Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie Re: Wczoraj macalem D200

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Wczoraj macalem D200....
    swietnie lezy w reku
    Teraz już wiem skąd pochodzi określenie "onanista sprzętowy"
    Czytaj uważnie.
    gALL pisze o ręce nie dłoni...
    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    3 grudnia w Rzeszowie, musze się dowiedzieć o której otwierają , choć body to dalsza przyszłosć, najpierw trzeba szkła skompletować czy błyskadła, to pomacać nie zaszkodzi
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #13

    Domyślnie

    A ja i bez macania się zdecydowałem, a wrażenia macających tylko utwierdzają mnie że dobrze zrobiłem. Teraz tylko czekam aż się pojawi, zresztą zamówienie już złożyłem-dość dawno złożyłem .

  4. #14

    Domyślnie

    no mydelko na tych samplach straszne...i na pewno nie jest to wina 18-70, fotki dziecka z 80-200 rownie mydlane, masakra

  5. #15

    Domyślnie

    A ja wolę nadal D70, bo tyle kasy zostanie w ręku, np. na TV LCD 32" na którym będę mógł te swoje fotki oglądać, których nie mam w albumie.
    Skoro robię fotki typowo dla siebie, czyli amatrosko to po co przepłacać, różnica w sprzedaży pomiędzy D70 a D200 to jest nowiutki panel LCD
    No ale świat idzie do przodu i D200 musi być lepsze od D70, tylko jaki % z Was go wykorzysta ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    no mydelko na tych samplach straszne...i na pewno nie jest to wina 18-70, fotki dziecka z 80-200 rownie mydlane, masakra
    Wlasnie, jak 18-70 (jeden z ostrzejszych obiektywow Nikona) daje takie mydlo, to co bedzie na 17-55, nie mowiac juz o innych mniej ostrych szklach
    D3-sta|16-85VR|105VR

  7. #17

    Domyślnie

    Łee... tylko 95% kadru w wizjerze... :-}}
    Po co mi głowa? - jem niom:-}

  8. #18

    Domyślnie

    Dużą rolę w tak "mdłym" odbiorze tych fotek odgrywa kontrast. Wystarczy go trochę podciągnąć w PS i jest znacznie lepiej. Zdjęcia są dość miękkie ale USM w PS i to poprawi . Niestety nie mamy do dyspozycji nefów i nie możemy stwierdzić czy problemem jest jest filtr AA czy ogsługa JPGów przez aparat. Wydaje się że ustawienie ostrości NORMAL daje bardzo delikatne wyostrzanie (przy resizie do sporych rozmiarów praktycznie nie widać przekontrastowanej obwódki wokół krawędzi która zaczyna być bardzo widoczna kiedy powiększamy obraz agresywnie wyostrzony w aparacie czy ADVANCED RAW). Tak czy siak, tym co na razie widzimy na pewno się nie potniemy Ostrość obiektywu 18-70 nie jest dla mnie wyznacznikiem. W większości przypadków daje on bardzo ostry obraz przy współpracy z D70 ale chyba wszystkie zdjęcia które wiziałem z D2h z podpiętym tym szkłem były "mydlane".

    Ps. D200 jest stowrzony do fotografii przyrodniczej ! Najlepiej wyszły zwierzaki
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    ale tam sa sample np. z 80-200

  10. #20

    Domyślnie

    icemaster - to nie kupuj.. imho ilość detali jest wystarczająca, szczególnie
    w porównaniu zrobionym przez niejakiego EYANDA na dpreview,
    Canonowego trolla zresztą..

    [ Dodano: Pon Lis 28, 2005 8:58 pm ]
    Może uzupełnię..

    D50, obraz powiększony do rozmiaru tego z D200, poprzez stopniowe
    po 10% upsamplowanie (nie będzeimy równac do niższego..)


    D200, po prostu wycięte z duzej klatki (należy nadmienić, że między
    wykonaniem obydwu klatek minęło 5 miesięcy)


    To samo ze zwiększonym +10 (w PS) kontrastem i wyostrzeniem
    na kanale L (100,1,0)


    to może jeszcze podyskutujemy o nieostrościach?

    pzdr
    tadzik
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •