Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Manualne Nikony...

    Witajcie!

    Po pierwszych doswiadczeniach z Nikonem FE musze stwierdzic, ze zupelnie sympatyczne to urzadzonko

    Mam jednak pytania:

    1. Aby miec wiekszy, jasniejszy wizjer - szukac jak sadze musze FE-2, FM-3A lub F3

    2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia )

    3. Jaki porzadny manual Nikona ma wskazania widoczne w ciemnosci/o zmroku? Chocby tak jak bylo to rozwiazane w F-301

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  2. #2

    Domyślnie

    AD 2. FE 2 mierzy światło po delikatnym wciśnięciu spustu migawki. dźwignia nic do tego nie ma.
    AD 3. FE 2 niestety nie ma podświetlanej skali w wizjerze, chyba z tego co wiem FM2n ma

    Ja mam FE 2 i jesstem naprawde zadowolony, gorąco polecam
    D100+MB-D100 N28-105 N55-200 SB-800 // FE2 N35-70 SB-26 i....
    Pozdrawiam Piotr Chachaj
    www.gomarfoto.com

  3. #3

    Domyślnie Re: Manualne Nikony...

    Cytat Zamieszczone przez Spinner
    2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia )
    Nie wiem czy wszystkie, moj FM2 tak ma, ale po podpieciu silnika (u mnie MD11) swiatlomierz wlacza sie wlaczajac silnik takim malym przelacznikiem z tylu.
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  4. #4

    Domyślnie

    FG odpala elektronike po delikatnym wcisnieciu spustu migawki, a o czasach informuja malutkie czerwone. Ma preselekcje czasu i program P(anika) a i jeszcze TTLa.
    Bardzo przyjemny sprzecik
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  5. #5

    Domyślnie

    Spinner, po kolei

    1. Większy i jasniejszy - F3 lub F3HP. Wizjery w FM2/FE2 i FM3 są tylko jaśniejsze.

    2. Ogólnie tak, sprawę rozwiązuje motor tak jak pisze Giuppo - przy czym MD-12, MD-15 (do FA) i MD-4 (do F3) włączają światłomierz po lekkim wciśnięciu spustu.

    3. FM i FM2 wskazują ekspozycję diodami LED, więc zawsze je widać. W FM2 diody są w kształcie + o -, nie można się pomylić W F3 można podświetlić wyświetlacz LCD (taki czerwony guziczek z boku). Istnieją też jakieś systemy podświetlania do F2 (do wizjerów ze wskazówką)

  6. #6

    Domyślnie

    FM i FM2 wskazują ekspozycję diodami LED, więc zawsze je widać. W FM2 diody są w kształcie + o -, nie można się pomylić
    Ciekawostka Dropsa - mechaniczne korpusy pokazuje wskazania w wizjerze berdziej elektronicznie niz ich zautomatyzowani bracia

    Pzdr
    Spinner

    [ Dodano: Czw Lis 24, 2005 7:00 pm ]
    No i nic wiecej nikt nie powie Gdzie sie gALL podziewa

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  7. #7

    Domyślnie Re: Manualne Nikony...

    1. Aby miec wiekszy, jasniejszy wizjer - szukac jak sadze musze FE-2, FM-3A lub F3
    2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia )
    3. Jaki porzadny manual Nikona ma wskazania widoczne w ciemnosci/o zmroku? Chocby tak jak bylo to rozwiazane w F-301

    Poczytaj http://www.mir.com.my/rb/photography/photography.htm

    Znajdziesz tak wiele ciekawych inofrmacji, że znikniesz na tej stronie
    na bardzo długo..
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  8. #8

    Domyślnie

    Poczytaj http://www.mir.com.my/rb/photography/photography.htm

    Znajdziesz tak wiele ciekawych inofrmacji, że znikniesz na tej stronie
    na bardzo długo..

    Niestety znam - staram sie nie zagladac bo dostaje slinotoku

    Musze jednak polookac bo jak widzisz wskazania w wizjerze albo sposob wlaczania swiatlomierza mi umknal;-(

    Z tym FE-2 to naprawde nie trzeba miec odchylonej dzwigienki??

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  9. #9

    Domyślnie

    FE 2 mierzy światło po delikatnym naciśnięciu spustu migawki (tak jak AF np w kompaktach). Oczywiscie gdy dzwigienka jest w pozycji zamknietej to spust jest zablokowany - nie mozna go wcisnac.
    D100+MB-D100 N28-105 N55-200 SB-800 // FE2 N35-70 SB-26 i....
    Pozdrawiam Piotr Chachaj
    www.gomarfoto.com

  10. #10

    Domyślnie

    Co do poniaru ekspozycji manualnym Nikonem w ciemności, to idealny jest Nikon F2S - dwie diody widoczne w wizjerze, dwie na górnej obudowie pryzmatu - można dobierać ekspozycję wogóle nie patrząc przez wizjer. Za to matówka dość ciemna
    F-301 miał baaaaardzo dobrą matówkę, do tego dobre czytelne diody

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •