Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie Jaki film do Indonezji???

    Witam, wszystkich forumowiczów. To mój debiut na tym forum. Chciałabym skorzystać z porad osób bardziej doświadczonych ode mnie w kwestii podanej w temacie.
    We wrześniu wybieram się do Indonezji i zastanawiam się, jakie filmy ze sobą zabrać. Wcześniej poczytałam trochę na ten temat i przyznam, iz mam całkowity mętlik w głowie Im wiecej czytam tym mniej wiem((

    Posiadam Nikona F75, obiektyw: Nikkor 28-105 f/3,5-4,5D IF i teleobiektyw: Nikkor 70-300 f/4,5-5,6 G

    Proszę o pomoc))

    Pozdrawiam serdecznie

    Aneta

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy co zamierzasz fotografować:
    Slajd:
    Astia do ludzi, Velvia do reszty
    Film
    Fuji Reala - uniwersalna, Kodak Pro Foto rowniez.
    pozdr
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  3. #3

    Domyślnie

    proponuję zestawik Fujifilm Reala 100 + na wszelki wypadek kilka PRO 400H - lepszego zestawu nie ma. Co do diapozytywów - piękna zabawa, ale obecnie coraz bardziej kłopotliwa jeśli chodzi o obróbkę no i musisz mieć rzutnik

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi.
    Dotąd fotografowałam na filmach tzw. amatorskich. Nie chcę ryzykować slajdów, ponieważ jestem świadoma że są mniej tolerancyjne na "błędy" naświetlania - nie wiem czy sobie poradzę bez wcześniejszego doświadczenia? W dobie postępującej fotografii cyfrowej chciałam jeszcze pobawić się na filmach z trochę "wyższej półki" niż np. Superia. Jeśli chodzi o temat zdjęć to bedzie to głównie przyroda, architektura oraz trochę portretów. W indonezji dość szybko robi sie ciemno ok 17:00, więc trzeba to wziąć pod uwagę.
    Sama myslałam o zabraniu:
    - Reala 100
    - Profoto 100
    - Kodak Elite 200
    - Pro 400H
    Zastanawiam się też nad jakąś 800-tką.
    Dodam, że nie mam doswiadczenie ani z Realą, ani też z Pro 400H. Mam również wątpliwości, czy nie będę miała problemów z wywołaniem tych filmów oraz zeskanowaniem.

    Pozdrawiam
    Aneta

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    proponuję zestawik Fujifilm Reala 100 + na wszelki wypadek kilka PRO 400H - lepszego zestawu nie ma. Co do diapozytywów - piękna zabawa, ale obecnie coraz bardziej kłopotliwa jeśli chodzi o obróbkę no i musisz mieć rzutnik
    Zgadzam się i podpisuję, diapozytyw to piękna sprawa. Nie tam żebym podpowiadał, weź z jedną provię lub velvię, po powrocie nawet pożycz(jeśli nie masz) rzutnik, i zrób wieczorek slajdów. Jest szansa że nerw szarpnie, ale dla tego że nie wzięłaś więcej slajdów ze sobą
    Jeżeli chodzi o błędy naświetlania, ja na ostatniej wycieczce robiłem na provii 100f, także f75, miałem standardowy obiektyw 28-100G z badziewnym filtrem polaryzacyjnym. Co by tam nie jęczano (chociażby tu na forum) na f75 to dobrze mierzy światło i dobrze naświetla. Na wspomnianej wycieczce pierwszy raz robiłem na slajdzie z polarem, czyli pomiar przy rozkręconym, ustawienie, skręcenie i pstryk, miałem baaardzo duże obawy, ale wszystkie zdjęcia wyszły super.
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  6. #6

    Domyślnie

    Velvia + Velvia + Provia 400 + od biedy ProFoto100 i z pare rolek HP5+

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pierwotnie też myslałam o kilku slajdach, takich na próbe. Doradzano mi Sensje 100 - ponoć dobra dla poczatkujących. Ale zaczęłam mieć obawy co do efektu końcowego. Drugi raz do Indonezji zbyt szybko nie wybiorę się. Słyszałam też, że slajdy są bardziej wrażliwe na gorące temperatury. Choć z drugiej strony znam osobe, która zdjęcia robi tylko na slajdach i to w wielu krajach w Azji.

  8. #8

    Domyślnie

    Sensia 100 ... moze byc ale wolalbym Velvie lub Provie.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę, że te slajdy które wymieniłeś są bardzo dobre. Ale czy to dobry wybór dla kogos kto nie ma żadnego doswiadczenia w kwestii slajdów???

  10. #10

    Domyślnie

    Tak. Zdecydowanie. Szczegolnie Provia 100 i 400.

    Jak chcesz taniej to mozna wziac cos z Kodakow ale to nie mnie o to pytac. Unikaj jak ognia slajdow Koniki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •