Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84

Wątek: d2xs<d300

  1. #71

    Domyślnie

    ale tylko w centrum kadru...
    na bokach sa tylko zwykle
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  2. #72

    Domyślnie

    mimo wszystko ,jest to 15 sztuk

  3. #73

    Domyślnie

    nie o ilość chodzi, a o ich rozłożenie w kadrze. Co z tego, że czułe, jak nie są w miejscu gdzie np. wypada głowa człowieka.
    Te 51 też nie robi na mnie wrażenia. Powinny być jakieś pola mocno po bokach, a ich nie ma (w D3), w D300 - zobaczymy.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    No dobra, zapytam po raz trzeci - jak ustawisz kadr jak nic nie widzisz w wizjerze?
    Latarka ma w zupełnych ciemnościach, zasięg podobny do lampki wbudowanej...

    Zostawmy to... jest kilka dziwniejszych spraw... różnica w nazwach modułów, końcówki FX/DX. Tu może tkwić szkopuł w konstrukcji…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    o, z tym argumentem się zgodzę. Aczkolwiek ja mam pomysł na wykorzystanie tego patentu przy pracy z Nikkorem 85/1,4 nie posiadającym bynajmniej BF/FF.
    A mógłbyś zdradzić tajemnicę co to za pomysł?
    "...co to za życie jak się nie ma czasu na życie..."

  6. #76
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    900

    Domyślnie

    Może jakaś stała korekta do studyjnej fotografii, żeby przy proporcjach ciała łapać ostrość krzyżowymi punktami na coś co jest w innnym miejscu kadru?
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eko-mar Zobacz posta
    A mógłbyś zdradzić tajemnicę co to za pomysł?
    Stawiam na proprcję głębi 1/3 - 2/3 dla miejsca gdzie jest ostrzone (takie DC w body )

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  8. #78

    Domyślnie

    Chodzi o pracę z 85/1.4. By ostrość lepiej się rozkładała na twarzy.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eko-mar Zobacz posta
    A mógłbyś zdradzić tajemnicę co to za pomysł?
    W portrecie ostrość powinno się ustawić na pierwszym (bliższym) oku lub na obu. Czujnik (punkt AF) jest zbyt wielki i obejmuje także brew i przez to ustawia na nią ostrość. Pierwsze oko jeszcze się łapie w ostrości (zalezy od tego jak przekręcona głowa i jaka przysłona), drugie oko nie ma szans (przy otwartych przysłonach)
    Teraz ostrość ustawiam celując na dolne rzęsy, tak by się brew nie łapała w czujniku. To trochę niewygodne. Mam zamiar zrobic sobie tak (przekalibrować), by ostrość się łapała 1 cm za brwią i ostrość się będzie łatwiej nastawiać.
    Chodzi po prostu o lepszą kontrolę nad rozkładem GO. Nie cierpię, jak ujecie musze odrzucić z powodów technicznych (bo zawsze toi jest jedno z tych ładniejszych - prawa Muphiego). W portrecie przy lekko przekręconej głowie i przysłonach 2,0 lub mniejszej nie ma sie obu oczu ostrych. W FF głębia będzie jeszcze mniejsza.
    Jest też opcja ustawiania manualnego - ale to gdy jest jasno, matówka 100% i ma się D3 , bo wtedy coś w wizjerze widać. Albo kupię muszlę oczną z soczewką powiększającą (jak nie przejdę na D300/D3)
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #80

    Domyślnie

    To może kup sobie jakiś obiektyw DC. Będziesz miał to, o czym piszesz.
    Jacek

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •