Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79
  1. #71

    Domyślnie

    Chyba się wstrzeliłem w trakcie Twoje pisania i dopisałem jeszcze słowo. Jak byś mógł rzucic okiem.
    Z tym resetem to oczywiście żartowałem

    Takie mniej więcej efekty z dodatkową zarówką:
    a taki bez:

    Zestaw:
    D70 na nim SB-800 (Master RPT) dodatkowa zarówka z zestwu jak powyżej pisałem (zdjęcie 1-sze).
    D70 na nim SB-800 standardowe ustawienia

    I co jest lepiej (oczywiscie nie chodzi mi o wartość artystyczną tylko sposób doświetlenia).
    Potestuję jeszcze inne tryby SB800 bo w zależności od trybu lampy ta żarówka nadąża lub nie.

  2. #72

    Domyślnie

    No przecież widać, że 1 lepsza, choć mało widać różnic. Uważaj na refleksy od błyszczących powierzchni (patrz zdjęcie 1).

    Popróbuj z różnymi ustawieniami wzajemnymi lamp, czyli daj coś z boku, lampę zdejmij z sanek i daj z drugiej strony, całość wyzwól w trybie Manualnym i pokombinuj z mocą.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    No przecież widać, że 1 lepsza, choć mało widać różnic.
    No właśnie jest lapiej ale nie aż tak bardzo.

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    Uważaj na refleksy od błyszczących powierzchni (patrz zdjęcie 1).
    Tak, to widziałem ale chciałem coś na szybko

    Wróce jeszcze do kwestii kabla można to podłączyć pod SB800 ? Nie spali sie ? Pewnie takie samo prawdopodobieństwo jak coś na sanki. W instrukcji do żarówki podają, że poniżej 9V.

  4. #74

    Domyślnie

    Jeśli chcesz wykorzystać tą żarówkę błyskową i SB800 to po cholerę Ci kabel. Kabel automatyki Ci nie da, bo ta żarówka błyskowa nie ma żadnego sterowania.

    Aparat i lampę ustaw tak jak w lekcji 2. Wtedy wszystko Ci błyska i albo posłużysz się światłomierzem, albo musisz popróbować i znaleźć optymalne ustawienie.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #75

    Domyślnie

    To jeszcze został kwestia skąd powstały takie efekty (to co jeszcze pisałem na poczatku):
    D70+SB800 lampa w trybie TTL, aparat w trybie A

    + odpalana dodatkowo żarówka z parasolka (które się raczej nie wstrzeliła)

    bez parasolki tylko zestaw jak powyzej

    Ustawienia te same (aparatu i lampy)
    Skąd więc to niedoświetlenie na zdjęciu 1-szym ?

  6. #76
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Skąd więc to niedoświetlenie na zdjęciu 1-szym ?
    bo aparat zmierzyl swiatlo puszczajac przedblysk ktory wyzwolil zarowke i ustawil swiatlo na oswietlony zarowka plan. kropka
    rozwiazanie:
    przestawic sabine i aparat na manual

  7. #77

    Domyślnie

    sailor, prosto i chyba zrozumiale to wytłumaczyłeś, a ja się zastanawiałem jak to ująć, mimo iz w początkach pracy z żarówkami błyskowymi miałem ten sam problem i niby wiem w czym problem
    pozdrawiam Piotr


  8. #78

    Domyślnie

    Zrozumiale jak najbardziej. Miałem takie przeczucie jednak jakby pewności brakowało
    Dodam tylko od siebie, że wcale nie trzeba przełaczać w manual w innych trybach lampy też jest ok.
    Może zrobię kilka prób jak będę miał chwile i wtedy coś dopiszę (wyświetlę) aby kolejni nie mieli takich problemów.

  9. #79
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tzk
    Dodam tylko od siebie, że wcale nie trzeba przełaczać w manual w innych trybach lampy też jest ok.
    byc moze .. ja jestem prosty zardzewialy i albo uzywam Sabiny w tt/ttl-bl albo siedze w studio i uzywam wylacznie manuala zarowno na lampie jak i aparacie

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •