Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: kompresja

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Reasumując, najlepiej w JPG-ach stosować FINE, a w innych przypadkach NEF. Pozdrawiam
    zwłaszcza że karty pamięci są już tanie, widziałem dzisiaj Extreme III o pojemności 16 GB po 950 zł, a 1GB tego samego producenta można kupić za ok 70 zł.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  2. #2

    Domyślnie

    No i wszystko się wyjaśniło. Dziękuję za odpowiedzi. Zawsze można liczyć na uzytkowników Nikona Serdecznie dziękuje

    Sylwek

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym tam tak specjalnie nie dziękował - niczego specjalnego się nie dowiedziałeś

    weź sobie pstryknij trzy foty porównawcze ze statywu najlepiej jak da radę i będziesz wszystko (no może prawie wszystko) wiedział

    Dla normalnych dużych obrazów wh. Kena Rockwella (są zamieszczone zrzuty) różnica pomiędzy Basic a Full_Wypas )) (nazwa zastrzeżona - copyright ziuteczny) jest niewielka - tak niewielka, że aż do połowy A4 co najmniej nieznacząca
    na małej odbitce jej nie ma na pewno
    Dla 1600x1200 być może jest trochę większa ale trzeba pstryknąć trzy foty i będziesz wiedział

    Gdybyś więc się pytał o duże obrazy to odpowiedź jest Basic bez wątpienia, dla mniejszych sprawdź albo wybierz pośredni jak napisał przytomnie Jacek_Z
    Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 14-08-2007 o 09:34

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziuteczny Zobacz posta
    ..... Gdybyś więc się pytał o duże obrazy to odpowiedź jest Basic bez wątpienia, dla mniejszych sprawdź albo wybierz pośredni jak napisał przytomnie Jacek_Z
    Nie pomyliło ci się czasem?
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie pomyliło ci się czasem?
    Dlaczego, zgadza się. Czym więcej pixeli tym mniej widać jotpegizację. Swoją drogą porady typu 'w JPEG używaj tylko FINE' są do kitu kompletnie, bo JPEG został wymyślony właśnie po to żeby być stratny a nie po to żeby omijać kompresję

    Ja na D80 używam RAW + JPEG M/BASIC. Chyba że do totalnych kotletów typu u cioci na imieninach, wtedy bez RAW. Ani razu jeszcze nie miałem problemu ze zbyt dużą kompresją, a w zdjęciach na których mi zależy mam RAW.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kowalski Zobacz posta
    Swoją drogą porady typu 'w JPEG używaj tylko FINE' są do kitu kompletnie, bo JPEG został wymyślony właśnie po to żeby być stratny a nie po to żeby omijać kompresję
    Fine, to tez kompresja. Kazdy JPG jest skompresowany _stratnie_. Nawet 100% "jakosci", to tez spora kompresja. Porownaj taki plik chociazby z niekompresowanym TIFFem czy BMP.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem. Chodziło mi o to, że regulacja poziomu kompresji nie musi się sprowadzać do ustawienia najniższej.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Fine, to tez kompresja. Kazdy JPG jest skompresowany _stratnie_. Nawet 100% "jakosci", to tez spora kompresja. Porownaj taki plik chociazby z niekompresowanym TIFFem czy BMP.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    zwłaszcza że karty pamięci są już tanie, widziałem dzisiaj Extreme III o pojemności 16 GB po 950 zł, a 1GB tego samego producenta można kupić za ok 70 zł.
    no i mozna kupic zawsze digimate z dyskiem 100GB i wtedy w ogole pstrykac tylko NEFY
    D40 | 18-55mm f/3.5-5.6GII AF-S DX | Sandisk Extreme III SDHC | jakiś statyw | w budowie namiot | dużo chęci | mało czasu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saboteur81 Zobacz posta
    no i mozna kupic zawsze digimate z dyskiem 100GB i wtedy w ogole pstrykac tylko NEFY
    do NEFow dysk 100 GB, powiadasz..? Mi tam starcza po 4 GB na puszke (+ 4 i 2 GB w zapasie, w 95% nie ruszane).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •