Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    nie wiem czy jest 4.2 ale na pewno jest 4.1.3

  2. #12

    Domyślnie

    A masz tego 4.1.3?
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  3. #13

    Domyślnie

    Gdzie te krzywe można ściągnąć? Podaj link(i) jeżeli możesz.

    Herhor




    Wystarczy w wyszukiwarce wpisac "NIKON CUSTOM CURVES" Troche stron wyskakuje.

    http://www.planetneil.com/nikon/custom-curves.html, a tu:
    * http://www.planetneil.com/nikon/basi...planetneil.ntc
    * http://www.planetneil.com/nikon/basi...planetneil.ntc


    http://fotogenetic.dearingfilm.com/c...ne_curves.html
    * http://fotogenetic.dearingfilm.com/downloads.html

    http://www5e.biglobe.ne.jp/~komin/curve/curveeng.htm

    http://www.jtgraphics.net/all_digital.htm

    http://www.blackdiamondproductions.net/d100info.htm



    Nie przejmuj sie, ze wiele z nich jest do D100 => dzialaja rowniez na D70, tyle, ze robiac open file przy levelsach musisz kazac mu pokazywac "all files"

    i tyle

    pozdr

    Michal

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne! O to dokładnie mi chodziło!

    Pozdrawiam!

    Herhor
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  5. #15

    Domyślnie

    No i jestem autentycznie pod wrażeniem tego co NC oferuje w opcjach Digital DEE, Advenced RAW i White Balance. Brakuje mi tylko elastyczności narzędzia Curves takiej, jaką ma P-shop.

  6. #16

    Domyślnie

    PS. Czy DEE nie działa w trialu? U mnie cały czas jest to nieaktywne.
    DDE działa TYLKO na zdjęcia zrobione D70 (i pewnie innyą cyfrą nikona, ale tego niestety nie jestem już w stanie stwierdzić) niestety
    Otwarcie moich starszych obrazków (robionych HP) "wyszarza" opce DDE
    Pozdrawiam
    Tomek


  7. #17

    Domyślnie

    czesc,

    uwazam, iz NCE jesli chodzi o podstawowa obrobke zdjec jest na prawde rewelacyjny, choc oczywiscie nie mam porownania z softem typu "boundled" innych producentow lustrzanek, na przyklad canona. Przestalem uzywac PSa juz dawno, a GIMP sluzy mi jedynie do wyostrzania zdjec - w nim ta opcja chodzi znacznie lepiej niz NCE choc jest mniej przyjazny dla uzytkownika niz SW Nikona.

    Bardzo jestem ciekawy jak bedzie wygladac i co oferuje NCE 4.2, ktory jest dostarczany z D2X i H.

    pozdrawiam

    Michal

  8. #18

    Domyślnie

    DEE jest tez wyszarzone dla zdjec robionych CP2100, wiec moze tylko nowe modele jak CP8700 itd

  9. #19

    Domyślnie

    2 dni szukam i zastanawiam sie czy spytac. to jest chyba proste
    ale glupio mi pytac, ale niech tam

    jak skadrowac (przyciac) zdjecie w NC? NEFa!

  10. #20

    Domyślnie

    Keep the crop do wymiaru, keep the output size do wielkosci maski. To troche rozny sposob niz w wiekszosci programow, ale dziala. Oznaczasz wielkosc np. Keep the output size, oznaczasz obszar maska i zapisujesz plik. Zapisany ma wielkosc oznaczonej maski.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •