac nie zamierzam probowac...ale moze ktos sie spotkal z jakims testem??
    Ostatnio edytowane przez matrus ; 19-09-2007 o 14:20
    D80 + kit | T90/2.8 | S 10-20 | S18-50/2.8 | S 50-500 | S 70-300 APO II | N 50 1.8 | kilogramy słoików od M42 || |Goldphoto YH331C + M 808RC4 | i kilka innych gratów |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •