Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Nie bawiłem się nigdy takim pilotem, ale nie wyobrażam sobie ręcznego ustawiania czasu migawki bez wglądu do światłomierza - trzebaby chodzić z pilotem i światłomierzem, co staje się bardzo niewygodne. Jednakże sam pomysł ciekawy.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadki
    Nie bawiłem się nigdy takim pilotem
    Widzisz, Sadki; z osprzętem jest trochę jak z samochodami: są ludzie co lubią się bawić gadżetami, ale można mieć stare, dobre Audi B3 z solidnym turbodieslem i też być zadowolony. Nie?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G
    Cytat Zamieszczone przez sadki
    Nie bawiłem się nigdy takim pilotem
    Widzisz, Sadki; z osprzętem jest trochę jak z samochodami: są ludzie co lubią się bawić gadżetami, ale można mieć stare, dobre Audi B3 z solidnym turbodieslem i też być zadowolony. Nie?
    he he, czyżbyśmy się znali?
    Nie bawiłem się, co nie oznacza, że nie planuję zakupu tego gadżetu. Wybieram się na dniach do sklepu RTV poszukać uniwersalnego pilota, ale zaciekawiła mnie ta opcja z doborem czasu naświetlania.
    A czy działa ona w trybie preselekcji czasu?
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  4. #14

    Domyślnie

    Nie bawiłem się, co nie oznacza, że nie planuję zakupu tego gadżetu. Wybieram się na dniach do sklepu RTV poszukać uniwersalnego pilota, ale zaciekawiła mnie ta opcja z doborem czasu naświetlania.
    A czy działa ona w trybie preselekcji czasu?
    Czy ja pisałem o preselekcji czasów naświetleń???? Pilot (jak oryginalny) zastępuje Ci tylko palec na spuście. Nie ma pilota zastępującego kciuka na pokrętle czasów. Ten pilot robi tylko "włącz" a ustawianie czasów dotyczy przerw między kolejnymi "włącz". I tu można manewrować między 1-2 sek a max czasem oczekiwania aparatu na sygnał IR, co w przypadku F75 wynosi 10 min. W trybie manual na czasie bulb pierwsze "włącz" jest rozpoczęciem czasu naświetlania, a drugie "włącz" jest zakończeniem ekspozycji. Tu można podobnie manewrować między 1s-10min.
    Co do pytań o cenę... Nie kalkulowałem jeszcze kosztów. Wszystkie potrzebne części w zasadzie już miałem, ale myślę, że mogłaby się ona zamknąć w granicach 50zł, co obejmuje pilota, kabel połączeniowy z komputerem, oprogramowanie.
    SB-800

  5. #15

    Domyślnie

    aaa, o to chodzi.. pardon, źle zrozumiałem.
    swoją drogą, to by dopiero była checa, jakby można było sterować przesłoną lub czasem
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  6. #16

    Domyślnie

    Swobodnie można to robic w cyfrówkach. Sam mam starego Nikona Cp885 i wszystkie funkcje dostępne na guzikach można realizować z kabla (a jak już z kabla - to i z pilota). Nad tym pilotem też już prawie skończyłem prace
    SB-800

  7. #17

    Domyślnie

    a że tak spytam kiedy i gdzie będzie go można nabyć???????

  8. #18

    Domyślnie

    Za 50 zyla, to w zasadzie tyż się opłaca, tak czy siak taniej niż orginalny, ja póki co nadal będę ganiał z juniwersal pajlot za 25 zyla a koledze wicy gratuluję - potrzeba matką wynalazków(szczególnie tych tańszych ) szkoda że się wcześniej nie ujawniłeś z wynalazkiem
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 755

    Domyślnie

    Wicy - ściemniasz i tyle! Nie można sterować aparatem za pomocą pilota, tylko te podstawy co oferuje nikon. Nie wciskaj kitu..

  10. #20

    Domyślnie

    Ta ściema jest do obejrzenia TUTAJ
    SB-800

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •