Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Dziwne przebarwienia

    Od pewnego czasu zauważyłem zna zdjęciach przebarwienia http://tiny.pl/538t Nie wiem z czego się biorą?? Wina szkła (kit od D50) czy może body ??

  2. #2

    Domyślnie

    To się nazywa mora. Wpisz to w szukajkę i dostaniesz sporą listę watków na ten temat.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli mówisz o tych na kratkach, to efekt mory, niekoniecznie spowodowany przez aparat.
    Normalne.
    Wydaje mi się, że w pełnej rozdzielczości niewidoczne.
    Daj duży sampel, będzie więcej wiadomo.

    Wpisz sobie w stopkę jakiego syfraka używasz. To bardzo ułatwia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    JK, to się nazywa jednomyślność..
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    To proste, tak jest jak się robi w JPG, jak jest dużo koło siebie np. takich kratek czy linii to tak to potem wygląda, w rawie tego juz nie bedzie widać

  6. #6

    Domyślnie

    Naprawdę w RAWie nie będzie tego widać?
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    Robiłem kiedyś w JPG więc pisze w oparciu o własne doświadczenie, mam identyczne zdjęcie w jpg i raw i na jpg widać takie zabarwienia a na tym co było robione w rawie to nie widzć takiego czegoś.

  8. #8

    Domyślnie

    To przyjmij do wiadomości, że nie masz racji. Nie ma żadnego związku pomiędzy zjawiskiem mory i faktem wykonania zdjęcia w formacie JPG.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    To prawda, akurat ta fota była zrobiona w RAW
    Ostatnio edytowane przez pingwin87 ; 10-09-2007 o 19:13

  10. #10

    Domyślnie

    No to bardzo dziwnie, nie wiem od czego to zalezy, ale taki sam efekt miałem na zdjęciech JPG a w RAW'ie tego nie miałem, To jak to JK wyjaśnisz? a efekt tego przebarwienia był taki sam jak na powyższym zdjęciu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •