Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Antonjo porzuca N, na rzecz klatki pełnej jakości
    to fajnie ze Kaleid wie lepiej co mam w planach

    A na konfernecję ide nie po to żeby wykładac cokolwiek, tylko raczej zeby posłuchać Jak to de dwieście wciaga nosem całą resztę świata . . .

    A fakt że mam rozterki co do 5d czy d200 to moja prywatna sprawa, i rad był bym, panie Michał jak bys tego nie upubliczniał, kiedy ja sam nie zaczynam tego tematu na forum .

    Pozdro

  2. #22
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    No wiem, troche sie juz o tym nasluchalem swego czasu. Niczego Ci nie zabraniam, a jedynie sie odnosze do Twego sarkastycznego tonu na temat naszych warsztatow.

  3. #23

    Domyślnie

    Oki no to trzymajmy sie topicu - czemu jest tak mało relacji z warsztatów ?
    moze Nicon zakazał pulibkacji zdjęć nie tylko tych pstyrkanych d200 ?
    Milczenie mnoży domysły - a dwa wątki z warsztatów na których była prezentacja "długo oczekiwanego korpusu dSLR " to nadzwyczaj mało
    . . . i to chyba nie tylko moje zdanie

    BTW co do moich rozterek, jak juz sie zdecyduje, bądź pewien że zrobie jakis wypaśny komment w Nicon Cafe, wtedy będziesz mógł mnie jeszcze raz ponazywać od onanistów i innych takich

    Pozdro

  4. #24
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktos kiedys napisał: wszystko jest kwestia interpretacji. Doszukujesz sie czegos na sile.....pytanie tylko co chcialbys przeczytac ? Relacje z warsztatow umiescilismy juz na portalu... www.cafefoto.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Krzysztof.Jot, Jeśli chodzi o szumy, to chyba jest lepiej niż w D100, D70 i w D2x... Z tego co widziałem to w wiekszości jest to ziarno a nie szumy kolorowe. Piszę "chyba" bo sample ogladaliśmy na dość średnim LCD z notebooka i tylko z formatu JPG. Wydaje mi się że iso 1600 a na pewno 3200 jest pod tym względem gorsze niż w 5D. Gorsza albo inne... wolałbym ocenić na papierze niż na monitorze.

    Antonjo, nie dzi się że sie ludziska zachwycają ergonomią a nie jakością fotek. Ergonomia mnie powaliła, a jakość fotek trudno mi było jednoznacznie ocenić. Podejrzewam że podobnie u pozostałych zauroczonych.
    Bardzo spodobało mi się automatyczne tworzenie menu ostatni wykorzystywanych nastawów. Rewelacja, wszystko co ustawiamy w (bardzo rozbudowanym) menu, pojawia się momentalnie w menu podręcznym. Każdy kto zmieniał nastawy aparatu w trakcie pracy "reporterskiej" wie jakie to może być pomocne.
    Nikon rozwiązał też problem "niedoświetlania". Jesli komuś nie odpowiada praca światłomierza, uważa że aparat niedoświetla, albo przeswietla, można w menu wprowadzić odpowiednią korektę "na stałe" która będzie niezależna (będzie się sumowała) od ewentualnej korekty ekspozycji ustawianej tradycyjnie.
    Można ustawić próg działania AUTO ISO.
    tyle mi się przypomniało teraz...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Drodzy państwo, wszyscy którzy oczekiwaliście kompletnego testu łącznie z wbijaniem gwozdzi muszę was zmartwić. Nikt nie obiecywał że coś takiego będzie i nie było. Była natomiast prezentacja z ewentualną możliwością przymierzenia się do tego body.
    Tylko dzięki uprzejmości pana Wiktora mogliśmy po łebkach co niektóre kwestie zgłębić nieco szerzej. Nie dysponowaliśmy softem który by otwierał nefy z tej puszki, mimo to staraliśmy się zbadać zjawisko zwane szumem, by zaspokić wielbicieli tego nowego kierunku fotografii. Niestety nie udało się ich zadowolić. Na niektóre dobre pytania (hesja takie zadał) nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
    Osobiscie bardziej zainteresował mnie nowy błyskograt. Wielbiciele wszelkiej maści robali i innych micro elemetów mogą zacząć zbierać bilety NBP. Niestety jeszce sam nikon nie wie ile tych biletów będzie potrzeba. Zała wiadomość jest taka że nowy błyskograt nie jest kompatybilny z 5D, a C takowego nie ma. Ten ochydny nikon znów dał ciała i nie jest na pierwszym miejscu w fotografi

    A moje fotki z warsztatów są w dziale ludzie, wątek nosi nazwę filipa(a) i cieszy sie niezłym powodzeniem ogądających, gorzej z komentującymi. Boja się nawet pojechać po fotach Widocznie bardziej na topie jest szukanie "szmufffff" w samplach których oficjanie nie ma, z softu pre relace.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •