Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Serwis Tamrona

  1. #1

    Domyślnie Serwis Tamrona

    witam serdecznie.. nie doszukałem się więc pytam. zamierzam odesłać do Gdańskiego serwisu Tamrona gwarancyjny modlel 28 - 75 gdyż słabo ostrzy i wogóle taki jakiś mydlany jest . czy ktoś z was korzystał z ich usług w tym zakresie i jaki był skutek?

    pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    o ile wiem to serwis tamrona jest tylko w Niemczech
    inne punkty tylko zbieraja te szkla i sla do Niemiec
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    być moze masz racje.. moze nawet napewno chodzi mi o skutek a nie miejsce naprawy.. dzwoniłem do Gdańska i pani w słuchawce oznajmiła mi abym przysłał szkło to usuną usterkę.. nie ważne gdzie.. ważne jak

  4. #4

    Domyślnie

    znam canoniera ktory wysylal 28-75, dlugo trwalo (bodaj 3 tygodnie) a z efektow byl umiarkowanie zadowolony (czyli raz bylo ok a raz nie )
    EDIT
    pomylka, on go wysylal na naprawe przyslony bo sie zacinala, wiec nie pomoge w temacie
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez gary ; 25-08-2007 o 13:22
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli chodzi o czas trwania kalibracji to wąłśnie taki mi owa pani podała.. 2-3 tygodnie.. bardziej martwi mnie to " raz tak, raz nie ".. trudno.. dzięki za słowo..

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kalibrowałem w Kolonii mojego 28-75/2.8. Tyle, że rozmawiałem bezpośrednio z kobietą, która się tym zajmowała. Obiektyw zawiozłem na Photokinę (miałem blisko), tam go odebrała i w ciągu tygodnia miałem go z powrotem. Ostrzy prawidłowo. Aha, regulują obiektyw, nie puszkę. Ale aparat musiałem im też dać.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nord Zobacz posta
    witam serdecznie.. nie doszukałem się więc pytam. zamierzam odesłać do Gdańskiego serwisu Tamrona gwarancyjny modlel 28 - 75 gdyż słabo ostrzy i wogóle taki jakiś mydlany jest . czy ktoś z was korzystał z ich usług w tym zakresie i jaki był skutek?
    pozdrawiam.
    witam

    Serwis tamrona znajduje się w Gdyni, oddawałem tam swoje szkło [28-75]. Korzystałem z płatnego serwisu -płatny z powodu pośpiechu + kilku nieporozumień.
    Po przeglądzie dostałem opinię, że błędy w ostrzeniu mojego egzemplarza wynikają ze złego montażu w produkcji(!) i wada w nim występująca jest poza zakresem regulacji.
    Mam to na piśmie, zapłaciłem tylko za diagnozę, wyszło ~30pln. Trwało lekko pona 2 tygodnie o ile pamietam.
    Sprzedawca u którego zakupiłem szkło wobec takiego stanu rzeczy wymienił je na nowe bez większych problemów.
    Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt iż nowe szkło też nie pracuje jak należy -choć sporo lepiej. Wysłałem Sprzedawcy szkło do zwrotu wraz z puszką [d80] w celu wybrania najlepszego dla mnie egzemplarza i żaden(!) nie pracował idealnie... także Nikon ma też sporo sobie do zarzucenia. W serwisie przyznano, że tak, zdarzają się źle skalibrowane układy AF.
    Kolejna wielka przygoda przede mną...
    Cyfra, XXI wiek...
    Shit!
    Ostatnio edytowane przez tompsl ; 25-08-2007 o 17:46

  8. #8

    Domyślnie

    ode mnie nie wymagano przesłania puszki.. tylko samo szkło.. co do korpusu raczej zastrzeżeń mieć nie mogę.. z nikkorami ostrzy dobrze.. tak samo z sigmą kolegi.. trafił mi sie po prostu nieudany obiektyw.

  9. #9

    Domyślnie

    Ode mnie również nie wymagano przesłania korpusu -przesłałem z własnej woli, i nie do serwisu a do Sprzedawcy mojego tamrona jak już napisałem...
    I wszystko sie zgadza, mój korpus też pracuje ładnie z sigmą, drugim tamronem i innym nikkorem, natomiast z nikkorem 35-135 i omawianym tamronem nie.
    Nie pracował poprawnie także z nowymi tamronami testowanymi przez sprzedawcę -było ich z tego co pamiętam więcej niż 5szt.
    Także nie wiem czy możesz być czegokolwiek pewien w erze cyfrowej..

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, Serwis Tamrona znajduje się w Niemczech z którym to współpracę gorąco polecam z powodu fachowości i profesjonalizmu. Natomiast to co jest w Trójmieście przy polskim dystrybutorze to zaledwie "serwisik"...
    Szczegółów umieszczać na jego temat nie będę gdyż i tak zaraz przybiegnie ktoś, kto zarzuci mi stronniczość - chętni poznania bliżej ich "fachowości" bardzo łatwo odnajdą setki opinii wielu forumowiczów, zwłaszcza na Canon Board...
    Poza tym odpowiedzcie sobie sami na pytanie - co to za serwis skoro zbyt wiele zrobić nie umieją a większość awarii odsyłają i tak do Niemiec...?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •