Tylko materiał może mieć problemy by zmieścić pojemność tonalną scenyZamieszczone przez Władca Pixeli
![]()
Szukaj
Tylko materiał może mieć problemy by zmieścić pojemność tonalną scenyZamieszczone przez Władca Pixeli
![]()
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Ale to jest wyższy stopień wtajemniczenia i wtedy trzeba coś zrobić aby zmniejszyć róznice w jasnych i ciemnych partiach.Zamieszczone przez szymony
![]()
wladca pixeli mysle wyjasnil wszystko w temacieZamieszczone przez pjolofoto
.. no prawie wszystko :P
Jakies trudne sytuacje tu wymyslasz. Przecierz nie naswietle na koszule ani spodnie.
jesli musze zrobic to zdjecie (velvia 100f) ,tu i teraz : PUNKTOWY na twarz ,tyle .
pzdr.
http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"
Ale twarz to nie jest szara kartka Kodaka. A jak to będzie murzynZamieszczone przez pjolofoto
![]()
Nie ale calkiem dobrze ja zastepuje, trzeba tylko dodac korekte + 1 do 1,5 EV w zaleznosci od preferencji i opalenizny
-Pamietaj ze caly czas mowimy o velvii 100f .
-ps ,kolega pytal o zdjecia :
Jakas podpowiedz jak to naswietlic (krajobraz ,widoczki pogoda jak za oknem wczesny ranek pochmuro moze troszke wschodacego slonca) , kolega pytal o zdjecia
http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"
Witam.
Czy nie odnieśliście wrażenia , że velvie 100F jest łatwiej przepalić niż velvie 50 (bez literki F).
Podczas październikowego wypadu w góry używałem 100F oraz 50 i albo się słoabo
przykładałem albo musi być coś na rzeczy. Na materiale z "F" mam dużo więcej klatek z przpaleniam.
Pozdrawiam
A ja znam inny sposób...najjaśniejszy punkt i najciemniejszy pomierzyć spotem (pomysł z foto-kuriera - nie wiem na ile skuteczny) a później uśrednić i pstryk?![]()
Skontaktuj się z nami