Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie czy to dobry komputer?

    W!
    na komputerach znam sie tylko standardowo dlatego wiec potrzebuje opini znawcow tematu.
    czy oplaca sie kupic komputer fujitsu siemens o taki parametrach
    intel pentium dual core 925 processor ( 800 MHz 4MB 2nd lvl cache ) - cokolwiek to znaczy
    3.00 Ghz, pamiec 1024, dysk twarde 250GGB

    ( tutaj info z netu )

    Intel Pentium D 925 3.0GHz/800MHz, 2x2MB L22x 512 DDR II250 GB, DVD dual layer, Cardreader 11 in 1

    a zestaw zwie sie fujistu siemens scaleo li 2610 + scaleoview l19-2


    cena to 450 euro ( nowy )


    nadawalby sie do fotek?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    rozumiem ze chodzi o lapciaka - w zasadzie zaden laptop nie nadaje sie do zdjec (slabe matryce ekranow)

    na dzień dzisiejszy do komfortowej pracy przydaje się miec 2gb ramu

    Nie pamiętam czy D925 to procesor z 2-a rdzeniami (tak wynika z twojego opisu) jeśli tak - to powinien być dość szybki do zdjęć.

    Generalnie wąskim gardłem każdego systemu (zwlaszcza laptopow) jest dysk twardy - zwróć uwagę, żeby był szybki. Najlepiej poproś sprzedawcę by Ci coś doradził.

    jak zdecydujesz sie na kupno - pojdz do jakiegos sklepu, pomecz sprzedawce - niech pozwoli Ci sprawdzic szybkosc dzialania tego kompa. Odpal jakies zdjecie, wykonaj zaplanowana obrobke i zobacz czy bedzie Ci pasowal. Jesli nie bedzie mial Photoshopa zainstalowanego, zawsze mozesz zabrac ze soba i zainstalowac (za zgoda) GIMP - to darmowe narzędzie.
    Ostatnio edytowane przez dame ; 03-08-2007 o 02:57
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej to stacjonarny komp. Jeśli masz w komplecie 19-tkę LCD to jasne że się opłaca ale na przyjemmność w obróbce nie licz. Do tego pakowanie się w FujitsuSiemensa nie jest dobrym wyjściem ze względu na niestsandardowość obudwy, chłodzenia itp. Nie ma słowa o grafice ale stawiam na zintegrowaną więc nie poszalejesz... Za taką kasę u nas bez monitora kupisz małego potworka do obróbki z dobrą grafą, 2GB RAM, procem dwurdzeniowym w 65nm...

    To typowa maszyna do biura nie do domu...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    To nowy komp czy uzywany ?
    Gwarancja ?
    450 Euro ... za komp , komp z monitorem ?

    Troche wiecej szczegolow, zeby sie odniesc do tej oferty ...

  5. #5

    Domyślnie

    komp jest stacjonarny. co do grafiki to postaram sie dzis dowiedziec.
    cena 450 euro. gwarancja dwa laTA. komp z monitorem 19 cali

  6. #6

    Domyślnie

    Znajac zycie, pewnie wbudowana ale o ile kojarze, to grafike w przypadku PS'a czy podobnych programow obrabia procesor komputera a nie procesor karty graficznej i karta grafiki nie ma wiekszego znaczenia.
    W przypadku grafiki wazniejszy jest procesor (szybkosc i FSB, cache) i ilosc i szybkosc RAMu.
    Dysk, napedy to juz w zaleznosci od potrzeb.
    Monitor - to juz inny temat i wybor zalezy od portela i oczekiwan.

    Jesli sie myle to poprawcie, nie mialem pytan odnosnie tego od Klientow ale wiem, ze uzywali PS'a i Corela i nie narzekali na wydajnosc.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja osobiście wolałbym złożyć coś. Core 2 duo nieźle staniało
    -------------------------
    S5 Pro / D50 / T 12-24 / N 28-105 / 28/2.5 / 135/2.8 / SB-600 / Duperele

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, tylko tutaj za 450 euro calkiem calkiem komp z monitorem i gwarancja 2 lata.

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt nie zaprzecza że cena jest dobra. Pytanie czy spełni Twoje oczekiwania. Nigdy nie kupiłem czegoś tylko dlatego że było tanie - kupuje to co mi jest potrzebne...

    Jeszcze raz powiem bo to naprawdę istotne. Fujitsu po gwarancji to katastrofa. Nie kupisz prostego wentyla na procek nawet - o zasilaczu nie wspomnę...
    Ostatnio edytowane przez Al Bundy ; 03-08-2007 o 13:11
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    Al - zgadzam sie z Toba, osobiscie nie sprzedalem zadnego kompa markowego, same skladaki i do domu nie kupilbym markowego - chyba, ze laptop, to co innego.
    W firmie jest inaczej, tutaj wole markowe, mam odpowiednia gwarancje i nie martwie sie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •