Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie mi wybrać

    Który z tych trzech aparatów byłby nalepszy biorąc pod uwagę wyłącznie kryterium szybkości (AF, shutter lag, włączanie, zapis)?

    - Nikon 8800
    - Canon G6
    - Panasonic FZ30

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    odpowiedz jest prosta Nikon D50
    Czemu? Jest tanszy od 8800 i niewiele drozszy od reszty ktora wymieniles. E jesli chodzi o kryteria ktore podales to bije one te aparaty ktore wymieniles na glowe kazdy z osobna i wszystkie razem. W kazdej z tych cech jest kilka razy szybszy od kompaktow.

    Jesli uwazasz ze ma zamaly przedzial ogniskowych dokupujesz obiektyw 70-300 i juz masz wiekszy zasieg ogniskowych niz we wszystkich wymienionych kompaktach nadal nie przekraczajac ceny 8800 a jeli masz w zanadrzu argumet stabilizacji obrazu to ja dozucam o wiele lepsze wyzsze czulosci ISO.

    D50 rozklada na lopatki wszystkie kompakty. Jedyny powod, zeby sobie jeden kupic to poprostu taka decyzja

  3. #3

    Domyślnie

    SiD, jak zapewne zauważyłeś w mojej stopce, mam już jednego Nikona D50
    Chodzi mi o te trzy aparaty, które wymieniłem. Nie kupuję dla siebie.

  4. #4
    Kapitan Planeta
    Gość

    Domyślnie

    8800 nie polecam.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    to temu komus tez kup D50 - sam powienes wiedziec dlaczego. w trybach auto nie jest trudniejszy w obsludze niz klasyczny kompakt ani drozszy wiec sam nie wiem czemu nie kupic D50? Nawet jeli tamta osoba chce kompakt to kiepski wybor i moze zmienic jeszcze zdanie, nie? Jak cena sie nierozni to nie wiem po co komu kompakt.

    Od biedy bral bym G6 - bo jak juz kompkat to chociaz kompaktowy - bo wszedzie go mozesz zabrac, czasami ta zaleta jest nie do przecenienia (na wszystkich imprezkach najfajniejsze zdjecia z kompaktu)... ale poza rozmiarem nie widze powodu dla kompaktu

  6. #6

    Domyślnie

    Panasonic FZ30, jezeli nie przeszkadza ci rozmiar, jest bezkonkurencyjny w swojej klasie.
    D3-sta|16-85VR|105VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    Panasonic FZ30, jezeli nie przeszkadza ci rozmiar, jest bezkonkurencyjny w swojej klasie.
    No właśnie tak się ku temu skłaniam... Ale sam nie wiem, czy nie lepiej poprzedni model FZ20 - w sumie te same parametry, ale matryca 5mln, może będzie mniej szumieć?

  8. #8

    Domyślnie

    Panasonic jest nie do pobicia.
    D200|N50 1.8|SB800

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Slyszalem, ze FZ 30 szumi jeszcze bardziej niz FZ 20 a FZ 20 mam sam i wiem, ze ISO 400 praktycznie do niczego sie nie nadaje wiec nie wiem czy to dorbry wybor. Owsze wszystkie pozostale parametry bija inne kompakty, ale szumy to stanowczo nie jego mocna strona Z kolei FZ 30 jest o wiele bardziej jak lustrzanka... tylko skoro tak to ja nadal nie wiem czemu nie D50

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SiD
    Slyszalem, ze FZ 30 szumi jeszcze bardziej niz FZ 20 a FZ 20 mam sam i wiem, ze ISO 400 praktycznie do niczego sie nie nadaje wiec nie wiem czy to dorbry wybor. Owsze wszystkie pozostale parametry bija inne kompakty, ale szumy to stanowczo nie jego mocna strona Z kolei FZ 30 jest o wiele bardziej jak lustrzanka... tylko skoro tak to ja nadal nie wiem czemu nie D50
    Moze dlatego ze szumy nie sa az tak istotne w fotografii jak sie wydaje. Natomiast dobre szklo tak. D50 takiego szkla na dzien dobry nie posiada.

    Co do Panasonika, to FZ20 moze i szumi mniej niz FZ30, ale nie ma kilku waznych ficzerow np. zoomowania podczas krecenia filmu, ma gorsze trzymanie, szklo co prawda 2.8 w calym zakresie, ale na pelnym zoomie przy 2.8 pojawiaja sie CA, no i FZ20 nie ma precyzyjnego zoomowania na obiektywie

    Pozdrawiam
    D3-sta|16-85VR|105VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •