nie, d200 nie zrobisz na lampie studyjnej krócej niż 1/250s
to ani jedno, ani drugie, a tylko i wyłącznie kwestia innych migawek w obu body. Hybrydowa (z d50 czy d70)synchronizuje z każdym czasem z lampami studyjnymi (ale z SB - już nie)
z kolei mechaniczna migawka z d200 synchronizuje z lampami studyjnymi max do 1/250. Krótsza synchronizacja jest możliwa tylko z niektórymi lampami "reporterskimi" jak SB800 itp dzięki zgraniu idealnym przesuwu migawki i czasu trwania błysku. Błysk wtedy naswietlany jest szczeliną, a nie jak normalnie, gdy odsłonięty jest cały film/matryca.
już napisałem powyżej - z lampami studyjnymi pozwoli ci na krócej niż 1/500, ale jak wykryje lampę w sankch - to sam ograniczy sobie do 1/500 max. I to ma swoje przyczyny, bo mogą pojawić się problemy (obcięcie błysku trwającego na dużych mocach dłużej niż 1/500 s, albo takie kostkowanie obrazu). Temat jest obszerny. Poszukaj na forum w działach o lampach błyskowych i studio.
Szukaj






Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami