Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Nikon F-801s i współpraca z obiektywami AFS

    Witam
    MAm takie pytanko, czy stary poczciwy F801s współpracuje z najnowszymi Nikkorami AFS, tzn czy działa autofokus? W końcu kiedy to body wchodziło na rynek to jeszcze AFSów nie było.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo
    AF nie działa.
    Sprawdzałeś?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    TAk myślałem ale wolałem się upewnić. No to kiszka.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie sprawdzałem, ale F801s nie ma kontaktów sterujących silnikiem w obiektywie, ma tylko śrubokręt.

    Z kolei F4 może sterować AF-S, tylko nie wiem do końca, czy wynika to z dalekowzroczności inżynierów Nikona, czy tylko z chęci kompatybilności z obiektywami do F3AF

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo
    Z kolei F4 może sterować AF-S, tylko nie wiem do końca, czy wynika to z dalekowzroczności inżynierów Nikona, czy tylko z chęci kompatybilności z obiektywami do F3AF
    W specyfikacji podają że F-801s też szkła od F3AF łyka więc.....?
    F90 (goły) gada z AF-S, a to tylko rok różnicy w produkcji, więc dlatego zapytałem o empiryczne sprawdzenie. Jak wiadomo teoryja ni jak się może mieć do praktyki.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    Aż zajrzałem do instrukcji
    Wyraźnie piszą w niej, że AF tak, ale oprócz obiektywów do F3AF. Na kultowej stronie piszą, że AF tylko z konwerterem TC-16A (bez niespodzianek - to jest konwerter z wbudowanym AF).

  8. #8

    Domyślnie

    tu http://www.photozone.de/2Equipment/nikoncamera.htm podają że 801 nie gada z AF-S
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo
    Aż zajrzałem do instrukcji
    Wyraźnie piszą w niej, że AF tak, ale oprócz obiektywów do F3AF. Na kultowej stronie piszą, że AF tylko z konwerterem TC-16A (bez niespodzianek - to jest konwerter z wbudowanym AF).
    Na kultowej stronie piszą również TO
    Jednak wszelkie znaki na niebie i ziemii wskazują że nie gada, za AF-s, to niestety pewnie tak jest.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •