Szukaj
No i wszystko się wyjaśniło. Dziękuję za odpowiedzi. Zawsze można liczyć na uzytkowników NikonaSerdecznie dziękuje
Sylwek
ja bym tam tak specjalnie nie dziękował - niczego specjalnego się nie dowiedziałeś
weź sobie pstryknij trzy foty porównawcze ze statywu najlepiej jak da radę i będziesz wszystko (no może prawie wszystko) wiedział
Dla normalnych dużych obrazów wh. Kena Rockwella (są zamieszczone zrzuty) różnica pomiędzy Basic a Full_Wypas)) (nazwa zastrzeżona - copyright ziuteczny) jest niewielka - tak niewielka, że aż do połowy A4 co najmniej nieznacząca
na małej odbitce jej nie ma na pewno
Dla 1600x1200 być może jest trochę większa ale trzeba pstryknąć trzy foty i będziesz wiedział
Gdybyś więc się pytał o duże obrazy to odpowiedź jest Basic bez wątpienia, dla mniejszych sprawdź albo wybierz pośredni jak napisał przytomnie Jacek_Z
Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 14-08-2007 o 09:34
Dlaczego, zgadza się. Czym więcej pixeli tym mniej widać jotpegizację. Swoją drogą porady typu 'w JPEG używaj tylko FINE' są do kitu kompletnie, bo JPEG został wymyślony właśnie po to żeby być stratny a nie po to żeby omijać kompresję
Ja na D80 używam RAW + JPEG M/BASIC. Chyba że do totalnych kotletów typu u cioci na imieninach, wtedy bez RAW. Ani razu jeszcze nie miałem problemu ze zbyt dużą kompresją, a w zdjęciach na których mi zależy mam RAW.
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Skontaktuj się z nami