Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Nikon D200, Nikkor 85mm f/1.4D IF lub AF DC-Nikkor 105mm f/2D

    Rozglądam się za dobrym obiektywem portretowym do D200. Potrzebuję obiektywu, który poradzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, ale oczywiście nie tylko. Sposród wielu obiektywów zwróciłam uwagę na powyzsze dwa, czytałam wiele na ich temat ale chciałabym zasięgnąć opinii osób, które są w posiadaniu takich obiektywów. Może macie jakies wskazówki? Jeśli ktoś używa innego dobrego obiektyw do fotografii portretowej i go poleca, to równiez proszę o komentarz

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owi Zobacz posta
    Rozglądam się za dobrym obiektywem portretowym do D200. Potrzebuję obiektywu, który poradzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, ale oczywiście nie tylko. Sposród wielu obiektywów zwróciłam uwagę na powyzsze dwa, czytałam wiele na ich temat ale chciałabym zasięgnąć opinii osób, które są w posiadaniu takich obiektywów. Może macie jakies wskazówki? Jeśli ktoś używa innego dobrego obiektyw do fotografii portretowej i go poleca, to równiez proszę o komentarz
    No cóż - no dobre szkła. Bardzo dobre. Tu na forum o 85 1.4 sporo znajdziesz - włącznie z pięknymi przykładami. Ze względu na konieczność mnożenia ogniskowej razy 1.5 105-ka Cię bardziej odepchnie od fotografowanego obiektu i to czasami może być uciążliwe. Ale zyskujesz możliwość eksperymentów z rozmyciem. No, ale w końcu zawsze jest jakieś pro i kontra
    Spojrzałbym jeszcze na 60 2.8 (dodatkowo masz makro). Z bliska piękne ostre ujęcie twarzy, a po oddaleniu możliwość ujęcia całej postaci. Z ww szkłami też się oczywiście da - ale odległości rosną.
    Myślę, że sama najlepiej wybierzesz i będziesz zadowolona. Wybierasz pomiędzy bardzo dobrymi szkłami.
    Ja polecam 60 + 105.

  3. #3

    Domyślnie

    owi, ja obecnie uzywam 85/1.8 i podzielam zdanie przedmówcy, że dłuższe ogniskowe mogą być uciążliwe. Już 85 wymaga sporego dystansu.
    Zastanawiałem się długo nad 85/1.4 ale różnica cen jest olbrzymia. Ostatecznie podzieliłem kasę na dwa obiektywy - 85/1.8 oraz 17-55/2,8 . Za obydwa dziękuję konstruktorom Nikona uchylając czapkę z głowy.
    Jak zawsze wybór należy do Ciebie ale zastanów się nad przepaścią finansową przed dokonaniem wyboru. Różnicy w jakości aż tak bardzo nie odczujesz. W każdym razie nie będzie to różnica za ponad 2 tys. zeta.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    85/1.4 to magiczny obiektyw . Po doświadczeniach z nim oraz różnymi 105-kami (akurat nie z 105/2) polecam 85/1.4
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owi Zobacz posta
    Rozglądam się za dobrym obiektywem portretowym do D200. Potrzebuję obiektywu, który poradzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, ale oczywiście nie tylko. Sposród wielu obiektywów zwróciłam uwagę na powyzsze dwa, czytałam wiele na ich temat ale chciałabym zasięgnąć opinii osób, które są w posiadaniu takich obiektywów. Może macie jakies wskazówki? Jeśli ktoś używa innego dobrego obiektyw do fotografii portretowej i go poleca, to równiez proszę o komentarz
    miałem identyczny dylemat. Wybrałem 85/1.4 bo... nie miałem mozliwości zapoznać się z 105/2 DC - a zwłaszacza z praktycznym używaniem tego DC. Są na ten temat różne opinie, a samemu nie miałem jak tego sprawdzić.

    Kupiłem 85 bo jest na pewno super (potwierdzam) i jak masz kasę to kup 1.4 - bo ma pewniej trafiający AF co jest bardzo ważne dla kontroli GO przy otwartych przysłonach. Przy 1.4 czy 2.0 jest ona bardzo mała.

    Crop miał u mnie też jakieś znaczenie - choć nie aż tak wielkie, ale jeśli brak ci "odejścia w studiu czy wnętrzach - to wskazana jest ta 85 mm.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki ...no mam teraz dylemat, hmm... najlepiej byloby kupic wszystkie trzy

  7. #7

    Domyślnie

    do cyfry radziłbym ci wziąć 85 ze światłem 1,4 jeśli bardzo chcesz. 1,8 powinno spokojnie styknąć. 102/2,0 robiłem kiedyś z analogiem przez kilka miesięcy. jest to rewelacyjny obiektym do portretu... w analogu. tak jak poprzednicy już wspominali, będziesz musiała kawałek odejść. 85 jest bardziej skompensowana co mimo wszystko czasami się przydaje. nie ma natomiast kontrolowanego rozmycia obrazu z czego moim zdaniem nie korzysta się znowu jakoś super często.
    teraz osobiście brał bym 85/1,8
    F4s + 50/1,8 + 20/2,8 + 135/2,8

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam 84 1.4 jest naprawde super ostatnio to moj ulubiony....

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki za opinie, przynam ze im wiecej tym trudniej mi sie zdecydowac. Ale chyba jednak przychyle sie do 85 1.4. Jesli ktos ma ochote mi doradzic to zapraszam

  10. #10

    Domyślnie

    Mam 85/1.4 dokupiłem do zbliżeń 105/2.8 Macro VR (zamiast 60/2,8 ), ale ostatnio polubiłem 180/2.8 mimo dużej odległości od fotografowanej postaci to przepięknie rozmywa tło. Nawet w cyfrze
    Jak się przypadkiem pojawisz w Krakowie to chętnie służę szkiełkami.
    D3, G11 kilka szkiełek

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •