Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kabelek do Gripa D70s - wersja a'la 5 bateria do SB800;)

    Witam
    Udało mi się urwać kabelek:/ może już tak bardzo mnie nie raził jego wygląd ale bałem się że za drugim razem uwale gniazdo wężyka, postanowiłem zrobić coś z tym więc tak:

    1. Porównanie już przerobionego kabelka z oryginałem delty ( sorki za jakość zdjęć ale zdjęcia robione super truper małpką )


    Kabelek najpierw został rozebrany z gumy która go pokrywała, ścięta została guma która oblany był kabelek. żmudna robota bo trzeba uważać aby nic nie przeciąć ale da się ( czas roboty jakies 30 min dłubania nożykiem )

    2. Tak wyglądał aparat z oryginalnym kabelkiem :

    a tak z przerobionym : ( wciąż estetycznie to nie wygląda ale już jest znacznie bliżej korpusu i gripa )


    3. Wyknałem osłone ze starego czarnego pudełka do kaset magnetofonowych, docięta osłona została do kształtu body i gripa coś właśnie a'la pojemnik na baterię do sabinki



    4. Pojemnik został wypełniony Poxipolem a w nim umiejscowiony kabelek mojego projektu i wszystko staje się sztywną konstrukcją .

    Całość po podpięciu wygląda tak :




    To jest pierwsza taka moja "produkcja" może nie jest to cudo ale znacznie ( dla mnie bynajmniej ) lepiej prezentuje się niż oryginalny kabelek i jak na razie nie sprawia wrażenia, że może się coś urwać od ruchu dłoni itp.

    Będe robić kabelek dla znajomego, więc moge umieścić krok po kroku co i jak jesli kogoś to zaintersuje

    całość 2h roboty

    kabelek wciąż sciąga i zakłada się tak samo jak przed "operacją" bez żadnego uszczerbku ani dla gripa ani dla Nikosia

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Sebastiann ; 11-08-2007 o 20:44
    D7200

  2. #2

    Domyślnie

    witam,
    mam takie pytanie-kabelek dla kolegi bedziesz przerabiał czy robił nowy?? bo jesli nowy to moze wiesz skad mozna wziac wtyczke do gniazda spustu w puszce?
    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    będę przerabiał już istniejący kabelek do gripa, jeśli chcesz sama wtyczkę to na forum gdzieś było ze trzeba przerobić kabel mini usb sony/fuji wycinając kawałek w metalu tak aby pasowało do gniazda wężyka. Samej wtyczki jako takiej nie udało mi się namierzyć.

    Pozdrawiam
    D7200

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastiann Zobacz posta
    [...]jeśli chcesz sama wtyczkę to na forum gdzieś było ze trzeba przerobić kabel mini usb sony/fuji wycinając kawałek w metalu tak aby pasowało do gniazda wężyka.
    Heh, to ja pisalem
    I faktycznie - rzeczona wtyczna jest praktycznie identyczna, krocz tego kawalka metalu, ale to kwestia miniaturowej wiertarki z tarcza tnaca i po krzyku.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •