Oczywiście że nieZamieszczone przez sadki
Twierdzę tylko że szybkość zapisu czytnika w D50 nie pozwala rozwinąć pełni możliwości szybszych kart - stąd wniosek - po co przepłacać...
Szukaj
Oczywiście że nieZamieszczone przez sadki
Twierdzę tylko że szybkość zapisu czytnika w D50 nie pozwala rozwinąć pełni możliwości szybszych kart - stąd wniosek - po co przepłacać...
Al "CAPONE" Bundy
Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.
tylko nie wiem, czy brutto czy netto, bo to coś mało...
I tu wracamy do punktu wyjścia, czyli mojego pierwszego pytania: jaką kartę kupić, aby wykorzystać w 100% możliwości D50? I czego nie kupować, bo nie będę mógł do pedała dosięgnąć...Zamieszczone przez Al Bundy
Wiem, że sandisk Extreme III się sprawdza, ale jest droga. Czy są jakieś alternatywy?
Sir Alf obiecał coś potestować, ale chyba go praca pochłonęła..
www.mojefoty.com
Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor
Scandisk SD Ultra II 516 to optymalne rozwiązanie - ja przynajmniej takie wybrałem![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Powiem tylko że w przypływie totalnego szału zakupiłem PQI SecureDigital (SD) High Speed 4 GB - 150x - 22 Mb/s do swojego D80 .... iniestety okazało się, że karta źle współpracuje z aparatem. Zdjęcia raz się zapisują a raz nie - do chwili gdy aparat jest włączony można sobie błądne foto oglądać, ale po restarcie pojawia się koperta zamiast foto lub napis : "brak informacji o zapisanym zdjęciu". Dlatego przestrzegam przed kupowaniem kart SD, których NIKON nie poleca do swoich produktów!!!! Mnie się wydawało, że SD ... to po prostu SD ... a tu masz babo ... placek....
...a ja mam PQI 1GB 150x z dożywotnia gwarancją i wszytko jest ok.
kupiłem za 88zł... teraz trochę podrożały...
Ja tez mam 1GB PQI i jestem bardzo zadowolony, naprawde nie ma cokombinowac z kartami za 300zl, ob itak nie bedize widac różnicy, a za ta kase będziesz mial 3 karty
D90, Nikkor 18-200VR, nikkor 50mm 1.8; Tamron 17-50 VC; SB-900, samyong 8mm; i parę rupieci www.jacekmichalski.info
Wyszło szydło z worka - byłem w serwisie komputerowym i okazuje się, że karta jest trafiona... zważywszy na producenta to nieco dziwne. Jeszcze dziwniejsze są objawy - żaden z czytników, jakie posiadali serwisanci nie potrafił uzyskać dostępu do karty, a nikonik bez problemów... ale fotki nadal zapisuje jak mu się podoba.
Ktoś mi dzisiaj powiedział, że D80 niszczy karty SD!!!! Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Bo szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Ale proszę wypowiedzcie się.
::: D80+MB-D80:::N60/2.8 D:::N50/1,8 D:::T17-50/2.8 ::: Naneu Corresp 400 ::: Plat 1GB :::
Nie słyszałem żeby D80 niszczył karty. Z moją SD SanDisc Ultra II, współpracuje aż miło. Robiąc RAW+JPEG nawet się nie zastanawia. Myk i już zapisane![]()
Dostałem do D80 kartę SD 150x Apacer 2GB i przeszło przez nią już ok. 3000 NEF+jpg. Zapisuje aż miło patrzeć. Cena ok. 140 zł, osobiście jestem b. zadowolony.
Link do polskiej strony producenta: http://www.apacer.ab.pl/apacer.php
Skontaktuj się z nami