Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Statyw-mala rada

    Witam,
    Planuje zakup statywu - wiem , ze na ten temat bylo juz mnogo postow . Czytalem , przegladalem no i cos wstepnie dzieki nim wybralem. Zalozona cena max 700zl
    Manfrotto 055PROB + kula 486 RC2
    I teraz moje szybkie pytanie : Czy to jest dobry wybor , czy za ta cene mozna wycisnac cos lepszego?
    A moze warto kupic 190Xprob i czesc mamony zaoszczedzic na inne akcesoria ( a jest tego troche ).
    Czy moze w 2 strone - czy model kuli 488 jest duzo lepszy niz 486 i warto dozbierac?
    Dzieki pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a i jeszcze 1 wlasnie przeczytalem o tym 190PROB cytuje:
    "Produkt nie spełnia warunków technicznych konstrukcji podanych w danych f-my Manfrotto.Deklarowane średnice nóżki :1-y moduł26mmm.2-gi moduł22mm,3-ci moduł19mm a faktycznie jest odpowiednio 25mm,20mm,16mm.Kto choć trochę zna się na statywach wie co to oznacza.Nie dajcie się nabierać! "
    nie bardzo wiem co mam o tym sadzic bo wszyscy twierdza ze to pewny wybor ...a tu sie taki jeden wyrwal

  3. #3

    Domyślnie

    Kupiłem frotke niedawno, jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem taką chińską tanią pierdółkę, która mnie do używania statywu strasznie zniechęcała. Natomiast korzystanie z 055XPROB, to przyjemność, chociaż duże to strasznie.

    Tylko tu radze Ci się jeszcze zastanowić, jeśli dużo wędrujesz z aparatem, wtedy konieczny będzie zakup dobrego plecaka. Noszenie tego na ramieniu, to jakieś nieporozumienie.

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję rozważyć głowicę 3D. Wcześniej miałem kulową i to była porażka. Fakt że 808 kosztuje sporo ale i tak kupiłbym jeszcze raz tą samą. A 190pro jest niski. zbyt niski. Jak wyciągniesz na maxa kolumnę zaczyna być niestabilny a 055pro to waży tonę fakt ale jak rozłożysz no można na nim czepiać rozwścieczonego byka i ani drgnie.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    055pro to waży tonę fakt ale jak rozłożysz no można na nim czepiać rozwścieczonego byka i ani drgnie.
    Marek, przyniesiesz na nastepny plenerek jakies swoje wiersze? nie wierze, ze czlowiek z takim talentem do metafor nic nie wierszokleci
    moze rozwscieczonego byka do frotki bym nie przywiazywal, ale meritum jest sluszne - do zaniskiego statywu mozna sie szybko zniechecic. lepiej zaoszczedzic sobie irytacji i straty kasy na zamianie i od razu kupic 055

  6. #6

    Domyślnie

    Wiadomo że im niżej punkt podparcia aparatu tym cały ustrój stabilniejszy. Mam tak na oko 1700mm w kapeluszu ale kupiłem wielgachny 055PROB i nie wyciągam wszystkich nóżek na max a kolumna centralna na samym dole. Stąd w mojej obserwacji ta ponadprzeciętna stabilność
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    Wiadomo że im niżej punkt podparcia aparatu tym cały ustrój stabilniejszy. Mam tak na oko 1700mm w kapeluszu ale kupiłem wielgachny 055PROB i nie wyciągam wszystkich nóżek na max a kolumna centralna na samym dole. Stąd w mojej obserwacji ta ponadprzeciętna stabilność
    jak to szlo? "dajcie mi odpowiednie manfrotto a porusze ziemie?"

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmmm
    No to może jeszcze powiem do czego go bedę głównie używał - ważna to widzę kwestia . Ano do focenia ptaków . Na razie zimą - głównie z domu .Strzelał będę do karmników ( mam nadzieje że tam czasem jakiś ptasior usiądzie) ,a to coś do strzelania to Sigma 100 -300f4 +telekonwenter x1,4
    Całkiem możliwe ze cos kiedyś szklanego jeszcze kupię .Oczywiście potem też z kryjówek ,czatowni itp... Także jakiś pieszych wędrówek to z nim urządzać nie bedę . A co z głowicą ? Do tego konkretnego celu tj. ptaki .Lepiej kulka czy 3D ?
    dzięki

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal1979 Zobacz posta
    Witam,
    Planuje zakup statywu - wiem , ze na ten temat bylo juz mnogo postow . Czytalem , przegladalem no i cos wstepnie dzieki nim wybralem. Zalozona cena max 700zl
    Manfrotto 055PROB + kula 486 RC2
    I teraz moje szybkie pytanie : Czy to jest dobry wybor , czy za ta cene mozna wycisnac cos lepszego?
    A moze warto kupic 190Xprob i czesc mamony zaoszczedzic na inne akcesoria ( a jest tego troche ).
    Czy moze w 2 strone - czy model kuli 488 jest duzo lepszy niz 486 i warto dozbierac?
    Dzieki pozdrawiam
    też miałem kupić taki zestaw ale w końcu wziąłem nogi 190. Zdecydował ciężar. To co mam w stopce już wystarczająco dużo waży a 190tki nie można nazwać niestabilną. Popróbuj oba w sklepie najlepiej, ja tak zrobiłem i przyznam że się ciesze że 055 nie kupiłem
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •