Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Tak. Zdecydowanie. Szczegolnie Provia 100 i 400.
    Czy miałeś na mysli, że taki laik w kwestii slajdów poradzi sobie z Provią?????

  2. #12

    Domyślnie

    A dlaczego ma nie poradzic?

    Problem ze slajdami jest nie w ich naswietlaniu a w ich poprawnym wolaniu.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dotychczas wszyscy mi odradzali slajdy z racji braku mojego doświadczenia. Stąd moje wątpliwości.

  4. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem możesz śmiało podziękować tym "wszystkim" poszukać dobrego miejsca gdzie Ci dobrze wywołają, następnie tych "wszystkich" zaprosić na oglądanko.
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    oki W takim razie na próbę zabiorę po rolce Provi 100 i 400. A później bedę szukać miejsca, gdzie będę mogła je wywołać....
    A co sądzicie o pozostałych wyborach filmów?

  6. #16
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy wyjeżdżasz. Ale nie możesz po prostu kupić jakiegoś slajdu i zrobić rolkę przed wyjazdem? No i nie demonizuj tego braku doświadczenia, jak patrzę na swoje slajdy z początku lat 90-tych to nawet te robione zenitem z zerową wtedy świadomością na temat ich tolerancji w większości miałem naświetlone poprawnie. Później było tylko lepiej. Z drugiej strony superia 200 naświetlana na 100 jest bardzo dobrym materiałem. Oczywiście, nie tak dobrym jak reala ale ja nie narzekam i mogę taką kombinację polecić.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja kodaka elite bym sobie darował - to jednak nie najlepszy film. PRO400H można lekko przewalić (o 1/3EV), ale i tak da sobie radę. Reala sama w sobie jest genialna. W 3mieście masz sporo labów do wyboru, więc wystarczy poszukać czegoś w miarę nowego z film processorami SC363 lub SC563 firmy fuji i będzie dobrze. Ww. maszyny do tzw. "kartridżówki" (fajne słowo ) - chemia nie jest tam rozrabiana ręcznie - działanie laboranta ogranicza się do włożenia "nabojów" z chemią i wlania wody. Regeneracja odbywa się automatycznie, więc trudno zepsuć

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Co do slajdów to musisz zdecydować sama po MZ trafnych wypowiedziach forumowiczów. Jeżeli chodzi o Twój zestaw filmów

    - Reala 100
    - Profoto 100
    - Kodak Elite 200
    - Pro 400H

    To uważam, że jest to bardzo dobry wybór. Ja bym wziął tago Kodaka Elita, bo czasami 100 to za słabo a 400 to za dużo. Do tego koniecznie zabrałbym jakieś najprostrze drugie body, tak aby mieć dwa różne filmy. Jeżeli będziesz chodzić po dżungli to wpada tam nawet w słoneczny dzień ok. 20-25% światła dziennego, a są fragmenty że mniej. Więc 400H da rade, po wyjściu na polane słońce takie że można się ugotować, i tu np. Reala 100. Oprócz tego uważaj na wilgoć, las tropikalny to las wilgotny. Tak się zapędziłem, choć o dżungli nie było ani słowa
    Nikon - cyfra i analog, kilka stałek, lampa, filtry, statywy i reszta

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •