Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie 11 pól AF w D200 ...?

    Witam

    W związku z dużym zainteresowaniem nowym sprzętem z ciekawości chciałem zapytać Was o te 11 wybieralnych pól AF
    Co mam na myśli ? Ano to że wybieranie spośród tej iloci może

    [ Dodano: 12-12-05, 08:34 ]
    Sorki... wysłałem za wcześnie
    Chodzi mi o to że wybieranie 11 pól AF może być (ale nie musi ) kłopotliwe i czasochłonne.
    Zastanawiam się tutaj w tym momencie, czemu przy tej ilości pól AF nei zrobiono sterowania okiem jak to miało miejsce w Canonie 30D ?
    Niektórym to pasowało a niektórym nie, ale działało (kumpel miał ten model).
    W sumie przydatna funkcja, chcoć ciekaw jestem jak to wybieranie w D200 działa, czy szybko czy jednak Canon mając to zaimplementowane dobrze zrobił udostępniając tę funkcję

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    Ale to bez sensu, bo po to 11 pól żeby precyzyjniej ustawić gdzie chcemy ostrzyć...
    Uważam że w Canonie to było dobre rozwiązanie z źrenicą która sobie patrzy na pole AF i nic nie musimy googlać celem wyboru AF. Szkoda że przy 11 polach D200 tego nie ma.

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Ale to bez sensu, bo po to 11 pól żeby precyzyjniej ustawić gdzie chcemy ostrzyć...
    Uważam że w Canonie to było dobre rozwiązanie z źrenicą która sobie patrzy na pole AF i nic nie musimy googlać celem wyboru AF. Szkoda że przy 11 polach D200 tego nie ma.
    A jakiego laga wprowadzało..
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  4. #4

    Domyślnie

    To wybieranie okiem to raczej bajer niż coś z czego się korzysta.

    1. Niemiłosiernie prądożerna zabawka
    2. w warunkach bojowych bardzo omylna co powoduje, że i tak jak trzeba to sterujesz palcami.

    Przez kilka miesięcy używałem EOSa 5 (bodajże z literką e - ale nie dam sobie głowy uciąć) i miał takie setrowanie. Wszystko było fajnie jak miałem dużo czasu na zdjęcie inaczej, jak zdjęcia w ruch to w ogóle zapomnij o wybieraniu okiem to się do niczego nie nadawało.

    Może od tamtego momentu technika wybierania okiem poszła do przodu, ale jakoś nie tęsknię za tym wynalazkiem.

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Sam mam Canona 30 i uwazam ten wynalazek za calkiem przyjemny. Moze nie jest niezbedny, aczkolwiek mnie bardzo pasowal i dzialal dokladnie jak mial dzilac. Natomiast pradozernosci nie zaobserwowalem (od 2 lat nie zmienilem w nim baterii).

    Tylko pracujac z tym wynalazkiem trzeba go po pierwsze odpowiednio zkalibrowac oraz pamietac, zeby "operowac okiem" w odpowiedni sposob (to tylko kwestia przyzwyczajenia). Jednak da sie bez tego zyc.

  6. #6
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Niektórym to pasowało a niektórym nie, ale działało
    zwlaszcza dla uzytkownikow w okularach

  7. #7

    Domyślnie Re: 11 pól AF w D200 ...?

    Posiadacze 1DMkII to maja dopiero przerabane ...tam maja az 45 pol AF do wyboru
    Pol AF nigdy za wiele ...zwlaszcza w fotografii sportowej
    nie ma sie czym chwalic

  8. #8

    Domyślnie

    Duża liczba pól ładnie wygląda w katalogu i naprawdę przydaje się w wielu sytuacjach, ale musi być też możliwość sprawnego przełączania pomiędzy nimi. Mój znajomy zmienił system C na N (dokładnie 1D Mark II na D2X) z powodu upierdliwego sterowania, głównie właśnie polami AF.
    Pozdrawiam
    Lolek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lolek
    Mój znajomy zmienił system C na N (dokładnie 1D Mark II na D2X) z powodu upierdliwego sterowania, głównie właśnie polami AF.
    Twoj kolega albo nie doczytal instrukcji albo cos kreci
    W CF mozna bardzo zgrabie zarzadzac punktami AF i wlaczyc np taki schemat


    uderzajace podobienstwo do tego z D2X

    ale to juz OT
    nie ma sie czym chwalic

  10. #10

    Domyślnie

    Jest jeszcze prostszy schemat znany od czasów 1V: 9 pól sterowanych WYŁĄCZNIE tylnym pokrętłem. W Twojej propozycji trzeba korzytstać z obu - choć może CFami można by coś uprościć. Ja bym używał zestawu "9", gdybym miał aparat umożliwiający ustawienie go.
    Mój znajomy doczytał instrukcję raczej dobrze, zresztą Canonami (w tym T90, 5, 3, 1V, 20D) robił zdjęcia zawodowo i dla przyjemności od kilkunastu lat. Ale w stosunku do sterowania sensorami AF miał wymagania wyższe niż 1D Mark II był w stanie zaspokoić. A z D2X jest bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam
    Lolek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •