Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie nowy 18-55DX i już problemy z ostrzeniem

    Witajcie, od wczoraj mam D50 + kit (AF DX 18-55 1:3,5-5,6 ED)
    kolega postraszył mnie na początek ze istnieje coś takiego, że aparat może ostrzyć troche wcześniej albo troche później niż powinien, ponoć że reguluje się to kręcąc śrubkami w korpusie i że serwis robi to bez opłat, polecił mi zrobić test link do testu test wykonałem
    oto efekty:

    zdjęcie
    fotka wykonana z odległości 24cm, 55mm, 1/90sek f5,6 iso400, kąt około 45*
    wyraźnie widać, że ostrość z prawej częsci kadru ucieka dalego do góry
    fotka pomocnicza
    nie bardzo wiem co z tym zrobić, czy to jest poprawne, czy tak być powinno, czy to jest po prostu znośna granica błedu.

    zaniepokoiłem się, ponieważ robiąc zdjęcia w domu, (jakiś portrecik) miałem bardzo małą GO, np zrobiłem zdjęcie bratu- delikatnie z profilu, to ucho było ostre, a policzek i nos już nieostry (przy f5,6) dla czego tak jest?
    generalnie, sporo zdjęć jest zupełnie nie ostrych, albo bardzo słabo doostrzonych- dodam że robiłem na auto, często z lampą...
    poradźcie co zrobić?

    (jestem na forum nowy, nie zdążyłem przeczytać wszystkiego, a sprawa nagli bo nie mam podbitej jeszcze gwarancji, a wkrótce muszę podbić- więc wybaczcie, jeżeli ten temat był już poruszany)
    D50 + T28-75 f/2.8 + N50mm f/1.8 + SB900 + trochę gratów
    http://galeria.grzesiek.info/

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Troszkę nierównoregle była oś obiektywu do samej kartki i dlatego chyba ostrość trochę ucieka. Poza tym to chyba jest OK. Z punktem ostrości czasem trudno jest trafić, czasem występują ludzkie błędy Moim zdaniem raczej nie dawaj do serwisu, nie wygląda to aż tak strasznie - a w serwisie się tylko byś najadł nerwów. Acha zobacz czy masz Af ustawiony na Af-S czy Af-C.
    Pozdrawiam Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za link, już studiuje.
    starałem się robić bardzo dokładnie, po za tym na kilku zdjęciach wyglądało to podobnie, prawa strona uciekała go góry.
    mam ustawione na AF-A, czyli cyfrak sam wybiera, czy ma być to pojedyńczy czy ciągły AF
    D50 + T28-75 f/2.8 + N50mm f/1.8 + SB900 + trochę gratów
    http://galeria.grzesiek.info/

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    54

    Domyślnie

    Wszystko jest oki

    grzechoo, zapomnij o testach i ciesz sie sprzetem

  6. #6

    Domyślnie

    jest ok, zamiast sie martwic idz rob zdjecia.
    ps. jak dalej bedziesz forum czytal to juz do konca sie zalamiesz, to niedoswietlanie, to migawka, recall na baterie... i sam nie wiem co tam jeszcze bylo
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    żeby nie myśleć i dorobić się wrzodów żołądka polecam pomysleć o czymś przyjemnym
    Pozdrawiam Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    ooooo... trigger nerki sprzedal
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes
    ooooo... trigger nerki sprzedal
    Niestety to nie moje ale jak się miło na to patrzy
    Pozdrawiam Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    trigger, ta fota to chyba rozkladowka byla

    ps. grzechoo, wlasnie sie odnioslem do brzdekania w twojej puszce, nadal sadze ze obiektyw jest ok, ale puche brzeczaca bym wymienil.
    Andrzej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •