Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Czytales opis? Przeciez jedno wydane w 2002 a drugie w 2005 r. Oba w seriach limitowanych, wydane po prawie 40 latach.

    W 2000 r. Nikon zakonczyl produkcje F3, w zeszlym roku FM3a ... nie jest tak zle jeszcze z ta firma.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Prosze bardzo Nikon S3 moze byc wersja z 2002 r.
    http://www.cameraquest.com/NRFS3%202000.htm - prawda, ze sliczny

    Od biedy tez Nikon SP
    http://www.cameraquest.com/nrfblsp2005.htm
    Dobrze sobie pomarzyć, gALL.


    Możesz zawsze zainwestować w Minoltę Hi-Matica 7sII/E/F lub Canoneta QL17 GIII lub inne tego typu.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    No i Konice Hexara
    Tylko Hexar i inne Konicy Auto S3 na przykład, to już droższe są. Jak ktoś ma więcej pieniędzy to jasne, można kupić Besse, Leice, Contaxa z serii G.

    A jak ktoś ma 1200 zł i chce coś bardzo niewielkiego to proponuję Minoltę TC-1.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  5. #15

    Thumbs up F80

    Faktycznie najcichsze są dalmierzówki, ale z luster AF Nikona bardzo cichym aparatem jest F80, przy czym cena jest przystępna!!! Całkiem fajnie chodzi F5 szczególnie z obiektywami typu HSM. To tak z doświadczenia.

    Zależy do czego ma służyć ten aparat i jak bardzo cichy musi być...

    Te Nikony dalmierzowe są bajeczne, nie wiedziałem, że coś takiego robili. Wygląda to na kopie Contaxa, system mocowania obiektywów też podobnie wygląda. Ruscy robili takie kopie pod nazwą Kiev też są bardzo podobne!
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  6. #16

    Domyślnie

    Cichutki jest tez FE10 od Nikona, tylko troszke plastikowy.

  7. #17
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    Najcichszy, jakim pracowałem - konica hexar af z silent mode. Aparat i optyka poezja. Oczywiście nie bez wad, największą to minimalny czas 1/250 (szary filtr w kieszeni). Zaraz potem wyczuwalny shuter lag i brak gniazda na wężyk.
    Z luster - om. Nie trzymaj się kurczowo zasady że tylko musi być nikon. Ja swojego om1n w świetnym stanie kupiłem za 70 zł na allegro. Do tego szkła manualne - 50/1.8 (poniżej 120 zł), 28/2.8 - za 150 i masz zestaw tani jak barszcz. Ergonomia olka tez jest imo, znakomita. Zmiana parametrów bez odrywania oka, zmiana czasów przy obiektywie - dla mnie świetne. Dalej przy odrobinie szczęścia masz om2n w cenie 200 zł i automatyką przesłony. Problemem jest niestety najczęściej padnięta amortyzacja lustra. Ale jak trafisz to ech....
    Olki mieszczą się w kieszeni kurtki. Szkła są cudownie małe z filtrem na 49mm.
    Z nikona - fm. To też świetny aparat i niewiele większy niż olki. No ale już troszkę kłapie lustrem. Metalowa migawka też robi swoje.
    No a dalej - f3) Wiem bo mam. No ale cena i wielkość to już nie teges.

  8. #18
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    O.. jest Sp
    Tylko cena nie tego chyba.
    http://allegro.pl/item246368286_niko...biektywow.html

  9. #19
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    O matko!!! Ja bym się jednak upierał przy Olympusku...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •