Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    no niby ma wielkosc zaznaczonej maski, ale ja dalej widze po ponownym otwarciu w NC ta czesc obcieta. Czy to normalne?

  2. #22

    Domyślnie

    Zapisales do jpg'a i widzisz calosc kadru?!

  3. #23

    Domyślnie

    do NEFa to widze calosc kadru,
    do TIFFa to nie-kadruje OK
    Do Jpg nie zapisywalem
    widac taka jest wola.....Nikona

  4. #24

    Domyślnie

    Tak, do NEF'a widzisz bez zmian. Dokladnie tak jest bo to plik wyjsciowy i ma w domysle pozostac bez zmian. Z mojego wlasnego doswiadczenia wynika ze wstepna obrobke warto zrobic zdecydowanie NC, zas wykonczenie pliku i kadrowanie np. w PSuju

  5. #25

    Domyślnie

    No i to sie nazywa......wyczerpujaca odpowiedz!
    Dzieki

    [ Dodano: Sro Sty 12, 2005 12:42 pm ]
    Jako ze docenilem wartosc NEFa, podciagam fotki w NC.
    Proponowalbym oczyscic troche ten watek ze zbednych postow a zostawic konkrety.

    Wiekszosc ma kity i robi nimi fotki, co glownie podciagacie i jak (dokladnie).
    Ja z grubsza ustawiam balans bieli, to jest dosc proste ale dalej...
    Mysle ze do kita mozna by jakies uniwesalne ustawienia zaproponowac?
    Czy znawcy programu podziela sie swoja wiedza?
    Ile srednio podciagac intensywnosc ostrosci.... i tak dalej.

  6. #26

    Domyślnie

    Ostatnio zaczalem bawic sie NC i dlatego mam pytanie czy jest gdzies jakis FAQ czy opis programu po Polsku??

  7. #27

    Domyślnie

    opis programu po Polsku
    nie ma.... ale to naprawde soft do trzech ustawien - balans bieli, wyostrzenie, kolor i... konwersja do TIFFa.

    Notabene, poprzedni post z grudnia - niewiarygodne

  8. #28

    Domyślnie

    Ja jeszcze do niedawna sam ustawiałem Curves, ale ostatnio stwierdziłem, że to zazwyczaj strata czasu. Teraz w 95% przypadków moja procedura post-processing wyglada nastepujaco:

    - ustawiam bilans bieli (zazwyczaj szukam neutralnej szarości i wskazuję ją),
    - wybieram RGB Ia lub RGB IIIa
    - ustawiam Tone Comp (zazwyczaj normal lub medium low)
    - Sharpening mam w aparacie ustawione LOW i tego nie zmieniam
    - koryguję EV, jeśli nie podoba mi się wygląd zdjęcia lub histogramu
    - D-Ligtning (chociaż nie zawsze), zazwyczaj z metodą "fast", a gdy mam przepały to z "high quality", bo tam można trochę zaciemnić prześwietlone obszary. Ustawienia 25 lub mniej.
    - Enhance Dark Tones -> Auto, chociaż też nie zawsze
    - ewentualnie Color Boost

    Następnie Photoshop gdzie kadruję jeśli trzeba (ale rzadko, bo tego nie lubię) i obowiązkowo Unsharp Mask oddzielnie na czerń i biel, ale to już załatwiam automatyką i robi się samo.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •