Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie elfo vs elinchrom

    witam
    na wstępie powiem, że podobny topic założyłem na forum olympusa. widzę, że tutaj więcej jest poruszana kwestia lamp. dlatego zamieszczam temat(jeśli ktoś uzna to za trollowanie to z góry przepraszam)...

    chcialbym skonfrontowac takie zestawy/lampy (przy budzecie ok 3k)
    1. elinchrom dlite 4
    2. elfo MIQRO pro

    co do elinec
    - rozumiem, że ta lampa to jakiś wybryk firmy w sensie konstrukcji i można podpiąc tylko dedykowane modyfikatory (pod linie dlite)?
    - czy istnieje mozliwosc podpiecia gadżetów innych firm? może jakieś przejściówki ktoś widział
    - jak to jest z przegrzewaniem się? raczej nie będę potrzebował strzelania co 3 sekundy na pełnej parze. aż tak z tym jest?
    + większa moc niż elfo
    + lepsza jakość wykonania?! (aczkolwiek coś jest nie teges z ganiazdem synchro - mały plastikowy jack)


    do elfo:
    - czy ten model ma chłodzenie aktywne? w specyfikacji nic o tym nie ma. jeśli nie to pewnie haczą się jak elin
    - kopułka na przedzie. to jakby żart konstruktorów. czy to sprawia, że elfofskie modyfikatory też są detykowane pod linie miqro
    - jest zdecydowanie słabsza. dziwne jest natomiast ze na stronie wprost nie piszą ile to ma watosekund
    + możliwość podpięcia osprzętu quantuum



    co byście dodali nt tych sprzętów. czy jest sens pakować się w elinchrom, skoro rodzimy system oferuje całkiem sensowne rzeczy. jakie są możliwości rozbudowy? co byście wybrali pod względem mocy? 2xwięcej dla jednej strony. co z rozbudową?

    ah... były problemy z dostępem do elinchrom. dziś dostałem maila, że można brać od ręki widać magazyny są pełne

    proszę o opinie i zapraszam do dyskusji

  2. #2

    Domyślnie

    plus dla elfo za modyfikatory innych firm odpadają quantuum robi przejściówki ale na lampy, które na przedzie nie mają kopułki
    (pomyślałem, że może komuś się to przyda)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •