Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szukam Prostego program do "składu" strony

    Witam,

    Chciałbym zrobić rzecz następującą:
    - definiuję rozmiar, kolor i ewent. tło kartki,
    - wstawiam zdjęcia, mając możliwość wielokrotnego, dowolnego przesuwania ich w dowolne miejsce i zmiany wymiarów,
    - do zdjęć mam możliwość wyboru ramki z podczepionym podpisem, (mile widziane dodawanie napisów w dowolnym miejscu)
    - zapisuję całość jako gotowy np. jpg i wysyłam do labu,
    - potem umieszczam taką odbitkę w czymś w rodzaju portfolio albo albumie rodzinnym, zależnie od tematyki

    Czy jest jakiś prosty, najlepiej darmowy program, który by robił coś takiego?

    Oczywiście wiem, że można to zrobić choćby w GIMPie, PSie, czy nawet w CorelDraw, ale:
    - potrzebne to jest dla osoby, która powinna mieć do dyspozycji zestaw gotowych, prostych czynności,
    - dodawanie ramek i podpisów powinno być zautomatyzowane i powtarzalne
    - ma to być możliwie szybkie, czyli np. specjalizowany program będzie potrafił choćby wygerować miniaturki na potrzeby komponowania strony, by dopiero przy finalizacji przeskalować każde zdjęcie jakimś sensownym algorytmem i zapisać całość.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, trzeba będzie wypróbować, ale już widzę, że te programy są za bardzo uniwersalne i rozbudowane, a przez to pewnie za wolne i za skomplikowane w obsłudze np. dla dziecka, które chce na jedną stronę wstawić kilka fotek, wszystkie w jednakowej, gotowej ramce, po czym podpisać je "mama", "tata" itd
    Może coś z programów dodawanych do drukarek by się nadało?

  4. #4

    Domyślnie

    picasaweb
    NIKON...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    picasaweb
    Nie doczytałeś chyba mojego pierwszego postu
    Pisząc "stronę", miałem na myśli taką potem drukowaną albo naświetlaną w labie, jako stronę do np. papierowego, rodzinnego albumu
    Przetestowałem kilka prostych programów do składu i grafiki wektorowej, ale albo interfejs za skomplikowany i do tego trzeba się sporo napracować dla osiągnięcia efektu finalnego, albo dla odmiany program prosty, ale za to ma jakiś syfiasty algorytm skalowania zdjęć i kicha wychodzi....
    Jak będzie mi się nudziło w długie zimowe wieczory to może sam coś takiego napiszę

  6. #6

    Domyślnie

    Takie duperelki są zwykle dodawane do drukarek atramentowych, np. do Canonów

  7. #7

    Domyślnie

    Proste edycje zrobisz też w MS Office czy darmowym Open Office.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak jak wspomnial kolega, darmowy Open Office, dziala podobnie jak MS Word.
    Do prostego "skladu" czy zabawy w zupelnosci powinien Ci wystarczyc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •