Witam,
Taka zagwozdka:

d80 + grip + 2 akku w gripie. Wszystko marki Nikon.
Podpięte szkło: 70-200 VR

Sytuacja:
Jeden z akku w gripie 0%, a drugi okolice 50% (może 45%).

Objaw:
Włączony VR: dźwięk migawki (lustra) przy czasach typu 1/100 przypomina dźwięk jak przy 1/10.
Wyłączony VR: 1/100 brzmi jak jedna setna - czyli króciutko.

Zdziwiony - spróbowałem przy ekstremalnie krótkim czasie, żeby się upewnić czy się nie przesłyszałem. No i przy 1/1600 dokladnie to samo. Przy włączonym VR dźwięk identycznie długi jak przy 1/10, a przy wyłączonym krótki, szybki strzał.

Się zmartwiłem... wieczorem w domu naładowałem akku, włożyłem do gripa i...? i wszystko gada i śpiewa jak należy.

O so chosssi? Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem?

Kilku z Was pomęczyłem na PW tym tematem ale postanowiłem też szerzej o to spytać.

PS. Pomimo dźwięku sugerującego długi czas otwarcia migawki zdjęcia są naświetlone poprawnie i exif wskazuje faktycznie ustawiony czas. To mnie zdziwiło jeszcze bardziej