Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie lustra ...

    Witam
    Zmienialem szkla dzis ... w troche zlych warunkach .... deszcz ... wiaterek ...
    I pomimo staran nakapalo mi ciut wody na lustro ... mam teraz takie plamki wyschnietej wody....
    Czym najlepiej przeczyscic lustro by znowu bylo czysciutkie ?
    Mozna takim specjalnymi szmatkami , ktore kupuje sie u optyka do czyszczenia okularow z filtrami ?

    dzikie za wszelakie rady i pozdrawiam - prosze o szybkie odpowiedzi bo jutro jade w "teren" dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Czyściłem kiedyś szmatką do optyki, taką jak czyszczę soczewki obiektywów. Czasami wystarczy nieco chuchnąć, przeczyścić i wszystko jest w porządku. Oczywiście przy lustrze zalecałbym ostrożność, ale opcja szmatka + chuchnięcie wydaje mi się akceptowalna.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz ...
    Jeszcze dzis zakupie szmatke i troche pochucham.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym chuchnięciem, to bym uważał, bo jak się napluje z lekka na matówkę, to będzie masakra.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  5. #5
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blastha Zobacz posta
    Witam
    Zmienialem szkla dzis ... w troche zlych warunkach .... deszcz ... wiaterek ...
    I pomimo staran nakapalo mi ciut wody na lustro ... mam teraz takie plamki wyschnietej wody....
    Czym najlepiej przeczyscic lustro by znowu bylo czysciutkie ?
    Mozna takim specjalnymi szmatkami , ktore kupuje sie u optyka do czyszczenia okularow z filtrami ?

    dzikie za wszelakie rady i pozdrawiam - prosze o szybkie odpowiedzi bo jutro jade w "teren" dzieki

    opowiedz jak zmieniałeś szkła że napadał ci deszcz do korpusu???????
    no przecież dziecko wie że tak jak ręce się składa do modlitwy tak szkła wymienia się otworem skierowanym do dołu
    ciut wody może jeszcze nie zrobiło tragedii ale uważaj
    ze szmatką też, wydaje mi się, że lepiej zrobić taką szpatułkę jak do czyszczenia matrycy
    i takim ustrojstwem potraktować lustro
    pozdrawiam
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  6. #6

    Domyślnie

    Odkopie troche kotleta:
    Czy isopropanol na patyczku do uszu to dobry pomysl? Musze zmyc odcisk palca (nowy aparat) z lustra.
    Pursue happiness with diligence

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Odkopie troche kotleta:
    Czy isopropanol na patyczku do uszu to dobry pomysl? Musze zmyc odcisk palca (nowy aparat) z lustra.
    Izopropanol tak, patyczek do uszu nie bardzo. Lepsza będzie szmatka do optyki (dostępna u dowolnego optyka, bo dają je do okularów).
    Patyczek nie, bo bardzo często zostawia nitki na czyszczonej powierzchni, a dodatkowo jest bardzo chłonny i później już tylko oddaje wchłoniętą ciecz.

    Jednak przez użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego spróbuj użyć trochę wilgoci (chuchnąć), zazwyczaj wystarcza, bo lustro w aparacie jest elementem łatwo czyszczącym się.

  8. #8

    Domyślnie

    tłusty ślad po paluchu raczej na chucha nie zejdzie

  9. #9

    Domyślnie

    Przetarlem IPA wlasnie na patyczku. Musialem potem przetrzec drugim, suchym bo zostal mglisty nalot tak jakby plyn nie odparowal. Lustro uratowane, pozostalych wlokien nie zaobserwowalem
    Pursue happiness with diligence

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A małe ryski? Patyczki to (bardzo kosztowne) zło.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •