Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z AF

  1. #1

    Domyślnie Problem z AF

    Od kilku dni zauważyłem że CZASAMI AF źle ustawia ostrość, oto przykład, pkt AF ustawiony na monete lecz wyraźna jest lewa strona
    http://img511.imageshack.us/my.php?i...4242441eq3.jpg

    Kolejny przykład: Jedno zdjęcie wychodzi wyraźne kolejne nie:
    http://img517.imageshack.us/my.php?i...6707549zb7.jpg

    http://img517.imageshack.us/my.php?i...1064423wz7.jpg
    w dwóch ostatnich przypadkach
    iso 100
    1/60s
    f 5/3
    62mm
    Ma ktoś pomysl co to może być?
    Przypominam występuje to tylko czasami
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia robiłeś może N18-70? Pytam, bo tez czasem tak mam. Ale nie jest to aż tak widoczne.
    Klejony D80.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyżby ktoś się bawił w menu i sobie nagmerał?
    A tak na serio masz ustawiony AF na ciągły i tu może być problem może zmienić na pojedynczy czyli
    z continous na single
    Sprawdź jeszcze na które pole AF masz ustawione, jeżeli masz ustawione na któreś boczne a celowałeś środkowym
    to wtedy byłoby wszystko jasne
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki rodzaj AF - S czy C? Nie mam opandy na lapie a nie chce mi się grzać do stacjonara - to aż na górę, PO SCHODACH!

    Przy C czasami może się przestawiać AF i tak walić gdzie popadnie

    edit

    heh darko - w tej samej chwili
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #5

    Domyślnie

    byłem szybszy tyle że ja nie muszę po schodach latać
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie dzisiaj bawiłem się AF-C w menue mam ustawione "Automatyczny wybór pól" obiektyw to kit 18-135 ale starałem się żeby aktywne pole trafiało w córke.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie AF-C po wycelowaniu w córkę przestawiłeś kadr i AF złapał coś innego bo jest continous
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  8. #8

    Domyślnie

    Przełącz na AF-S(single), Dynamiczny wybór pola i ostrz tam gdzie potrzebujesz, takie zdj. to nie prasówka, więc masz czas-popróbuj.

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm ja osobiście rzadko kiedy używam automatycznego wyboru pola z AFC bo wtedy już w ogóle AF wali gdzie popadnie. Rozwiązania dwa:

    1. albo wybieraj pola manualnie (osobiście rzadko kiedy używam automatycznego wyboru pól - musi coś w lesie zdechnąć abym to włączył) i przy centralnym polu tryb "poszerzony" wtedy będzie celnie;
    2. Większa GO - rób na mniejszej dziurze, albo AFS i unieruchom dziecko
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki, przestawiłem i jest git. Już myślałem że coś się spier....ło bo bawiłem się zewnętrzną lampą i myślałem że mi coś spaliła. Na szczęście lampa ma tylko 65 voltow. Jeszcze raz dzieki.
    Pozdrawiam
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •