Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D50 a lampy studyjne

    No własnie D50 nie ma wejscia na takie lampy, co zrobic? da sie to jakoś ominac? Kiedys obilo mi sie o uszy o jakiejś kostce ale nie zabardzo wiem o co chodzi
    Fujifilm s5 Pro. 50, 28-70

  2. #2

    Domyślnie

    mozesz kupic sobie kostke synchro do ktorej podlaczasz kabelki na jackach do lamp, jak skombinujesz trojnik to i wiecej podlaczysz. Kostek jest wiele PRzykladowo wyglada ona i kosztuje mniej wiecej tyle : http://www.rowi.pl/sklep/product_inf...roducts_id=169.
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  3. #3

    Domyślnie

    Wiekszość lamp studyjnych ma fotocele. Zakładasz błyskające beleco, kierujesz odbłyśnik np. na sufit i błysk ów błyskawicznie wyzwala błysk lamp błyskowych. Z braku błyskającego beleco można posłużyć sie fleszykiem d50, acz może to być bardziej kłopotliwe...

  4. #4

    Domyślnie

    Wiekszość lamp studyjnych ma fotocele
    owszem.. ale czasami gdy chce sie miec swiatlo nie po osi obiektywu to fotocela nie zdaje egzaminu. Najlepiej jak sie ma duzo srodkow platniczych NBP to mozna i z radiem zaszalec
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ars
    Wiekszość lamp studyjnych ma fotocele
    owszem.. ale czasami gdy chce sie miec swiatlo nie po osi obiektywu to fotocela nie zdaje egzaminu. Najlepiej jak sie ma duzo srodkow platniczych NBP to mozna i z radiem zaszalec
    Radyjo jest najlepsze. Trzy stówy jednakoż należy wydać.

  6. #6

    Domyślnie

    Nikon AS-15 Sync Terminal Adapter również pozwala podpiąć lampy.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja przy okazji chciałbym zapytać czy aby na pewno "fleszykiem d50" można błyskać bez przedbłysków pomiarowych?

  8. #8
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    jeśli wyłączysz tryb TTL i przejdziesz na manual
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    potwierdzam.. przetestowalem na fotoceli soligora.

    Trapi mnie za to czy taka kostka z wejsciem synchro ma odpowiednie napiecie. Niby mozna do nikona podlaczac do 250v ale jakos sie jeszcze nie odwazylem podpiac starych lamp. Moze do kostki da sie wstawic optiotrak?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skulinski
    Trapi mnie za to czy taka kostka z wejsciem synchro ma odpowiednie napiecie. Niby mozna do nikona podlaczac do 250v ale jakos sie jeszcze nie odwazylem podpiac starych lamp. Moze do kostki da sie wstawic optiotrak?
    Można kupić specjalne kostki "Safe-Sync" które mają wbudowane elektroniczne zabezpieczenie tak, że od strony aparatu zawsze jest kilka volt. Dobra wiadomość to, że można bezpiecznie podpinać każde lampy. Zła wiadomość to, że kostki ta są drogie.
    http://www.calumetphoto.com/item/CG1...type=SPDSEARCH

    P.S. Jak masz znajomego elektronika to zrobi takie zabezpieczenie za grosze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •