Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79
  1. #21

    Domyślnie

    Hmmm może to zbyt szalony pomysł, ale zaczerpnięty z rzeczywistości, dokładniej ze Szkoły Kreatywnej Fotograii, której jestem studentem. "Zwykła" rynna - czyli połaczenie ściany z podłogą, a wszystko to przy pomocy dwóch płyt gipsowych - w założeniu, że ścianę masz wygipsowaną potrzebujesz jedną płytę położyć na podłodze a z drugiej zrobić coś na kaształt 1/4 walca - wycinka, którym połączyc trzeba byłoby obie ściany.
    Pomysł troche pracochłonny i wymagający sporej powierzchni do zagospodarowania ale... użyteczny.
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  2. #22

    Domyślnie

    woytek6, pomysl fajny, ale ja potrzebuje podwieszane, najlepiej materiałowe tło, mam do czego podwiesić pod sufitem, a że najlepszym miejscem w domu jest okno to musi to być łatwo zdejmowalne, ideałem zwijane na rolkę żeby sie nie wygniotło
    pozdrawiam Piotr


  3. #23

    Domyślnie

    Roleta w jednymkawałku? Nie wiem jakie to ma własiwości odbijające światło ale w Twoim przypadku... To kupił bys coś takiego, że niby na okno a do fotek przy okazji i Ty byś był zadowolony i żona też pewnie
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  4. #24

    Domyślnie

    woytek6, strzał w 10 dokładnie tego używam jako jasnego tła, niestety nie przewidziałem swojego hobby w czasach jej zakupy i tylko do portretów sie nadaję, kupiłem tez na alllegro coś czarnego, efekty użycia obu widać
    TUTAJ

    jednak teraz szukam czegos porządniejszego o szerokości około 2,5 i długości ponad 4 m żeby rzucic to w jednym kawałku na podłogę, aby objąć na jednolitym tle całą osobę
    pozdrawiam Piotr


  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek
    woytek6, pomysl fajny, ale ja potrzebuje podwieszane, najlepiej materiałowe tło, mam do czego podwiesić pod sufitem, a że najlepszym miejscem w domu jest okno to musi to być łatwo zdejmowalne, ideałem zwijane na rolkę żeby sie nie wygniotło
    A może właśnie gniecucha, nie będziesz miał stresa że się pogniecie i trzeba prasować
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #26

    Domyślnie

    szymony, zdjęcie super, ale powiedz jaka przesłona i jak daleko obiekt od tła coś mam wrażenie ze do domowych portretów ten kolor by chyba pasował, ciekawe tylko czy do blondynki i do brunetki a może szary byłby bardziej uniwersalny, doradżcie skołowanemui w sumie spłukanemu "ptakowi"
    pozdrawiam Piotr


  7. #27

    Domyślnie

    co do kolorow i tego szarego tla to praktycznie dokladnie tgo ne opisze ale tlumaczyl mi to jeden z fotografow ze trzeba poswiecic na to tlo jakims kolorowym swiatlem i wtedy to jest

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek
    szymony, zdjęcie super, ale powiedz jaka przesłona i jak daleko obiekt od tła coś mam wrażenie ze do domowych portretów ten kolor by chyba pasował, ciekawe tylko czy do blondynki i do brunetki a może szary byłby bardziej uniwersalny, doradżcie skołowanemui w sumie spłukanemu "ptakowi"
    f=4, a odległość od tła nie więcej niż metr. Warunki wybitnie partyzancko-domowe, z wskazaniem na partyzantkę. Marumi Silky Soft (A) uzupełnia resztę.
    Tło szare jak na mój gust też powinno być bardziej uniwersalne, bo chyba pasuje do większości sytuacji i kolorów.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Tło szare jak na mój gust też powinno być bardziej uniwersalne, bo chyba pasuje do większości sytuacji i kolorów.
    Tyle, że zdjęcia wyglądają jakby ktoś w PS zostawił główny obiekt kolorowy a resztę zamienił na zdjęcie czarno-białe.

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek
    woytek6, pomysl fajny, ale ja potrzebuje podwieszane, najlepiej materiałowe tło, mam do czego podwiesić pod sufitem, a że najlepszym miejscem w domu jest okno to musi to być łatwo zdejmowalne, ideałem zwijane na rolkę żeby sie nie wygniotło
    Cytat Zamieszczone przez szymony
    A może właśnie gniecucha, nie będziesz miał stresa że się pogniecie i trzeba prasować
    Steamer - (mała puszka z wodą robiąca parę) w kilka minut spowoduje, że wszystkie zagniecenia powstałe przy przechowywaniu znikną.

  10. #30

    Domyślnie

    Po pierwsze co do szarego tla, to wydaje mi sie, ze to nie najlepszy pomysl. Bo po prostu jest takie szare i nudne. To juz lepiej robic b&w. Ja proponuje zastanowic sie w jakiej gamie mamy zamiar fotografowac i kupic cos kolorowego. Z tanich rzeczy proponuje kolorowy material bawelniany - mozna kupic za jakiec 7 pln za metr biezaczy a szer 160cm lub 250cm. Jak za bardzo przeswituje to zawsze mozna zlozyc na pol. Tylko, ze na okno to raczej sie nie nadaje bo bedzie przeswitywac.
    A teraz ciekawy link jakby ktos wam chcial wmawiac, ze trzeba najlepsze i najdrozsze swiatlo kupowac. Ten gosc uzywa zarowek blyskowych, halogenow i w najlepszym wypadku lamp o mocy ( z tego co widac 110 WS) i do cyfry wiele wiecej nie trzeba. Najwazniejsza jest pomyslowosc tu

    ps ja powiem tylko, ze osobiscie posiadam 2 zarowki 68 ws, 2 statywy, 2 biale parasole, 2 srebrne, statywy i podwojne oprawki - co zapewnie swiatlo pilotujace. I jescze co do mocowania tla, to ja po prostu przykrecilem karnics do sciany ( taki z patykiem), a tla najlepiej ponawijac na jakies rury pcv.
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •