Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jaki statyw??

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar MarzycielPL
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Nibylandia (Konin)
    Posty
    151

    Question Jaki statyw??

    Witam chcialbym sie Was spytac jaki statyw wybrac. foce glownie w plenerze i portreciki. Czym nalezy sie sugerowac przy doborze statywu. Rozpietosc cenowa jest spora wymog mam tylko jeden min 150 cm wysokosci. Bede wdzieczny za sugestie i rady.
    D80+50/1,8+AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G+Tokina 28-70 2,8+SB600+4GB SDHC KINGSTON+HOYA HMC UV(0)+MacBook 13,3", 2,1 C2D, 120 GB, 4 GB RAM, WD MyBook 750 GB
    http://www.digart.pl/centrum/digarty.html

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar MarzycielPL
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Nibylandia (Konin)
    Posty
    151

    Domyślnie

    Dzia
    D80+50/1,8+AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G+Tokina 28-70 2,8+SB600+4GB SDHC KINGSTON+HOYA HMC UV(0)+MacBook 13,3", 2,1 C2D, 120 GB, 4 GB RAM, WD MyBook 750 GB
    http://www.digart.pl/centrum/digarty.html

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt, temat już był, ale niech tam...
    Wybierając statyw należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego... STABILNOŚĆ. W sklepikach "fotograficznych" (zwłaszcza w marektach) mnóstwo tego badziejstwa, które nie spełnia swojej podstawowej roli.
    Topowe firmy "statywowe" to Manfrotto i Benbo. Tutaj właściwie pozostaje wyłącznie wybrać statyw do własnych potrzeb, bez obawy o jego brak stabilności. Ja mam Manfrotto 055 CB, które wraz z głowicą na maxa ma ponad 2 metry wysokości, ale WAŻY około 5 kg (wraz z pokrowcem). Jest to bardzo solidny statyw, nawet pod średni format, jednak sam musisz się zastanowić czy tak ciężki sprzęt będzie Ci potrzebny... Wierz mi wędrowanie z tym całym balastem po górach do przyjemności nie należy.
    Na stronach http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/ spokojnie znajdziesz coś dla siebie - masz tam wybór Manfrotto, Slik, Valbon, inne. Spoko, radzisz sobie z tym.
    Pozdr.
    2x Fuji S5 Pro; MB-D200, Tokina 12-24 /4; Tamron 17-50 /2.8; Nikkor 18-105 /3.5-5.6 VR; Sigma 70-200 /2.8 APO HSM; Sigma Macro 50 /2.8; Nikon SB-900 i SB-800, Manfrotto, i conieco drobiazgów.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar MarzycielPL
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Nibylandia (Konin)
    Posty
    151

    Domyślnie

    A co sadzicie o monopodach?
    D80+50/1,8+AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G+Tokina 28-70 2,8+SB600+4GB SDHC KINGSTON+HOYA HMC UV(0)+MacBook 13,3", 2,1 C2D, 120 GB, 4 GB RAM, WD MyBook 750 GB
    http://www.digart.pl/centrum/digarty.html

  6. #6

    Domyślnie

    Monopody, hmm...
    W czasach kiedy jeszcze nie było dane fotogreporterom cieszyć się funkcjami IS (Canon) lub VR (Nikon), monopody bywały dla nich przydatne: zwłaszcza, kiedy używali długich, ciężkich obiektywów - np. 600 mm /f4. Jak wiadomo, by nie poruszyć przydałby się czas minimum 1/600 sek, co biorąc pod uwagę często stosowane ISO 400 i tak nie zawsze było do osiągnięcia. Ale, mając monopod można już było "zejść" np. do 1/125 sek przy znacznie mniejszym ryzyku poruszenia. Drugi aspekt to wygoda: taki zestaw potrafi ważyć kilkanaście kg, więc wygodnie jest go podeprzeć chociaż na 1 nodze.
    Generalnie monopod to takie 1/3 statywu.
    W "reporterce" bywa przydatny, z kolei satatywu (który w reporterce bywa bezużyteczny) nim nie zastąpisz. Pozdr.
    2x Fuji S5 Pro; MB-D200, Tokina 12-24 /4; Tamron 17-50 /2.8; Nikkor 18-105 /3.5-5.6 VR; Sigma 70-200 /2.8 APO HSM; Sigma Macro 50 /2.8; Nikon SB-900 i SB-800, Manfrotto, i conieco drobiazgów.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam Manfrotto 055 proB z glowica kulowa i statyw moge z czystym sumieniem polecic. Ma rozsuwane na boki nogi, wiec mozna zrobic nim zdjecie z tzw. zabiej perspektywy, mozes w rozny sposob umiescic aparat, nawet do gory nogami tak, zeby zwisal pomiedzy trzema nogami nad sama ziemie (np do makro idealne ustawienie), albo srodkowa kolumne zamontowac w poprzek dzieki czemu aparat wystaje w bok poza statyw. Wszystko super, ale waga zabija. Jak mam statyw na ramieniu, plecak na plecach i torbe z aparatem na drugim ramieniu to szybko sie traci przyjemnosc z robienia zdjec w plenerze Statyw MUSI byc stabilny, ale nie wiem czy nie szukalbym czegos lzejszego.... moze Manfrotto z wlokna? Jezeli cena nie gra roli to idealne rozwiazanie.....

    a i ostrzegam przed marketowym badziewiem!!! Znajomy kupil take cos za 200 zł pod jakas małpe cyfrowa i jak musial na B przytrzymac palcem spust migawki to statyw sie minimalnie uginal i wychodza przez to poruszone zdjecia..... I na dlugich czasach robił z barierki albo z murka
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 19-08-2007 o 22:52

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem też ten problem. Ale go rozwiązałem. Manfrotto 190XPROB/486RC2.
    Ostatnio edytowane przez Shihan ; 19-08-2007 o 23:14
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

  9. #9

    Domyślnie

    no to Shihan niby na samym statywie zaoszczedziles 0,6 kg czyli tyle co mała butelka wody..... a jednak sporo
    Chociaz jak patrze na wage tych z wlokna weglowego to jakies piorka tez nie sa.....

  10. #10

    Domyślnie

    To 190XPROB z głowicą to tyle, ile trzeba, lżej to byłoby już źle.
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •