Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Odszumianie....

  1. #1

    Domyślnie Odszumianie....

    Witam,

    mam troche zdjec ze slubu zrobionych przez przypadek na ISO 1600. Czy tak duże szumu da sie jakos zlikwidowac czy fotki raczej sa na straty spisane? Mam do dyspozycji LR i suwak na 100 od noice reduction nie daje za bardzo nic...

    I pytanie czy ktos wywolywal takie zaszumione zdjecia? czy na papierze tez tak to widac, bo na kompie jest tragednia....

  2. #2

    Domyślnie

    wrzuć jakiś przykładowy plik, to poprubujemy
    ff

  3. #3

    Domyślnie

    spróbuj neat image albo noise ninja... COŚ na pewno da się zrobić
    pytanie tylko jaki stopień ingerencji będzie akceptowalny dla Ciebie i ludzi, dla których te zdj robiłeś.

    Tak swoją drogą to zaspany byłeś? na dobrym ślubie chociaż?
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  4. #4

    Domyślnie


    oto przykład... zaspany byłem to fakt, ale ślub na 100% ten bo świadkiem byłem. moja żona robiła te zdjęcia....
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 02-09-2007 o 20:15

  5. #5

    Domyślnie

    ja bym zrobil tak - odszumil kolorową kasze (jesli robiles w rawach to no problem - w acr dla d70 wystarczy doslownie 5-10 redukcji). szum monochromatyczny bym zostawil - redukcja wytnie resztki szczegolow, ktorych i tak duzo nie zostalo. jesli robiles w jpg to by usunac szum kolorowy zmieniasz przestrzen na LAB i rozmywasz kanaly koloru a i b gaussian blurem (ok.4pix). a potem wrzucasz odbitki na papier - ten ostatni warunek jest najwazniejszy - na papierze takiego szumu wlasciwie nie widac, a jak widac to nie boli.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    ja bym zrobil tak - odszumil kolorową kasze (jesli robiles w rawach to no problem - w acr dla d70 wystarczy doslownie 5-10 redukcji). szum monochromatyczny bym zostawil - redukcja wytnie resztki szczegolow, ktorych i tak duzo nie zostalo. jesli robiles w jpg to by usunac szum kolorowy zmieniasz przestrzen na LAB i rozmywasz kanaly koloru a i b gaussian blurem (ok.4pix). a potem wrzucasz odbitki na papier - ten ostatni warunek jest najwazniejszy - na papierze takiego szumu wlasciwie nie widac, a jak widac to nie boli.
    ...no to mam problem, bo poza dwoma suwakami w LR i noise ninja, ktore wlasnie zainstalowalem i jeszcze nie wiem jak ugryzc nie mam pojecia o rzeczach, o ktorych piszesz... Na szczescie te co poszly na 1600 byly w rawach... Tak czy tak z tego co napisales wiem przynajmniej, ze jest szansa cos ze zdjec wyciagnac

    Czy ktos moglby mi to bardziej po amatorsku wyjasnic? na zasadzie krok po kroku?

  7. #7

    Domyślnie

    najprosciej jak sie da: usun szum kolorowy za pomoca posiadanego oprogramowania. nie wiem jak to jest w programach do odszumiania, ale pewnie jest jakis suwak z napisem "color noise"nie musisz stosowac duzych wartosci, gdyz nikony daja dosc malo szumu kolorowego. po prostu daj tyle, by zniknely czerwone i niebieskie ciapki, ale bys nie rozmyl zdiecia za bardzo.
    szumu monochromatycznego (czyli tego co sie najbardziej rzuca w oczy - przypomina troche ziarno filmu) usuwac nie musisz. ja przynajmniej nigdy tego nie robie. z prostej przyczyny: usuniecie szumu monochromatycznego to rozmycie, ktore oprocz szumu usuwa mnostwo szczegolow (skory, wlosow itp.). na odbitkach tego szumu i tak nie widac (odbitki maja 3-4 raz wieksza rozdzielczosc niz monitor). spokojnie mozesz robic 13x18, a nawet i wieksze. z reszta spraedz sobie i zanies jakies zdiecie do labu - przekonasz sie.

  8. #8

    Domyślnie

    BUKOWY dzieki za pomoc i za lopatologiczne wyjasnienie!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta

    oto przykład...
    To nie jest zaden przyklad do zaprezentowania mozliwosci odszumienia tego zdjecia, jedynie pogladowka, na ktorej... nie widac tego, czego chcesz sie pozbyc. Wystaw NEFa, a zainteresowani niech Ci wrzuca cropy po odszumieniu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Czy jest cos takiego jak imageshack zebym mogl nefa wrzucic? czy musze miec jakis wlasny serwer?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •