Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: VELVIA 100F

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Prosty przykład:
    Osoba w słoneczny dzień ubrana w bardzo jasną kolorową koszulę i bardzo ciemne spodnie.
    Który pomiar będzie najlepszy: punktowy, matrycowy czy centralny? Na co mierzyć? Powodzenia z zabawą w korekty.
    Światłomierz do pomiaru światła padającego poradzi sobie z tym bez problemu.
    Tylko materiał może mieć problemy by zmieścić pojemność tonalną sceny
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Tylko materiał może mieć problemy by zmieścić pojemność tonalną sceny
    Ale to jest wyższy stopień wtajemniczenia i wtedy trzeba coś zrobić aby zmniejszyć róznice w jasnych i ciemnych partiach.

  3. #13
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pjolofoto
    Swiatlomierz ok ,ale gdy nie ma go aparat
    wladca pixeli mysle wyjasnil wszystko w temacie .. no prawie wszystko :P

  4. #14

    Domyślnie

    Jakies trudne sytuacje tu wymyslasz. Przecierz nie naswietle na koszule ani spodnie.
    jesli musze zrobic to zdjecie (velvia 100f) ,tu i teraz : PUNKTOWY na twarz ,tyle .
    pzdr.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pjolofoto
    Jakies trudne sytuacje tu wymyslasz. Przecierz nie naswietle na koszule ani spodnie.
    jesli musze zrobic to zdjecie (velvia 100f) ,tu i teraz : PUNKTOWY na twarz ,tyle .
    pzdr.
    Ale twarz to nie jest szara kartka Kodaka. A jak to będzie murzyn

  6. #16

    Domyślnie

    Ale twarz to nie jest szara kartka Kodaka
    Nie ale calkiem dobrze ja zastepuje, trzeba tylko dodac korekte + 1 do 1,5 EV w zaleznosci od preferencji i opalenizny.

    A jak to będzie murzyn
    To wtedy korekta na minus
    Pozdrawiam Karol

  7. #17

    Domyślnie

    Nie ale calkiem dobrze ja zastepuje, trzeba tylko dodac korekte + 1 do 1,5 EV w zaleznosci od preferencji i opalenizny
    -Pamietaj ze caly czas mowimy o velvii 100f .
    -ps ,kolega pytal o zdjecia :
    Jakas podpowiedz jak to naswietlic (krajobraz ,widoczki pogoda jak za oknem wczesny ranek pochmuro moze troszke wschodacego slonca) , kolega pytal o zdjecia
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  8. #18

    Domyślnie

    Witam.
    Czy nie odnieśliście wrażenia , że velvie 100F jest łatwiej przepalić niż velvie 50 (bez literki F).
    Podczas październikowego wypadu w góry używałem 100F oraz 50 i albo się słoabo
    przykładałem albo musi być coś na rzeczy. Na materiale z "F" mam dużo więcej klatek z przpaleniam.
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    A ja znam inny sposób...najjaśniejszy punkt i najciemniejszy pomierzyć spotem (pomysł z foto-kuriera - nie wiem na ile skuteczny) a później uśrednić i pstryk?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •