Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Glamour ???

  1. #21

    Domyślnie

    Dopiero wczoraj wieczorem zauważyłem że to zdjęcie już pokazałem bez zmian na forum w dziale LUDZIE/PORTRET tytuł "brak tytułu". Odsyłam do tego wątku by zobaczyć zdjęcie bez zmian.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k2-kabala Zobacz posta
    Dopiero wczoraj wieczorem zauważyłem że to zdjęcie już pokazałem bez zmian na forum w dziale LUDZIE/PORTRET tytuł "brak tytułu". Odsyłam do tego wątku by zobaczyć zdjęcie bez zmian.
    dzieki temu wiadomo juz, ze smalcowate plamy na wlosach, to nie jest "stylizacja" (jak napisales wczesniej), ale efekt obrobki.
    Po lewej to co pokazales nam teraz, a po prawej -- to co wczesniej:


    W zwiazku z powyzszym, wydaje mi sie, ze uzywasz po prostu jakiegos automatycznego "wygladzacza", ktory wygladza cale zdjecie, zamiast tylko skore. Stad ten efekt smalcu na wlosach. Podejrzewam, ze na poprzednim zdjeciu (to z prawej), tez tego uzyles, tylko w mniejszym stopniu. Gdybys nam jeszcze pokazal wycinek z oryginalu, okazaloby sie, ze wlosy wygladaja w koncu poprawnie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #23

    Domyślnie

    stig, co do włosów w pierwszym zdjęciu to nie zmieniałem totalnie NIC, co do wygładzania, w pierwszym to NIC nie wygładzałem, co do programu - pierwszy raz go użyłem do tego zdjęcia, mam jeszcze kilka zdjęć z tej sesji to potem je pokaże.
    Dziękuje za podpowiedz i iście śledcze podejście do tego tematu.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k2-kabala Zobacz posta
    stig, co do włosów w pierwszym zdjęciu to nie zmieniałem totalnie NIC, co do wygładzania, w pierwszym to NIC nie wygładzałem,
    Ale widzisz plamy "tluszczu" na zdjeciu z lewej, ktorych nie ma na zdjeciu z prawej, prawda?! Ten "tluszcz" to specyfika automatow do wygladzania. Robia jednolite plamy w miejscach o najmniejszym kontrascie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #25

    Domyślnie

    ja tam ciagle czekam, az pokazesz oryginal prosto z aparatu

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ale widzisz plamy "tluszczu" na zdjeciu z lewej, ktorych nie ma na zdjeciu z prawej, prawda?! Ten "tluszcz" to specyfika automatow do wygladzania. Robia jednolite plamy w miejscach o najmniejszym kontrascie.
    Tak widzę różnice - myślę że ten program to nie był dobry pomysł, ale rozumiem że tylko ten "tłuszcz" Ci się nie podoba a reszta daje radę ?
    Następne zdjęcia postaram się przygotować bez tego programu, zobaczę co da się zrobić.

    P.S
    botka - przecież podałem gdzie można zobaczyć bez obróbki, nie wiem o co chodzi ???
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Z wlosami tragedia. Niewiem czemu tak wyszlo - moze zbyt mocne oswietlenie tla, badz shadow/highlights - jak tego uzywasz to koniecznie musisz przy zaznaczaniu obszaru uzywac Fathera (crtl+alt+d w PSie) bo inaczej wyjda takie kwaitki.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •