Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: IPOD Photo

  1. #11

    Domyślnie

    Male sprostowanie...
    CameraConnektor dziala tylko z iPodami Photo, co znaczy ze uzytkownicy starszych modeli skazani sa na wynalazek Belkina, ktory ma juz wbudowany czytnik kart. Nie jest oszalamiajaco szybki, ale jak na moje potrzeby spoko wystarczy.
    Wieksze sprostowanie...
    iPod nie pozwala ogladac zdjec zgranych bezposrednio z aparatu!!!
    Dysk ipoda jest podzielony na dwie partycje. Jedna jest dostepna dla softu iPoda. tzn mozna odtwarzac zapisana tam muzyke i ogladac na wyswietlaczu zapisane tam foty. Dostep do tej partycji jest mozliwy poprzez soft iTumes i iPhoto z Maca lub Peceta. Poprzez Camera Connektor nie ma dostepu do tej partycji. Ta przejsciowka pozwala na zgranie plikow na druga partycje iPoda, przeznaczona na dowolne dane, ktora sie zachowuje jak zwykly dysk.
    Czyli mozna zgrac foty, sprawdzic czy wszystko sie przekopiowalo prawidlowo, ale nie mozna ogladac zdjec na wyswietlaczu...
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Giuppo
    Wieksze sprostowanie...
    iPod nie pozwala ogladac zdjec zgranych bezposrednio z aparatu!!!
    Dysk ipoda jest podzielony na dwie partycje. Jedna jest dostepna dla softu iPoda. tzn mozna odtwarzac zapisana tam muzyke i ogladac na wyswietlaczu zapisane tam foty. Dostep do tej partycji jest mozliwy poprzez soft iTumes i iPhoto z Maca lub Peceta. Poprzez Camera Connektor nie ma dostepu do tej partycji. Ta przejsciowka pozwala na zgranie plikow na druga partycje iPoda, przeznaczona na dowolne dane, ktora sie zachowuje jak zwykly dysk.
    Czyli mozna zgrac foty, sprawdzic czy wszystko sie przekopiowalo prawidlowo, ale nie mozna ogladac zdjec na wyswietlaczu...
    Hmm - czyli jak rozumieć to zdanie z w/w testu: "All pictures imported from the Camera Connector are automatically converted to screen-viewable images during the photo import process, which you watch happening in real time with medium-sized thumbnails." Jest tylko uwaga, że gdy chcemy osiągnąć tryb Slideshow (z transformacjami), wymagane jest synchro przez iTunes, natomiast miniatury widać od razu.

  3. #13

    Domyślnie

    Widocznie ktorys z updatow softu pozwolil na przegladanie importowanych zdjec. W momencie kiedy kupowalem swojego iPoda w iPodach Photo nie bylo takiej mozliwosci. Dokladnie sie o to dowiadywalem i z tego powodu kupilem zwyklego iPoda.
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  4. #14

    Domyślnie

    Giuppo, czyli jak kupie CameraConnektor to bez problemu przez niego podepne zwykly czytnik i tak zgram zdjecia z karty na ipoda?Dobrze rozumiem
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  5. #15

    Domyślnie

    Nie chce Cie wprowadzac w blad. Jak widac troszke sie to pozmienialo od czasu kiedy interesowalem sie dokladnie tematem. Sprawdzic nie moge, bo uzywam nie CameraConnektora, tylko czytnika Belkina...
    W sobote wybieram sie do sklepu Appla, wiec popytam dokladnie u zrodla i napisze co i jak.
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  6. #16

    Domyślnie

    Giuppo, a jak czytnik szybko zrzuca zdjecia?ile dales za czytnik?
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  7. #17

    Domyślnie

    Za czytnik dalem okolo 70euro o ile dobrze pamietam. Jego glowna zaleta jest nie szybkosc, ale pewnosc dzialania i uniwersalnosc. Czyta kilka roznych formatow kart, ma wlasne zasilanie (baterieAAA) przez co nie rozladowuje iPoda, jest automatycznie wykrywany i obslugiwany przez soft iPoda. Co do szybkosci zgrywania, to nie mierzylem, bo nie bardzo mnie to obchodzilo... Po prostu jedna karta sie zgrywala, a ja fotografowalem na drugiej.
    Zeby wszystko bylo jasne, to zastrzegam ze nie wiem czy ten czytnik to jest optymalne rozwiazanie. W momencie kiedy go kupowalem byla to jedyna mozliwosc dostepna na rynku.

    Tu link do czytnika
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  8. #18

    Domyślnie

    Giuppo, niestety czytnik nie gada z ipod'em 5 generacji
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  9. #19

    Domyślnie

    Własnie sam posiadam iPod'a tyle że piątej generacji czyli Video. Zastanawiałem sie nad kupnem tego sprytnego urządzenia, aby przesyłać zdjęcia i magazynować sobie je na nim np. na wycieczce. Posiadam Nikona D50... ale z tego co jest napisane na stronie Apple i wymienionych aparatach to niestety nie widze tam tego modelu, tylko D70 . Moje pytanie brzmi następująco: czy może już ktoś posiadał taką konfiguracje jak ja? iPod 5G + camera connector + Nikon D50 i działało mu to

    Oto cytat ze strony www.apple.com.pl. Apropo ostatniego postu niejakiego krzys123 .
    "iPod Camera Connector zapewnia szybki i łatwy sposob przeniesienia zdjęć z cyfrowego aparatu fotograficznego do iPoda photo. Produkt kompatybilny z modelami iPoda z kolorowym wyświetlaczem i iPodem z video. Urządzenie nie jest kompatybilne z iPodem nano i iPodem Shuffle"

    http://www.apple.com/ipod/compatibil...connector.html

    ------------------------
    Pozdrawiam Marcin

  10. #20

    Domyślnie

    mysle ze nie bedzie problemu, iPod to fajne urzadzenie, jak by czytal RAW'y mialby jeszcze wieksza popularnosc
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •