Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    ISO 1600 siakos wyglada -- na odbitce z takiego duzego pliku -- bedzie praktycznie niewidoczne. Ale... ISO 1600 wykorzystuje sie generalnie w bardzo trudnych warunkach oswietleniowych a nie wtedy, kiedy swiatla jest pod dostatkiem. A zdjecia przy takiej czulosci robione w dzien (w sloncu!) beda zawsze wygladac zupelnie inaczej, niz przy tej samej czulosci robione np. w ciemnym pomieszczeniu, z fatalnym oswietleniem, duza dziura, dlugimi czasami i np. dopalane blyskiem.

    ZKruk, jestes pewny, ze te "sample" byly robione tylko w JPGu? Zwroc uwage na 1600 na ulicy i 800 akwarium. Nawet przy ISO 800 widac kolorowy szum, a przy ISO 1600 nie... Fakt, ze moze miec tu znaczenie sama ilosc swiatla a co za tym idzie czas naswietlania. Niemniej jednak istnieje tez taka mozliwosci -- robione do NEFa (to dzienne 1600) i "czyms tam" jeszcze przed zapisem do JPGa, odfiltrowane z kolorowego szumu...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Te body z podpiętym dobrym nikkorem wywali ze skarpetek. Najlepszy przykład do tego jeźdźca na koniu. Ściągnąłem ten sampel. Otwieram, oglądam i od razu w głowie „żaróweczka” sharpening na high nie ma bata. Spoglądam do exifa a tam „soft”, brwi mi się podniosły nie powiem. Pamiętać tylko trzeba, że zapięty był bodajże nikorrek 28-70.

    [ Dodano: Sob 05 Lis, 2005 ]
    Albo przy tym akordeonie… ta nowa matryca to naprawdę jakiś niesamowity postęp. Kompletny brak mory, jakieś niesamowite połączenie „miękkości” z detalem. Sampel wieczorny to znów klasa.
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  3. #13

    Domyślnie

    "Spoglądam do exifa a tam „soft”"
    Nie sugeruj się ustawieniami bo napewno zdjęcia były robione w NEFie i wtedy nie są brane pod uwagę przy konwertowaniu. Fakt że zdjęcie nocne jest niezłe (ilość detali)
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    Te body z podpiętym dobrym nikkorem wywali ze skarpetek. Najlepszy przykład do tego jeźdźca na koniu. Ściągnąłem ten sampel. Otwieram, oglądam i od razu w głowie „żaróweczka” sharpening na high nie ma bata. Spoglądam do exifa a tam „soft”, brwi mi się podniosły nie powiem. Pamiętać tylko trzeba, że zapięty był bodajże nikorrek 28-70.

    [ Dodano: Sob 05 Lis, 2005 ]
    Albo przy tym akordeonie… ta nowa matryca to naprawdę jakiś niesamowity postęp. Kompletny brak mory, jakieś niesamowite połączenie „miękkości” z detalem. Sampel wieczorny to znów klasa.
    w pełni się z Toba zgadzam, choć sample umieszczone w tym wątku jakoś tego nie potwierdzają... nie wiem jaką wersja body były one zrobione, ale na pewno nie tą samą którą robione były zdjęcia do broszury Nikona D200. Zdjęcia przy iso800 z broszury wyglądają jakby troche lepiej...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    A ja mam problem pod linkami są jakieś Węgierskie strony
    F100 , D300, D70 i kilka stałek

  6. #16

    Domyślnie

    bo zdjęcia są już skasowane
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #17
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rocznik70
    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    Te body z podpiętym dobrym nikkorem wywali ze skarpetek. Najlepszy przykład do tego jeźdźca na koniu. Ściągnąłem ten sampel. Otwieram, oglądam i od razu w głowie „żaróweczka” sharpening na high nie ma bata. Spoglądam do exifa a tam „soft”, brwi mi się podniosły nie powiem. Pamiętać tylko trzeba, że zapięty był bodajże nikorrek 28-70.

    [ Dodano: Sob 05 Lis, 2005 ]
    Albo przy tym akordeonie… ta nowa matryca to naprawdę jakiś niesamowity postęp. Kompletny brak mory, jakieś niesamowite połączenie „miękkości” z detalem. Sampel wieczorny to znów klasa.
    w pełni się z Toba zgadzam, choć sample umieszczone w tym wątku jakoś tego nie potwierdzają... nie wiem jaką wersja body były one zrobione, ale na pewno nie tą samą którą robione były zdjęcia do broszury Nikona D200. Zdjęcia przy iso800 z broszury wyglądają jakby troche lepiej...
    A widziałeś zdjęcia z broszury reklamowej Olympusa E1, EOSa 20D, nie wspominajac EOSA 1Ds MarkII, ktorego tu tak strasznie wszyscy nie lubia?

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  8. #18

    Domyślnie

    widziałem, były troszkę gorsze
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •