Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Szumy w D70s

  1. #1

    Domyślnie Szumy w D70s

    Spędziłem ponad godzinę w zakładce szukaj i nic nie znalazłem więc pytam. Czy d70s ma jakiś reduktor szumów. Ostatnio w kościele strzeliłem kilka fotek przy iso1000 i jak zobaczyłem efekt na ekranie kompa to nerki mnie zabolały. Ja wiem że jpg to ... ale mam pytanie czy jest jakaś opcja w tym sprzęcie która odszumia bo te zdjecia były tak makowate że koniec świata. Acha robiłem je w trybie manualnym
    www.shogoon.pl D300 z gripem nikor 50 1.8D, sigma 24-70 2.8, 60tka Macro 2.8, sigma 70-200 2.8 EX DG IF HSM APO and DiGimate i cały czas zbieram na resztę

  2. #2

    Domyślnie

    owszem ma, ale dla czasow dluzszych niz 1s, strona 133 w instrukcji, druga opcja w shooting menu.
    [*] d70s[*]
    pozdroszejset

  3. #3

    Domyślnie

    Hej a używasz ISO 800 albo 1000 jak to u ciebie wychodzi bo ja jestem szczerze mówiąc załamany Może używając kompensacji ekspozycji byłoby lepiej ale jak ja foce w trybie M to ręce opadają
    www.shogoon.pl D300 z gripem nikor 50 1.8D, sigma 24-70 2.8, 60tka Macro 2.8, sigma 70-200 2.8 EX DG IF HSM APO and DiGimate i cały czas zbieram na resztę

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    te zdjecie powalaja! (oczywiscie pod wzgledem praktycznie BRAKU szumu na ISO 1600)
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Z pewnością dużo zależy od tego jak zrobi się zdjęcie. W przypadku kadrów poprawnie naświetlonych (a w szczególności o tonacji jasnej) szum będzie mniej widoczny, niż dla zdjęć ciemnych klitek, które nie zostały dodatkowo poprawnie naniedoświetlone. Dużo można tutaj ugrać lepszym szkłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    te zdjecie powalaja! (oczywiscie pod wzgledem praktycznie BRAKU szumu na ISO 1600)
    E, bez przesady - na 1:1 ta kasza jednak ładnie wychodzi. Ale do wielkości monitorowej fajnie się ogląda.
    Zbigniew masz rację, trzeba mieć ostre szkła, bo dla mnie komputerowe podbijanie ostrości z 1600 to koszmarrrrr
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  8. #8

    Domyślnie

    Wołodia, w jakim powiekszeniu na monitorze ogladales te fotki? Jak w 100% to nie ma sie co dziwic, ale chyba nie po to ma sie aparat.
    5D, 28 1.8, 17-35 2.8-4, 50 1.4, 85 1.8

  9. #9

    Domyślnie

    Nie załamywać się zaszumionymi JPGami z d70s, tylko na wysokich iso focić w nefach. ISO1600 z d70 jest całkowicie używalne !! To co pokazują te sample, nie jest niczym nadzwyczajnym.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #10

    Domyślnie

    Djęcia które ja robiłem były niedoświetlone, w ciemnym barze i w kościele więc może faktycznie to powoduje taki szrot na zdjęciu. Dzieki za jakieś rozjaśnienie tematu. Pooglądałem Noise reduction w D3 i odrazu mi się temat szumu załączył. AAAAAHHHH ten D3 marzenia
    www.shogoon.pl D300 z gripem nikor 50 1.8D, sigma 24-70 2.8, 60tka Macro 2.8, sigma 70-200 2.8 EX DG IF HSM APO and DiGimate i cały czas zbieram na resztę

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •