Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadki
    czekaj, bo już sie troche pogubiłem w tych aluzjach
    Twierdzisz, że jestem za krótki, żeby wykorzystać max szybkość mojego aparatu?
    Oczywiście że nie

    Twierdzę tylko że szybkość zapisu czytnika w D50 nie pozwala rozwinąć pełni możliwości szybszych kart - stąd wniosek - po co przepłacać...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #22
    szachy8
    Gość

    Domyślnie

    tylko nie wiem, czy brutto czy netto, bo to coś mało...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    (...)Twierdzę tylko że szybkość zapisu czytnika w D50 nie pozwala rozwinąć pełni możliwości szybszych kart - stąd wniosek - po co przepłacać...
    I tu wracamy do punktu wyjścia, czyli mojego pierwszego pytania: jaką kartę kupić, aby wykorzystać w 100% możliwości D50? I czego nie kupować, bo nie będę mógł do pedała dosięgnąć...
    Wiem, że sandisk Extreme III się sprawdza, ale jest droga. Czy są jakieś alternatywy?
    Sir Alf obiecał coś potestować, ale chyba go praca pochłonęła..
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  4. #24
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Scandisk SD Ultra II 516 to optymalne rozwiązanie - ja przynajmniej takie wybrałem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #25

    Domyślnie

    Powiem tylko że w przypływie totalnego szału zakupiłem PQI SecureDigital (SD) High Speed 4 GB - 150x - 22 Mb/s do swojego D80 .... i niestety okazało się, że karta źle współpracuje z aparatem. Zdjęcia raz się zapisują a raz nie - do chwili gdy aparat jest włączony można sobie błądne foto oglądać, ale po restarcie pojawia się koperta zamiast foto lub napis : "brak informacji o zapisanym zdjęciu". Dlatego przestrzegam przed kupowaniem kart SD, których NIKON nie poleca do swoich produktów!!!! Mnie się wydawało, że SD ... to po prostu SD ... a tu masz babo ... placek....

  6. #26

    Domyślnie

    ...a ja mam PQI 1GB 150x z dożywotnia gwarancją i wszytko jest ok.
    kupiłem za 88zł... teraz trochę podrożały...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Ja tez mam 1GB PQI i jestem bardzo zadowolony, naprawde nie ma cokombinowac z kartami za 300zl, ob itak nie bedize widac różnicy, a za ta kase będziesz mial 3 karty
    D90, Nikkor 18-200VR, nikkor 50mm 1.8; Tamron 17-50 VC; SB-900 , samyong 8mm; i parę rupieci www.jacekmichalski.info

  8. #28

    Domyślnie

    Wyszło szydło z worka - byłem w serwisie komputerowym i okazuje się, że karta jest trafiona... zważywszy na producenta to nieco dziwne. Jeszcze dziwniejsze są objawy - żaden z czytników, jakie posiadali serwisanci nie potrafił uzyskać dostępu do karty, a nikonik bez problemów... ale fotki nadal zapisuje jak mu się podoba.
    Ktoś mi dzisiaj powiedział, że D80 niszczy karty SD!!!! Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Bo szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Ale proszę wypowiedzcie się.
    ::: D80+MB-D80:::N60/2.8 D:::N50/1,8 D:::T17-50/2.8 ::: Naneu Corresp 400 ::: Plat 1GB :::

  9. #29

    Domyślnie

    Nie słyszałem żeby D80 niszczył karty. Z moją SD SanDisc Ultra II, współpracuje aż miło. Robiąc RAW+JPEG nawet się nie zastanawia. Myk i już zapisane
    D80 + N50 1.8 + Nissin Di622
    www.zdjeciaslubne.za.pl; Drugie hobby http://www.zegarmistrzwroclaw.pl

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dostałem do D80 kartę SD 150x Apacer 2GB i przeszło przez nią już ok. 3000 NEF+jpg. Zapisuje aż miło patrzeć. Cena ok. 140 zł, osobiście jestem b. zadowolony.
    Link do polskiej strony producenta: http://www.apacer.ab.pl/apacer.php

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •