Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: D70s a D80

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ezin Zobacz posta
    mnie poprostu bardzo przeraza gorszy pomiar swiatla i bardzo krotki czas synchronizacji z lampą. Używając D50 czasem ta 1/500 wydawała mi się zbyt długim czasem synchro z lampą, a tu mamy jeszcze mniej - 1/200.
    Ogólnie dzięki za pomoc
    Zwróć uwagę, że jest jeszcze różnica w minimalnym iso. Ustawieniu 1/200 iso 100 w D80 odpowiada 1/400 iso 200 w D50. Nierozwiązuje to wszystkich problemów ale warto o tym pamiętać
    RESPECT MY AUTHORITY !!!
    D80 + T12-24/4 + N18-70 + N70-300VR + Pentacon 200/4

  2. #22

    Domyślnie

    Dużo osób narzeka na pomiar matrycowy w D80, że przepala, ja jak narazie jeszcze tego nie doświadczyłem bo jak coś poprawiam w zdjeciach to raczej minimalnie rozjaśniam (może to kwestia tego nowszego softu, gdzie problem został naprawiony). Bawilem się trochę D70s i bez żadnych wątpliwości wybrałem D80, wizjer, balans bieli, moim zdaniem kolory też zdecydowanie lepsze, LCD w D70s jest archaiczny. Ponadto w moim odczuciu zdjęcia w jpg z D70s są takie jakieś szare i wyprane.
    pzdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  3. #23

    Domyślnie

    No i znów nasuwa się stara prawda - każdy swoje chwali - a co za tym idzie wszyscy są zadowoleni ze swoich zakupów. Idąc dalej tym tokiem myślenia oba aparaty są OK.
    Ja już nie będę wyjaśniał, bo o tym już 1000x było, że zdjęcia z D70s nie są szare i wyprane (no chyba że ktoś używa tylko programu "A")

  4. #24

    Domyślnie

    Z tym powiedzonkiem, że każdy swoje chwali, to tylko po części prawda, bo częściej jest tak, że chwaląc to co mamy, sami sobie uzasadniamy dlaczego popełniliśmy błąd kupując tańszą i gorszą puszkę. To taki rodzaj terapii w rodzaju mam gorsze, bo tak lubię, albo co gorsza lepsze wcale nie jest lepsze, bo ja tego lepszego nie posiadam. Każda z tych opcji występuje w tego typu wątkach.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #25
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    ludzie jak czytam wasze wypowiedzi że mały wizjer że mały LCD to mnie strzyka w kościach normalnie jak wam to wszysto jest za mini to kupcie sobie Olympusa z Live View będziecie mieli wizjer 3 cale różnice między D80 a D70s są tak minimalne że szkoda dopłacać lepiej zainwestować kase w szkła a prawda jest taka że to próżność każe kupowac nowe modele bo są poprostu nowe to samo będzie jak wyjdzie D80s czy też D90 D300 czy też D2XX2H5000 a na dobrą sprawe 98% kupujących amatorów i tak nie wykorzystuje potencjału aparatu między innymi ja tyle że ja potrafie się przyznać a większośc z was nie bo to jakaś ujma na honorze nie to się nazywa poprostu gadżeciarstwo a nie chęć robienia dobrych fotek a każdy praktycznie twierdzi że jak nie ma sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy to już nie zrobi dobrej fotki poprostu paranoja

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    sami sobie uzasadniamy dlaczego popełniliśmy błąd kupując tańszą i gorszą puszkę.
    A kto tu mówi że popełnił błąd?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nadgob Zobacz posta
    No i znów nasuwa się stara prawda - każdy swoje chwali - a co za tym idzie wszyscy są zadowoleni ze swoich zakupów. Idąc dalej tym tokiem myślenia oba aparaty są OK.
    Ja już nie będę wyjaśniał, bo o tym już 1000x było, że zdjęcia z D70s nie są szare i wyprane (no chyba że ktoś używa tylko programu "A")
    akurat, ten tryb mógłby dla mnie nie istnieć, najczęściej priorytet przysłony lub manual, a i to przecież nie ma jakiegoś strasznie dużoge wpływu na kolorystykę . Co do szarych zdjęć, to moja subiektrywna ocena, miałem okazję używać D70s, a teraz mam D80. Oczywiście w rawach dużo można poprawić, zrobić co sie podoba i jest to inna bajka, ale jpg z d70s mi się poprostu nie podobają. Nie chę też powiedzieć, że D70s jest złym aparatem, bo ma sporo innych zalet, ale ja bym go nie kupił.
    pzdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonzo Zobacz posta
    ludzie jak czytam wasze wypowiedzi że mały wizjer że mały LCD to mnie strzyka w kościach normalnie jak wam to wszysto jest za mini to kupcie sobie Olympusa z Live View będziecie mieli wizjer 3 cale różnice między D80 a D70s są tak minimalne że szkoda dopłacać lepiej zainwestować kase w szkła a prawda jest taka że to próżność każe kupowac nowe modele bo są poprostu nowe to samo będzie jak wyjdzie D80s czy też D90 D300 czy też D2XX2H5000 a na dobrą sprawe 98% kupujących amatorów i tak nie wykorzystuje potencjału aparatu między innymi ja tyle że ja potrafie się przyznać a większośc z was nie bo to jakaś ujma na honorze nie to się nazywa poprostu gadżeciarstwo a nie chęć robienia dobrych fotek a każdy praktycznie twierdzi że jak nie ma sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy to już nie zrobi dobrej fotki poprostu paranoja
    Nie zgodze, mi sie przyda wiekszy wizjer a poza tym nie mam puszki, wiec nie stoje przed zamiarem upgrade.
    Jesli jednak mialbym juz D70s to nie zmienilbym jej dla wizjera.
    Roznica to juz 800-1000 pln ... pod warunkiem, ze znajdziesz nowa D70s ...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonzo Zobacz posta
    ludzie jak czytam wasze wypowiedzi że mały wizjer że mały LCD to mnie strzyka w kościach normalnie jak wam to wszysto jest za mini to kupcie sobie Olympusa z Live View będziecie mieli wizjer 3 cale różnice między D80 a D70s są tak minimalne że szkoda dopłacać lepiej zainwestować kase w szkła a prawda jest taka że to próżność każe kupowac nowe modele bo są poprostu nowe to samo będzie jak wyjdzie D80s czy też D90 D300 czy też D2XX2H5000 a na dobrą sprawe 98% kupujących amatorów i tak nie wykorzystuje potencjału aparatu między innymi ja tyle że ja potrafie się przyznać a większośc z was nie bo to jakaś ujma na honorze nie to się nazywa poprostu gadżeciarstwo a nie chęć robienia dobrych fotek a każdy praktycznie twierdzi że jak nie ma sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy to już nie zrobi dobrej fotki poprostu paranoja
    czesciowo masz racje, roznice pomiedzy d70, a d80 dla wiekszosci nie sa warte roznicy w cenie. niektorzy jednak albo z tych ulepszen musza/chca korzystac, albo maja sporo kasy i nie ma sensu by kupowali model starszy. dla kazdego cos dobrego. osobiscie mam i d70 i d200 i przez pierwsze 3 mce od zakupu nie ruszalem prawie d200, focac caly czas d70. oczywiscie nie ma jasnego wizjera, nie ma mozliwosci pelnej pracy z manualami, ma "tylko" 6mpix ale do amatorskich zastosowan w zupelnosci wystarcza. d200 kupilem wlasnie z checi pofocenia czyms bardziej "profi", powoli sie do niego przekonuje, ale podobnie jak ty, nie uwazam by w d70 czegos dla amatora brakowalo

  10. #30
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat:
    Napisał nadgob
    (..)
    Ja już nie będę wyjaśniał, bo o tym już 1000x było, że zdjęcia z D70s nie są szare i wyprane (no chyba że ktoś używa tylko programu "A")


    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    akurat, ten tryb mógłby dla mnie nie istnieć, najczęściej priorytet przysłony lub manual,(..)
    Ekhm.. czy tryb A to nie jest akurat priorytet przysłony?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •