Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjjkkk
    Zapminacie chyba o jednym... Jesli jest załozony rozpraszacz kąt rozsyłu światła jest zablokowany (w SB-800 tak jest więc sądzę ze w 600-ce również) na stałym-szerokim kącie 14mm. W kościele gdzie powała jest bardzo wysko i zwykle nie stanowi płaszczyzny ten typ oświetlania nie może się sprawdzić (nic nie pomoże korekcja na"+")
    Rozpraszacz Stofenu nie blokuje kąta rozsyłu światła w SB-600. Ale ciągle jestem ciekaw, jak wyszły zdjęcia autorce tego postu...
    D80 + N 18-200 VR + Nikkor 50/1,8D + SB600

  2. #12

    Domyślnie

    Ja gdzieś widziałem taką kombinację: głowica lampy obrócona do tyłu( o 180 stopni) i podniesiona do kąta 45 stopni, a od tyłu przyklejona do lampy duża, biała kartka. Lampa błyska na kartkę, a kartka na modela. Wygląda to bardzo tandetnie, ale efekty są niezłe. Wypróbowałem to w domu, z odległości pół metra na pluszowym misiu- naświetlenie wyszło OK i bez ostrych cieni.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjjkkk
    Jesli jest załozony rozpraszacz kąt rozsyłu światła jest zablokowany
    Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem...

    Andrzeju, zdjecia wyszly mi nie najgorzej (biorac pod uwage, iz to pierwsza moja sesja w kosciele ). ISO mialam ustawione na 400, czas na 1/30, 1/40, przyslona automatycznie.
    Dzieki temu na zdjeciach widac osoby rowniez spoza pierwszego planu.
    Palnik mialam ustawiony na 45 stopni, dzieki czemu zarowno dol kadru, jak i gora jest jednakowo oswietlona, tzn. rownomiernie. Niestety troszke widac szum, ale mysle, ze na odbitce nikt nie zauwazy .
    Mialam tylko problemy z robieniem zdjec z ogniskowa 70mm (kitowy obiektyw). Sa one ciemne i nie nadaja sie nawet po obrobce raw. I nad tym musze popracowac.

    Pozdrawiam i dziekuje !
    Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Witam Was,
    także miewam niepwewności co do stosowania dyfuzora ale jakoś trzeba radzić.
    Piszesz o blokadzie kąta rozsyłu,owszem blokuje się ale tylko przy uzyciu
    orginalnego rozpraszacza zabudowanego w lampie ( na 14). Mam także wątpliwości co do
    korekcji automatycznej lampy przy załozonym dyfuzorku,czy faktycznie lampa
    sama koryguje. Czy jak stosuję film np.100 wiadomo ,że jest mała możliwość
    wyboru przysłony. Dlatego chciałbym w tym momencie dać korekcję na +, i teraz
    pytanie,czy w lampie czy w aparacie dokonać ustawienia. Czy ustawiając np. na 45
    także trzeba dawać korekcję.
    Daga, czy ustawiając palnik na 45 robiłaś jakąś korekcję.
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi Twoje i innych forumowiczów.
    Dziękuję ,pozdrawiam,
    Andrzej.
    Pzdr, Andrzej

    Fotografia to sztuka uchwycenia momentu .

  5. #15

    Domyślnie

    Przepraszam, że się wtrącę sledzę sobię waszą dyskusję i szperając po necie za dyfuzorkami wpadlem na cyberfoto, zobaczcie jakie tam cuda robią : http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?p=510031

    P.s. Mój faworyt to dyfuzor z rekawiczki


  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Piaseczno k.Wa-wy
    Posty
    104

    Domyślnie

    Oczywiście miałem na myśli oryginalny dyfuzorek dołączny z lampą....
    Pozdrawiam,
    Janusz

  7. #17

    Domyślnie

    Andrzeju, roznie bywalo. Raz ustawialam korekcje, innym razem nie bo zdjecia wychodzily mi przeswietlone. To byl jeden wielki eksperyment i musze powiedziec, ze jeszcze za bardzo nie wyczulam kwestii korekcji. Mysle jednak, ze aparat z lampa przy 45 stopniach radza sobie dosc dobrze i bardziej sklaniam sie ku teorii, ze nic nie trzeba korygowac.
    Pewnie nie bardzo Ci pomoglam jesli chodzi o wyjasnienie watpliwosci , ale musze jeszcze poprobowac, zrobic wiecej zdjec, ta jedna sesja to za malo, szczegolnie, ze musialam robic zdjecia w dosc trudnych warunkach oswietleniowych - swiatlo punktowe, brak sufitu, sciany w kolorze brazowym, itd.

    Dzieki,
    pozdrawiam
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    W SB-800 przycisk służący do automatycznego ustawiania zooma głowicy powoduje też włączenie jakiejś korekty pomiaru błysku. Pisałem o tym już tu: ale chyba nikt jeszcze nie rozgryzł tematu. Może coś wymyślicie...
    Pozdrawiam
    Lolek

  9. #19

    Domyślnie

    wtrace swoje trzy grosze - a kto ma lub zna dyfuzor co nazywa sie MicroApollo ?
    Aby zobaczyc nalezy wejsc na http://www.foto7.com.pl/ kliknac na Lastolite i na
    dole lewej kolumny na > Micro Apollo. Bardzo mnie to interesuje bo wyglada
    niezle - sa trzy rozmiary - ten na fotce jest najwiekszy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot
    wtrace swoje trzy grosze - a kto ma lub zna dyfuzor co nazywa sie MicroApollo ?
    Aby zobaczyc nalezy wejsc na http://www.foto7.com.pl/ kliknac na Lastolite i na
    dole lewej kolumny na > Micro Apollo. Bardzo mnie to interesuje bo wyglada
    niezle - sa trzy rozmiary - ten na fotce jest najwiekszy.
    Ciekawa rzecz tylko musi być troche ciężko z czymś takim manewrować , i troche głupio by wygladało np w kościele
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •