Czesc,
Czy z obiektywu Tessar 2.8 moze byc jeszcze jakis uzytek po podlaczeniu do DSLR?
Jesli tak, to jakie systemy wchodza w grę?
Dzięki
Szukaj
Czesc,
Czy z obiektywu Tessar 2.8 moze byc jeszcze jakis uzytek po podlaczeniu do DSLR?
Jesli tak, to jakie systemy wchodza w grę?
Dzięki
ikr
Jakie mocowanie ma ow Tessar?
Gwint? 42mm? 39mm?
Jakis bagnet?
Pewnie da sie go do czegos podczepic uzywajac adaptera, najpierw musisz jednak wiedziec jakie mocowanie ma twoje szklo.
Z całą pewnością 42 mam taki obiektyw przy aparacie EXa 1C fot. poniżej
obiektyw Tessar 50/2,8
Koniecznie dokupić przejściówkę z soczewką koszt ok 200 zł np. w www.raysfoto.pl
dlaczego z soczewką ? Bo będziesz miał nieskończoność.
Ostatnio edytowane przez wlopis ; 16-08-2007 o 21:56
SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2
DziekiCzyli odpowiednia przejsciowka i szklo bedzie dzialac z kazdym systemem?
ikr
przejściówka (z soczewką) z bagnetem nikona będzie umożliwiała podczepienie tego obiektywu do każdego nikona (analogowego czy cyfrowego) ale oczywiście nie do canona czy olympusa
inna sprawa to funkcje - będzie tylko manualna praca, brak automatyk.
Od body zależy, czy będzie pomiar światła. W cyfrowych body niższych niż D200 - nie będzie pomiaru.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
A czy ta 50-tka Tessara jest warta zachodu (przejsciowka z soczewka jest drozsza niz sam obiektyw)?
Czy moze lepiej dac sobie z nia spokoj i kupic 50-tke nikkor?
ikr
Zadaj pełne pytanie, do czego ma być podpięty wspomniany Tessar, kiedyś panowała opinia że jest to jedna z najostrzej rysujących konstrukcji, a w połączeniu z dobrym szkłem ( tu w znaczeniu jenowskie ) miał dawać rewelacyjne efekty. Tessar jako typ obiektywu anastygmat niesymetryczny, jest starą 4-soczewkową konstrukcją z 1902 r., charakteryzuje się światłem 2,8. Jak do podpięcia do D70 i jemu podobnych to pewnie lepiej kupić AF N50/1,8. Tessara mam od ponad 20 lat z EXą1C i całym kompletem wymiennych matówek, wymiennym pryzmatem pentagonalnym, sankami dla lampy błyskowej i to chyba wszystko.Inwestować 200 zł w przejściówkę z soczewką jest sens wtedy kiedy ma się sporo starych szkieł 42, lub zamierza się ich kilka kupić Pozdrawiam.
![]()
Ostatnio edytowane przez wlopis ; 04-08-2007 o 11:48
SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2
Wlopis - dzieki za odpowiedz. Kolezanka ma wlasnie kilka szkiel z mocowaniem 42 i stoi przed wyborem systemu (szkla odziedziczyla po tacie). Na pewno sie ucieszy, ze cos z nimi mozna zrobic.
ikr
to się cieszę że mogłem pomóc,ja mam PRAKTICę MTL3, wspomnianą i przedstawiona EXę1c, oraz dwa ZENITy do tego obiektywy, ale przejściówki nie nabyłem, moze po tych rozmowach pomyślę o takiej zabawie,
uzupełnię, jak już Jacek_Z napisał, koniecznie należy sprzedawcy powiedzieć do jakiego systemu ( w rozumieniu producenta ) chcemy tą przejściówkę kupić, bez soczewki jest bardzo tania, ok 30-40 zł, ale będzie brakować ostrzenia na nieskonczonośc, z soczewką będzie ostrzyć również na nieskonczoność![]()
Ostatnio edytowane przez wlopis ; 04-08-2007 o 18:28
SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2
Skontaktuj się z nami